Bobocei de sept-oct 2008, Welcome Kendra!(317)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Mi-au dat Ca, nu s-a intamplat nimic, mi-au dat sa beau ulei de ricin nu s a intamplat nimic, m-a controlat ac stare a colului , copilul nu coboara.
Mi-a propus sa mi rupa membranele sa vedem dc ajuta cumva coborarea lui, daca nu sa iau in considerare cezariana.
Nu-mi vien s acred ce noroc am putut sa am, ca eu la a doua nastere sa am tarvaliu fals si pe urma nimic nici macara cu interventii.:(
Imi pare rau ca va tin in tensiune, nu stiu ce sa fac, imi vine sa dau foc la tot! :(((

cu K2 in 40s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

hai nikol, capul sus, si va fi bine! stiu ca nerabdarea e maaare, dar o sa fie bine! Sofia a iesit ... scoasa la 42 sapt daca ar fi ma iau dupa DPN si ea ar mai fi stat o saptamana, dupa calitatea cordonului.
Trece repede, o sa vezi! Sanatate multa si asteptam cu sufletul la gura vesti!
Da, anamona a avut dreptate. Persoane deosebite se nasc pe 3 noiembrie, nu-i asa?

La multi ani, Anamona! Sa fii iubita, fericita si sa ti se intampla tot ce-ti doresti si chiar mai mult!

ange, multa sanatate!

Lumi, multa sanatate!

o zi buna fetelor!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Nikolici te rog nu te stresa! si eu la a doua nastere, am avut nastere indusa cu 2 zile inainte de termen ca pleca Dr me ain concediu si vroiam neaparata sa nasc cu ea! La 12 mi-au rupt membranele, mi-au facut ceva perfuzii cu nu mai stiu ce pt dilatare si in 5 ore am nascut desi daria nu avea nici o intentie sa vina in ziua aceea. Asa ca sansele ca travaliul sa se declanseze si Kendra sa coboare sunt mari.

Si la o adica, nici cezariana nu este un capat de tara! Ea sa fie sanatoasa si tu la fel sa poti avea grija de mandre!!!

Hai, te pup si te imbratisez!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

nikol, iti tin pumnii sa fie bine. Eu zic sa iei cea mai buna decizie pentru tine si pentru Kendra, sa nu te grabesti (cum am facut eu, ca mi se oprise travaliul si am zis ca nu-s nebuna sa-mi declanseze nasterea pe 13, adica a doua zi, daca tot eram acolo sa mi-o declanseze atunci, ca vreau sa-mi vad fetita. Pe mine ma trimisesera acasa de doua ori in noptile precedente, asa ca nu mai vroiam sa astept. Eram obosita, corpul nu a rezistat si am intrat in cezariana de urgenta - plus transfuzii dupa si tot tacimul) Eu nu vreau sa te sperii, ci numai sa-ti spun sa te gindesti bine si sa pui in balanta avantajele si dezavantajele unei nasteri induse. Normal se induce nasterea la vreo saptamina dupa termen.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

nikol, hai ca nu-mi terminasem mesajul. te imbratisez cu drag si ma gindesc la tine sa fie bine, sa se declanseze contractiile normal si sa nasti asa cum ti-ai propus. pup

La multi ani Anamona! sa ai parte numai de bucurii in viata. pup

fetelor, deci v-au placut bostanii? Ma bucur!

Claudia, intrebai cind incep, inca nu stiu sigur, ca responsabilul de departament e in vacanta saptamina asta; plus ca le-am zis sa ia in considerare ca eu o sa fiu internata o saptamina la inc lui dec (asta pt fiv, dar ei nu stiu pt ce) asa ca banuiesc ca va fi in dec dupa ce ies din spital. O sa-mi spuna sigur pe la sfirsitul saptaminii, sper sa nu ma cheme de luna asta.

Lidia, am vazut montajul foto de halloween, wow, ce costume, ce personaje! Super!

irina, multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Niko, nu te necaji! N-ajuta. Uneori trebuie sa acceptam ca lucrurile nu se intampla cum vrem noi. Eu am vrut sa-i nasc pe amandoi natural si in final i-am nascut pe amandoi cu cezariana. Dar asta e... Important e ca voi doua sa fiti bine, cum si cand... o sa decizi tu cu medicul.

Stefan are amigdalita si deci e pe antibiotic. Frumos, nu? Si eu care credeam ca e virala toata treaba. Asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nikolici iti urez si eu sa vina Kendra pe lume cum crede ea ca e mai bine pentru ea. Iti tin pumnii!!!

Vreau sa urez sanatate tuturor boboceilor bolnavi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

daca nu ne-a raspuns oare i se intampla ....?
eu tot dau refresh la pagina poate-poate aflu ceva

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Si eu la fel! Sper sa fie bine pentru Nikol si Kendra. Multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Nicole, nastere usoara, cum o fi sa fie, si Kendra sanatoasa si papacioasa!



Mergi la inceput