Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Ana, si a mea are bubite

--------------------------------------------------
Fericita mamica de Raisa Nicoleta (02.10.2010)



Lasa ca le trec lor bubitele,si or sa fie cele mai frumoase fetite!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Mari saru-mana!! Diseara ma consult cu sotu' si-l trimit cu colinda dupa leagan!


Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari78

Kiti sa inteleg ca Vlad e in vacanta, nu ? Lasa ca mai creste Miruna putin si se vor juca impreuna.

Mari, mami de Teodora Maria (26.03.2006) si Anca Ioana (4.09.2010)
www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca


Nu e in vacanta, dar nu l-am mai lasat noi la gradi, ca si asa a fost bolnav si mi-e frica sa nu ii dea si Mirunei. A avut si ea ceva mucisori, de aia verzi si grosi, am scapat de ei cu 3 zile de ophtamesone-n .
Imi pica ochii in tastatura, sper sa mai traga un pui de somn si mai incolo, ca a venit si tati acasa si poate sa stea el cu marele sef de trib.



Kiti, mami de Miruna 06.10.2010 si Vlad 15.05.2006
Vila Sucu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari78
Si ca sa ma repet, ia-ti domnule leagan electronic ! O sa vezi ce iti usureaza viata : ai timp sa iti prepari repede ceva de papa, mergi la baie linistita, citesti cateva pagini de forum, in plus Maia e fericita si relaxata. Eu recomand ce am, Graco. Asta e : http://www.shopmania.ro/magazin~online-echipament-pentru-copii-si-bebelusi~produs-leagan-electronic-graco-lovin-hug-with-plug~p-9134265.html

Mari, mami de Teodora Maria (26.03.2006) si Anca Ioana (4.09.2010)
www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca


Exact acelasi leagan am si eu (doar culorile difera) si e super!!! Mari, la ce viteza il dai?

Ma bucur ca ne-am gasit pe FB!!! :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

Aaaa, ziceam io ca am uitat sa spun ceva cuiva...

Mi-am adus aminte: era pentru Bubu! Ca o intreba pe KAT de limba... Cred ca tu, Buburuzo, esti mai mult ca mine. Ca tu cu sotul vb engleza, insa copilul trebuie sa invete si araba ca doar sta in Arabia Saudita, iar tu vrei sa stie si romana, ca dehh, asa e frumos. Well, e cat se poate de posibil ca Sofia sa invete 3 limbi deodata. Stiu un caz concret, asa ca se poate. La inceput, baiatul lor era cam confuz ce cuvant apartine de ce limba, insa la 3 ani vb fluent fiecare limba in parte (engleza, daneza si rusa) si mai mult decat atat, daca invata o poezie in daneza, de ex, o traducea singur in celelalte limbi. Sfatul meu e sa nu renunti la romana, sa ii vb tu in romana cat se poate de mult.

Sabina, mami (a.k.a. boob lady) de Nicklas (12-09-2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

protectis - aveti grija ca se da numai 10 zile pt a nu obisnui organismul doar sa primeasca nu sa si creasca singur bacteriile respective. din pacate nu scrie asta in prospect. si nu mai retin daca scrie si faptul ca se arunca dupa 28 de zile chiar daca nu e gata sticluta intre administrari se tine la frigider.

fetili nu vreau sa starnesc o polemica dar mai e cineva care se gandeste sau a hotarat deja sa nu vaccineze cupilu? al meu n-a facut in maternitate decat anti hepatiticul. bcg nu bagam. acum inclin sa nu mai fac niciunul...nici la baby nu am facut pe cel de 1 an si nici ror. acu sper sa ma mai fi desteptat



-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Sabina, vreau sa-ti multumesc ca-mi promovezi familia! :)))) Ma refer la poza Sofiei si a lui daddy de pe facebook! Asa de mult imi place poza asta ca ma gandesc sa o trimit la revista Mami, poate mi-o publica si ii fac celebri!

Nu stam in Arabia Saudita, multumesc lui Dumnezeu! Nu prea e de trait acolo, mai ales pentru noi, femeile europence. Noi suntem in Oman unde sunt mult mai relaxate viata si societatea... e ffff frumos, mie imi place mult!

Neaparat va invata Sofia romana! Eu vb cu ea exclusiv in romana, taica-su in araba (ca e libanez) si va auzi la noi engleza, pe care o va invata bine bine la gradi si la scoala. La voi cum va fi? Il vei invata pe Niklas romana, nu?

Un pupic special pentru Dragonul lui Vladut!!! :)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Sabina

Oh,am vazut si eu pozele BuburuzeiSofiei!E draga,draga!!
Mai- absolut mortale pozele din liceu

maitreyi,sigur se nasc polemici Asa ca,eu zic doar acum ceva si gata-sovietica,colega mea de la randunici nu a facut niciun vaccin,niciunuia dintre copii.Eu am sarit vaccinarea de 1an+ror Gata!

Ana,spor la pregatiri si voua!

Ce-o fi cu tanamera,chichi,Oana,Laly,Annna?!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela

Sabina

Oh,am vazut si eu pozele BuburuzeiSofiei!E draga,draga!!
Mai- absolut mortale pozele din liceu

maitreyi,sigur se nasc polemici Asa ca,eu zic doar acum ceva si gata-sovietica,colega mea de la randunici nu a facut niciun vaccin,niciunuia dintre copii.Eu am sarit vaccinarea de 1an+ror Gata!

Ana,spor la pregatiri si voua!

Ce-o fi cu tanamera,chichi,Oana,Laly,Annna?!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!


pana la urma se invata ceva si din polemici nu? deci si tu ca si noi...da' acu faci la fel sau pe toate sau niciunul? ma gandeam io ca tu s-ar putea sa ma sustii acilea. sa videm care se mai baga

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Noi facem vaccinurile din schema obligatorie si atat, insa pe cele cumparate, am mai multa incredere.


Bubu multumesc de primire pe FB. Ma uit imediat la poze. Leaganul nostru e portocaliu cu gri, l-am pus la grad de inclinare 3 si viteza o las de cele mai multe ori la 1, dar merg si pana la 3. Nu i-a fost rau niciodata in el . Are o treaba insa doar cu zebra, cu girafa nu vrea sa "vorbeasca", nici nu se uita la ea.


www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput