Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabu_dk
PS - Stiu ca eu folosesc destul de multe cuvinte si expresii in engleza si cateodata ma simt jenata, insa sa stiti ca nu o fac ca sunt eu mai inteleapta sau cool, o fac pentru ca ... am inceput sa uit limba romana si de 7 ani de cand muncesc a trebuit sa folosesc lb engleza in fiecare zi si cateodata expresiile vin mai usor in engleza. Sper ca nu se supara nimeni pentru romana mea stalcita.


Ei,pe mine,asta nu ma deranjeaza deloc-e kind of..cool!!

Sub ce denumire o gasim pe bubu pe FB?

Edit: Adriana,mami de Isabelle si Aidan,multumesc pt pontul cu probioticele Maria are o problema cu constipatia




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela


Sub ce denumire o gasim pe bubu pe FB?



Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!


Raluca Mansour :-)

Sabina, mami (a.k.a. boob lady) de Nicklas (12-09-2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Buna si de la noi

M-am delectat cu poze care de care mai frumoase, un Vladut mare, o Tessa dulce si zambitoare ca de obicei (chiar daca in filmulet a avut o tentativa de plans), o Maia complet schimbata si cu falcute bune de pupacit.

Maitreyi bine ca s-a terminat totul cu bine ! Pupam micul crestin dolofan si asteptam poze.

Zoze si Kat mie imi sunteti dragi amandoua .

Blackpanterro tocmai citisem ieri la subiectul tau si aveam de gand sa iau si eu. Asa cum au spus si fetele (si Maitreyi aici), la noi se numeste Protectis. Noi nu prea mai avem colici, foarte rar, insa rau nu are cum sa-i faca.

Kat art teacher? La scoala primara sau gimnaziu ?

Pity mor de ciuda ca nu sunt si eu cu voi in Moghioros. Asa imi lipseste parcul ala...ma apuca nostalgia

Chiar asa Laura/Clabuc, Chichiuta, unde sunteti ?

Sabu am citit si eu povestea nasterii si ca si Zoze nu am putut uneori sa ma abtin sa nu zambesc. Ai fost foarte curajoasa si sa stii ca a doua nastere va fi mai usoara.

Buburuza vreau si eu sa ma imprietenesc cu tine pe FB Pupam Sofia cuminte

Eveline si Loredana le doresc multa sanatate puiutilor mari !

Mari-paun spor la pregatirile pentru botez si cununie religioasa ! Abia asteptam pozele.

Ma duc si eu sa-mi fac ceva de mancare, ca Anca doarme de o ora si nu stiu cand se trezeste. Ieri nu a dormit ziua decat in 2 reprize cate 40 minute si pe urma a adormit de la 20.30 pana azi dimineata la 7 cu trezire la ora 2 si la 4 putin doar sa pape.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna la voi fetele!!
Uff!Eu abia apuc sa va mai citesc putin,dar mai sa si scriu ceva!! Piticoata asta a mea e mai ceva ca Duracell!!! Ziua nu prea doarme,vrea numai in brate si nu pot sa fac nimic de ea.Abia fug la baie,si abia am timp sa ma mulg. Bine ca s-a invatat sa doarma noaptea,si ne-au lasat si colicii putin.

Am vazut poze noi cu bebelusi grasani si dragalasi(nu mai nominalizez,ca sigur uit pe careva).
Vroiam sa va intreb,de la ce fac bebeii cosuletele(bubitele) acelea rosii pe fata,frunte si gat??? I-au iesit Maiei cam multe si am vazut prin poze ca si unii dintre bebeii vostrii au. Or fi de la caldura??Trec cu ceva anume sau de la sine??

KAT nu mai fi supi!!Am vazut dulceata de Tess!

Ne pregatim si noi de botez,pt sambata! Poate o fi mai linistita si poate o sa doarma mai bine dupa botez!!

fetele dragi si bebeii!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ana bubitele se numesc dermatita seboreica. Mie neonatoloaga mi-a spus ca trec pe la 4-6 luni (si fetita mea cea mare a avut) si ca ar avea legatura cu hormonii nostri, ce trec prin lapte. Dispar cu crema cu cortizon, insa nu prea e recomandata. Eu am folosit Locoid crema, 1 aplicare strat subtire/zi, 2 zile in saptamana dinaintea btezului sa nu se vada cu bubite in ziua botezului. Am folosit la recomandarea dnei doctor (am scris atunci).

Si ca sa ma repet, ia-ti domnule leagan electronic ! O sa vezi ce iti usureaza viata : ai timp sa iti prepari repede ceva de papa, mergi la baie linistita, citesti cateva pagini de forum, in plus Maia e fericita si relaxata. Eu recomand ce am, Graco. Asta e : http://www.shopmania.ro/magazin~online-echipament-pentru-copii-si-bebelusi~produs-leagan-electronic-graco-lovin-hug-with-plug~p-9134265.html

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Ana, si a mea are bubite

--------------------------------------------------
Fericita mamica de Raisa Nicoleta (02.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns h_3llena spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Buna la voi fetele!!
Uff!Eu abia apuc sa va mai citesc putin,dar mai sa si scriu ceva!! Piticoata asta a mea e mai ceva ca Duracell!!! Ziua nu prea doarme,vrea numai in brate si nu pot sa fac nimic de ea.Abia fug la baie,si abia am timp sa ma mulg. Bine ca s-a invatat sa doarma noaptea,si ne-au lasat si colicii putin.

Am vazut poze noi cu bebelusi grasani si dragalasi(nu mai nominalizez,ca sigur uit pe careva).
Vroiam sa va intreb,de la ce fac bebeii cosuletele(bubitele) acelea rosii pe fata,frunte si gat??? I-au iesit Maiei cam multe si am vazut prin poze ca si unii dintre bebeii vostrii au. Or fi de la caldura??Trec cu ceva anume sau de la sine??

KAT nu mai fi supi!!Am vazut dulceata de Tess!

Ne pregatim si noi de botez,pt sambata! Poate o fi mai linistita si poate o sa doarma mai bine dupa botez!!

fetele dragi si bebeii!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia



Buna!
Si bebele meu are bubitze d-alea rosii pe fata. Cand i-au aparut prima oara m-am panicat maxim si am sunat pediatra. Nu m-a convins explicatia ei asa ca am mai sunat vreo 3 dr dar toti mi-au zis la fel. In primul rand apar de la hormonii mamei care se transmit prin lapte, mai apar de la caldura daca ai peste 24 de grade in camera (cum avem noi )si mai apar ca o reactie a organismului micutzilor nostrii la tot ce e in jurul lor, mai ales nivelul de poluare din romania. Cei mai multi mi-au recomandat ceai de musetel sau baneocin pudra aplicat usor cu degetul meu. Dar mi-au zis ca daca aplic ceva trece intr-o saptamana daca nu aplic nimic trece in 7 zile, daca intelegi ce vreau sa zic. Tratamentu e mai mult ca sa ne simtim noi bine ca facem ceva pentru ei. Lui Edi au inceput deja sa ii dispara primele bubitze aparute si eu nu am dat cu nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Buna dimineata

Ce mai faceti? Zuzi mic doarme si as fi bagat si eu cu ea un nani, dar am fost solicitata de Vlad, pe post de dragon care ataca cetatea si motocicleta si barca si mai stiu eu ce minuni mai are...
Am ragusit de la atatea ragete

KAT - - sa stii ca ma uit mereu la pozele lui Tess, chiar dc nu am timp sa si comentez. CU 2 pitici e mai greu sa si scrii tot timpul
Zoze - lasa, ca poate ne intalnim cu piticele cand mai treci prin Buc, sau, cand ne mutam noi la Caransebes, facem o pauza prin Craiova
Eveline - daca tot te doare noada, nu te duci mai bine la dr, sa vada ce ai?
Sabu - sa stii ca la prima nastere am avut o experienta muult mai nasoala decat tine, combinata cu minunatele conditii din spitalele din Romania, si pana la urma, tot natural am nascut si a doua oara. Si a fost parfum, fata de prima . Aaa...si eu m-am jurat ca doar cezariana mai scrie pe mine la al doilea, asta, daca nu se descoperea intre timp o metoda sa nasca barbatii . Oricum, important este ca il vrei si pe al doilea, metoda de livrare o hotarasti tu.

Incerc sa mai intru mai tarziu.
Pup


Kiti, mami de Miruna 06.10.2010 si Vlad 15.05.2006
Vila Sucu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Marimersi de raspuns. m-am uitat prin magazine dupa leagan,dar nu am gasit unul sa-mi placa. Mi se pare ca sta prea ridicata,adica prea in fundulet daca ma intelegi! Nu sta asa nici cand o mai pun pe perina cateodata ca se rostogoleste ca o sarmala!
h_3llena mersi de lamuriri!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ana sa stii ca si eu m-am gadit ca sta prea in fundulet, dar nu e asa. Sta exact ca in scoica. In plus, leaganul asta (vezi link) are si 3 trepte de inclinare, chiar nu solicita coloana (oricum nu o tii acolo cu orele) si eu am incredere in produsele Graco. Parca si Buburuza are tot leagan Graco. O asteptam si pe ea cu impresii.

Kiti sa inteleg ca Vlad e in vacanta, nu ? Lasa ca mai creste Miruna putin si se vor juca impreuna.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput