Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:



cantarea pe care doarme si zambeste acum bebeloi

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Buna la voi fetele!!
Uff!Eu abia apuc sa va mai citesc putin,dar mai sa si scriu ceva!! Piticoata asta a mea e mai ceva ca Duracell!!! Ziua nu prea doarme,vrea numai in brate si nu pot sa fac nimic de ea.Abia fug la baie,si abia am timp sa ma mulg. Bine ca s-a invatat sa doarma noaptea,si ne-au lasat si colicii putin.

Am vazut poze noi cu bebelusi grasani si dragalasi(nu mai nominalizez,ca sigur uit pe careva).
Vroiam sa va intreb,de la ce fac bebeii cosuletele(bubitele) acelea rosii pe fata,frunte si gat??? I-au iesit Maiei cam multe si am vazut prin poze ca si unii dintre bebeii vostrii au. Or fi de la caldura??Trec cu ceva anume sau de la sine??

KAT nu mai fi supi!!Am vazut dulceata de Tess!

Ne pregatim si noi de botez,pt sambata! Poate o fi mai linistita si poate o sa doarma mai bine dupa botez!!

fetele dragi si bebeii!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia



eu i-am dat cu Bpanthene si pe fund si pe fatza :D si i-au trecut orice fel de bubite in doua zile



-------------------------------------------------
proaspata mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Intru si eu sa fac galerie ultimei burtici :

Hai Nikolici

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

s-a nascut kendra de nikolici bebelushul care incheie odiseea noastra!!!are 4.075g bun venit pe lume printesa mica!!!nikole sa te bucuri de ea toata viata!!



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

s-a nascut kendra de nikolici bebelushul care incheie odiseea noastra!!!are 4.075g bun venit pe lume printesa mica!!!nikole sa te bucuri de ea toata viata!!



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI


Bine ai venit, Kendra! Felicitari Nikole! Refacere rapida, si te asteptam aici!

Sabina, mami (a.k.a. boob lady) de Nicklas (12-09-2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

BINE AI VENIT KENDRA!!! FELICITARI NIKOLICI

INTREBARE: copiii vostri plang in somn???? Ca uneori Petra mai plange si tare imi e mila de ea. Ii vorbesc, o pup, o iau uneori usor in brate sa nu se sperie si se linisteste. Dar asa vrea sa nu mai planga....daca s-a mai discutat despre subiectul acesta imi cer scuze...recunosc ca nu am citit tot din urma.

PS. Am pus poze cu floricica mea Petra la 2 luni.

fetele si merg sa mai citesc din urma.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui maitreyi

protectis - aveti grija ca se da numai 10 zile pt a nu obisnui organismul doar sa primeasca nu sa si creasca singur bacteriile respective. din pacate nu scrie asta in prospect. si nu mai retin daca scrie si faptul ca se arunca dupa 28 de zile chiar daca nu e gata sticluta intre administrari se tine la frigider.

fetili nu vreau sa starnesc o polemica dar mai e cineva care se gandeste sau a hotarat deja sa nu vaccineze cupilu? al meu n-a facut in maternitate decat anti hepatiticul. bcg nu bagam. acum inclin sa nu mai fac niciunul...nici la baby nu am facut pe cel de 1 an si nici ror. acu sper sa ma mai fi desteptat



-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring


Maitrey, esti sigura de cele 10 zile? studiile pe bebelusi s-au facut pe o perioada de 12 saptamani, abia dupa 3-4 zile isi face efectul in cazul colicilor.eu ii dau lui Belle de pe la 3 sau 4 saptamani, acum are 7 saptamani si ii dau macar pana la 3 luni.

Si pe net am citit o gramada de forumuri de parinti care dau la copii si de cativa ani ca exista si varianta pastile si betigase de supt.

Ah si am citit ca Nestle au in formula probiotic, in Good Start de la Nestle este probiotic.

Adriana mami de Isabelle Marie - 1 luna si Aidan Alexander - 5 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Felicitari Nikolici!!!!Bun venit Kendra!!!


Mai3 f frumoasa cantarea! Maia sta cuminte si-l asculta pe parintele www.youtube.com/watch?v=buZUjVZwX9I" target="_blank"> Marian Marcus

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

buna seeeaaraaa....

intrasem sa fac galerie lui Nikolici, cand colo.. a nascut .. Bine ai venit Kendra, sa fii sanatoasa si iubita...si tie mamii refacere rapida..

acum: am sa va spun ca am fost teribil de emotionata de mesajul pe care Maitrey, 2 ingerasi si Zozela.. nu neaparat in ordinea asta l-au scris in numele nostru la odiseea de nov-dec. vreau sa va multumesc si eu din tot sufletul ca mi-ati fost alaturi in cele mai dificile sau triste zile ale mele, vreau sa va multumesc pentru sprijinul vostru si pentru zambetul ce mi l-ati adus pe fata de multe ori, vreau sa va multumesc ca existati in viata mea! va imbratisez dragelor mamici ale odiseei de sept-oct!

despre noi : avem azi 3550 plecand de la 2960 la iesirea din spital, si am implinit 2 saptamani si 3 zile. ma declar multumita, din pacate lactatia mea se duce pe apa sambetei, curand. m-am tot muls, a dat tot ce a putut iesi din sanii mei cupilului fara sa arunc nici un strop de lapte.. dar asta e. intr-un fel ma declar vinovata, intr-un fel ma bucur ca nu am dat in alte probleme gen mastite, etc. cat e sa cat a fost a fost. crestem si cu lp.

am vazut puiuti frumosi, dar sa-mi fie cu iertare daca acu nu-i pot nominaliza.

revin ca ma cheama mandrusorul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr33aaa spune:

felicitari nikolici, la multi ani kendra
raportam si noi pentru azi o vizita la medic, am facut echo de sold la budimex si bebe e foarte bine dar la asta ma asteptam, recunosc. in rest, azi am incercat sa-l cam tin de vorba pe bebe pentru ca ieri a dormit toata ziua si noaptea am fost pe post de jucarie care trebuia sa-l distreze. nu a plans, nu a avut colici, doar ca... se plictisea singur. el de la inceput a dormit in camera lui, dar azi-noapte... nu mi-a dat voie sa il las singur. acum a picat ca un erou, sa vad cand se trezeste pentru baita
recunosc ca am fost cam ignoranta referitor la vaccinuri, de fapt nu am luat niciodata in calcul posibilitatea de a nu i le face. acuma, ca sa fac, trebuie sa ma apuc sa studiez, sa stiu si eu in ce ne bagam
pup fetele

Mergi la inceput