Teapa Everest models

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinel55 spune:

E bine ca tu ai reusit sa faci asta.... eu am auzit de parinti ce isi faceau calcule cum sa reduca cosul lunar ca sa poata achita taxa;
Cat despre cat de corecte sunt taxele astea ,vad ca si Twist Media a inceput sa ia bani de inregistrare-pana anul trecut fotografiile facute la ei erau gratuite...
Asta e raspunsul oficial al agentiei:

"Timp de 5 ani Twist Media a realizat fotografii de casting gratuit pentru toate persoanele inregistrate in baza de date;
In ultimul timp, datorita calitatii crescute a fotografiilor de casting, din ce in ce mai multe persoane se prezentau la sediul nostru doar pentru a obtine aceste fotografii, neavand catusi de putin interes fata de proiectele noastre....
Introducand taxa de 50 RON (taxa ce asigura actualizarea gratuita a fotografiilor timp de 1 an de la achitarea acesteia) ne asiguram ca lucram cu persoane catusi de putin interesate....

Ceea ce s-a vrut la inceput un experiment, s-a dovedit a fi o foarte buna metoda de identificare a persoanelor cu care merita sa lucram, rata de refuzuri/absente de la filmari din partea acestora fiind extrem de mica;
"
http://twistmedia.ro/forum/viewtopic.php?f=19&t=7

...sau, cu siguranta, au vazut cati bani fac unii doar pe promisiuni si au zis ca profite si ei de nisa asta;
Cert este ca Twist Media are proiecte - cu asta se ocupa, nu cu amagirea parintilor!

Foarte interesant este faptul ca Everest Models are sediul ca un palat cu pipite ce te intampina la intrare iar cei de la Twist Media Casting.... o cociaba in comparatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici_2001 spune:

Asa este am patit-o si eu cu baietelul. De aceea am inceput sa scriu si eu sa nu mai ia lumea teapa. Dar asta trebuie filmata de realitatea unde se uita toata lumea, pentru ca nu toata lumea are internet. Trebuie sa facem ceva in privinta astora....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cici_2001

Asa este am patit-o si eu cu baietelul. De aceea am inceput sa scriu si eu sa nu mai ia lumea teapa. Dar asta trebuie filmata de realitatea unde se uita toata lumea, pentru ca nu toata lumea are internet. Trebuie sa facem ceva in privinta astora....


Pay ceva ar fi sa nu mai duceti copii la astfel de agentii si sa-i lasati sa se bucure de copilarie,in loc sa va satisfaceti voi ca parinti un moft.
Ei nu va baga mana in buzunar si nici nu va obliga sa platiti.
Pentru mine,copilul meu este cel mai frumos,cel mai destept...,dar nu il duc sa faca modeling pentru ca nu ma intereseaza sa castig bani dupa urma ei si nici sa o privez de bucuriile copilariei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina.Miha spune:

Buna tuturor,

Am inscris-o si eu pe fetita mea la aceasta agentie prin decembrie, daca nu ma insel, si a fost chemata deja la doua castinguri. Pe primul, cel pentru Te pui cu blondele, l-a si luat. A fost tare incantata de experienta.
Din ce am inteles de la una dintre domnisoarele care prezentau agentia, aceasta este inca la inceput si de abia acum incep sa apara mai multe proiecte. Asadar, mai astept inainte sa ma pronunt.

O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

http://stirileprotv.ro/stiri/social/vedete-cu-orice-pret-fetite-de-4-ani-machiate-si-bronzate-artificial.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

De ce chinuiti copiii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna7a spune:

Este o emisiune pe Discovery Travel&Living, "Toddlers and Tiaras", care mie mi se pare exprimarea directa a frustrarilor unor parinti complexati (majoritatea depasesc 100kg/pers., cei care nu...arata jalnic) si care ar trebui sa aduca in atentia autoritatilor "relele tratamente aplicate minorilor"...efectiv este strigator la cer sa-ti cosmetizezi copilul in asemenea hal, sa-l prezinti unui "juriu" carea apreciaza mastile si daca acel copil pierde sa ajunga un adolescent mai complexat decat parintii sai ca nu a fost mai bun decat alti copii.

Cumva asta vreti si de la copiii vostri? Intr-adevar, toti parintii isi vad puii ca fiind cei mai cei, dar n-ar fi mai putin traumatizant pt un copilas sa-i faceti un album profesional, la un studio, sau in natura, loc de joaca, etc. cu o echipa profi de fotografi, filmulete, postate de voi pe site-uri si daca ar fi cazul, ar fi si ales. Informati-va, oameni buni, inainte de toate, ca informatia e singura care nu costa nici financiar, dar mai ales, nici PSIHIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eu2bun spune:

ceea ce nu inteleg oameni in tara asta saracita de guvernanti si impanzita de tot felul de tepari este ca exista vise pentru care mai si platim. Eu am fost cu fetita la agentia everest am platit sedinta foto si dupa 2 saptamani m-au sunat pentru un castin la o reclama a unui mare producator de iaurturi si am primit 500 ron pentru o zi de filmari.
unde e marea teapa care ziceti voi pt ca asa m-am speriat si eu citind aberatiile voastre si m-am gandit ca am facut o prostie.
ps. pt cei care administreaza forumul acesta mai filtrati si voi comenturile pentru ca multe dintre ele sunt neadevarate si induc oamenii in eroare. va consider un forum respectabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Ma uit cu uimire la acest subiect si imi este greu sa inteleg la ce potlogarii ieftine se preteaza acesti excroci cu acte in regula...2 dintre cei care lauda celebra teapa au o singura postare pe acest site, oare acesta era singurul subiect de care ati fost interesati cand v-ati deschis contul?...sa va fie rusine Elena2, Sorina.Miha si eu2bun!

P.S.Ptr. eu2bun: prefer oricand "aberatiile" scrise corect gramatical retoricii tale indoielnice de nivel gimnazial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eu2bun spune:

buna ziua,
eu am fost la agentia everest si am primit 3 oferte din partea lor pentru castinguri.
NU mai induceti lumea in eroare

Mergi la inceput