Prietene - 71 - LMA Tudor! LMA Radu!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

floricik, vezi ca eu am vrut initial sa iau exact juma de kg de faina cat era in reteta, ca erau si pungi de 0.500 si de 1 kg. Bine ca am luat mai mare, pt ca mi-a intrat mai mult de jumatate de kg (am pus o banana intreaga, jumate de pachet de unt si sucul de la un ciorchine mai marisor de struguri; de asta mi-a intrat si mai multa faina; mi-au iesit vreo 60 si ceva de biscuiti, nu mai stiu exact, ca in timp ce ii scoteam din tava tot halea sotul cate unul de proba cica ).

Ralu
, nu stiu daca mai retii: aceeasi problema si aceleasi framantari le aveam si eu acum cateva luni (cand avea Timi 6-7 luni parca...). Se pare ca a fost greseala noastra, ca ii intindeam toate lucrurile cu dreapta - spre manuta lui stanga si isi dezvoltase asa o indemanare mai mare de a lucra cu ea si a apuca obiectele. Un timp ii intindeam obiectele numai spre mana lui dreapta, chiar daca ajungeau imediat in stanga. Apoi ne-am relaxat, i-am dat pace, si cand ii dadeam vreun obiect, i-l oferea undeva in centru, intre cele doua manute, iar el apuca cu care avea chef.
Acum vad ca lucreaza mai mult cu dreapta. Oricum, am decis sa nu il fortez, ci sa fiu doar atenta la semnalele emise de el si sa ma conformez.

Si un CRA-CRA mic inainte de somn: duminica a inceput Timi sa faca primii pasi singur. Deocamdata nu mai mult de 6-7 pasi maruntei. Sta foarte bine in picioare nesprijinit de nimic. De duminica pana acum l-am filmat si pozat, de am zapacit deja tot familionu' cu mersul lui. Trebuia sa ma laud nitzel si pe-aici.

Noapte buna si fara treziri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ieri a fost ziua baietilor, azi este zi mixta asadar.

LA MULTI ANI SABINA, AMALIA SI MIHAI


Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi, viata sa fie un lung sir de impliniri, succese si fericire.

Mamici de fulgusori aniversati astazi va trimit un mare buchet de


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:






AMALIA

SABINUTZA

MIHAITA





si celor de decembrie, la ultima luniversare Eduard Cristian si Ana Maria




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

LA MULTI ANI AMALIA SI SABINA
sa cresteti mari , sanatoase frumoase si pentru mamici .

.... Vreau sa va spun ca am niste emotii , acum un an exact la ora 9 a venit pe lume Mihai, nu am sa uit niciodata primul lui scancet, nici nu a fost scos de tot afara din burtica si el a inceput sa planga, am simtit plansetul lui cum urca pana in gat. Acum amintindu-mi parca mi se contracta burta si nu stiu de ce am niste emotii uriase.

VA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

La Multi Ani Amalia!

rechinasa dragalasa de la malul marii a Licuriciului!!!

La Multi Ani Sabina!

comoara mult asteptata a Ancutzei !!!

La Multi Ani Mihai!

cavalerul mamei cu emotii multe Ali !!!

luniversatilor pt ultima oara Ana Maria si Eduard Cristian

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

AMALIA SABINA MIHAI Sa traiti frumos, intens, in enorm de multa sanatate! Licurici, Ancutzic, Ali Dragele mele, bucurati-va de minunile astea in multa fericire!Ce zi frumoasa si ce repede a trecut. Va doresc sarbatoare frumoasa. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:


Amalia rechinasa cu ochi rapitori
Sabina cea brava si mergareata
Mihai Clujeanul ce istorie va face




Mda, mai bine din urari sa ne oprim, daca inspirate nu le reusim



mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

La Multi Ani Amalia!

rechinasa dragalasa de la malul marii a Licuriciului!!!

La Multi Ani Sabina!

comoara mult asteptata a Ancutzei !!!

La Multi Ani Mihai!

cavalerul mamei cu emotii multe Ali !!!

luniversatilor pt ultima oara Ana Maria si Eduard Cristian

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


o citez pe Lyly, ca nu am putere sa zic nimic! Abia reusesc sa ma misc din pat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

FETELOR sa nu credeti ca sunt un pic nebuna, dar Mihai s-a trezit exact cand s-a nascut acum un an si prima reactie a fost un superb zambet pentru mami .

Va

... si mai incolo va astept la un tort, sampanie, vin , alcool, mancare din belsug ce vreti voi.

.... sunt beata de fericire , scuzati va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ali, Ancutz, sa ne traiasca pruncii si noi pe langa ei, sanatosi si voiosi si mereu asa emotionati ca azi cand fac un anisor!!!!

Ali, si eu sunt la fel cu lacrimile in gat de emotie doar cu gandul ca acum un an se nastea asta mica

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput