Dovlecei veseli de sept-oct 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Deci eu nu primesc flori de la Elle, ntz ntz Tu stii ca ma bucur tare sa te vad

raluca draga mea, si pe tine. Mai vino si povesteste ce nazdravanii mai face Stefan, cat de dulce e Adinuta. Stiu ca esti pe fuga toata ziua dar asa din cand in cand da-ne un semn ca tare drag imi e sa te citesc

Monica de Zgatie
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

va pup fetelor

monicut si mie imi e dor de tine... mda o sa incerc sa intru mai des. de propus imi propun mereu dar daca nu reusesc sa citesc tot imi e oarecum doar sa scriu asa despre noi.

anamariala noi slabe sanse cred sa ii treaca pana prin mai iunie. el are si polipii foarte mari si odata inflamati greu isi revin. noi apa de mare sau ser nu avem voie si luam prin rotatie vibrocil, pivalone, oftamesone N in functie de forma mucilor dar fac si pauze fara sa ii dau cu nimic oricum nu e mare diferenta, dar nu ii pot da mereu.

eu deja sunt oarecum relaxata in privinta lor.

fug sa le dau papica - orez cu carne de curcan - yammi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

cristinica eu am luat-o azi din carrefour. din pacate, are zahar .. si 268 calorii/100g .. insa, e tare tare buna.

monicaaaaaaa cum sa nuuuuuu .. uite un brat de si multi pupici!!!! esti o femeie minunata, stii, nu?

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Un tip elegant intra intr-un renumit magazin de bijuterii insotit de o superba domnisoara. Impreuna, aleg un colier de 50.000 de euro pentru ea. Fara ezitare, omul scoate carnetul de cecuri si il completeaza cu suma respectiva. Vanzatorul era un pic incurcat, deoarece suma era
considerabila si era prima data cand ii vedea pe cei doi.
- Am sentimentul ca va ganditi in sinea dumneavoastra daca cecul are acoperire sau nu..
- Hmmm, pai..., da...
- Astazi e sambata si banca mea este inchisa dar iata cum propun sa facem: eu va las cecul completat, iar bijuteria ramane la dumneavoastra in magazin. Luni va duceti la banca, incasati cecul si apoi trimiteti colierul prin curier domnisoarei, zise omul in timp ce se sorbea din ochi cu tanara.
Bijutierul, satisfacut de aceasta propunere, accepta. Cand se duce luni
la banca, insa, stupoare: cecul nu avea acoperire. Consternat,bijutierul telefoneaza clientului care ii spune:
- Dar nu este nimic grav! Pe dumneavoastra nu v-a costat nimic iar eu am petrecut gratuit o noapte salbatica cu domnisoara.
Va multumesc pentru colaborare !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:


La multi ani Santi!
La multi ani Alex!

Sa cresteti frumos, sa fiti sanatosi si sa aduceti multe multe bucurii parintilor vostri!

Felicitari mamicilor lor !De milioane tortul personalizat al lui Santi si privirea lui calda!

Meli mi-as dori ca baiatul meu, deocamdata imaginar, sa ma iubeasca asa cum te iubeste Alex pe tine!
Sper ca ati avut o zi pe cinste!



Mami de Amilici Crocodilibici

Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

ALEX
SANTIAGO

sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti parte de tot ce e mai bun!
un brat de si pentru mamicile voastre!



ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Era odata un barbat care avea trei iubite, dar nu stia cu care sa se insoare. Asa ca a decis sa-i dea fiecareia cate 5000 de dolari ca sa vada cum ii cheltuie.
Prima iese in oras si se machiaza de toti banii. Isi ia haine noi, isi schimba coafura, isi face manichiura, pedichiura, tot tacamul si-i zice barbatului:
- Am cheltuit banii ca sa fiu frumoasa pentru tine pentru ca te iubesc asa de mult.
A doua a iesit in oras si a cumparat crose noi de golf, un CD player, un televizor si o combina si i le-a dat barbatului. Aceasta i-a zis:
- Am cumparat aceste cadouri pentru tine cu banii pentru ca te iubesc asa de mult.
Cea de-a treia ia cei 5000 de dolari si-i investeste in actiuni, isi dubleaza suma, returneaza cei 5000 de dolari barbatului si reinvesteste restul. Ea i-a zis:
- Investesc restul banilor pentru viitorul nostru, pentru ca te iubesc atat de mult.
S-a gandit el mult si tare despre cum au cheltuit femeile banii ... si a decis sa se insoare cu cea cu sanii cei mai mari!



Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

BARBATII SUNT MAI CONCISI:

EA: Īn octombrie deja miroase altfel, a departare, a pustiu... E iarasi frig,
> e iarasi rost de frunze aramii si de rugina printre vii, miroase iar a must,
> miroase a culori, portocaliu albit de prima bruma...
>
> EL: Ce vrei, fa, e toamna...!


Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Sal!

Ce surpriza placuta! elle si raluca. Sa scapati repede de mucisori. Pe noi ne-au tinut 3 saptamani.

Elle, cristina vad ca va intreceti in bancuri. Bune amandoua. Pacat ca nu e specificat care era cea cu sanii cei mai mari.

Voi cata libertate le dati copiior, adica ii lasati sa umble peste tot in casa, sa scoata de prin sertare, dulapuri? Atazi mi-a spus mama ca prea ii las sa umble peste tot si am inceput sa-mi pun si eu semne de intrebare.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Buna seara doamnelor!
Citind, asa, agale.. mi-am dat seama ca nu am felicitat un dovlecel si un frate de dovlecel!


La multi ani Santiago!
La multi ani Alex!

Felicitari mamicilor fericite! Sa va traiasca baietii frumosi!




Mult pa ! Nihil Sine Deo

Mergi la inceput