Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ma masor si eu azi, sa vad daca stiu cum, mi-am adus metrul in camera sa nu uit

nu va zic ce am mancat ieri, ca

dar dimineata regulamentar cereale fitness cu lapte.

eu doar o sa renunt la dulciuri / fainoase, ca nu vreau sa pierd lapticul. am de dat jos vreo 3 kile jumate

mazare ieri am papat, nimic la Andrei. dar e mare deja. demult nu mai are probleme cu burtica

BTZ ce ma bucur ca Paul de bine

Aelita ce dulce e Andres, cata grija are el de fratiorul lui sunteti o familie asa de frumoasa!!

Andrei luna asta nu a mai luat asa bine in greutate, nu cred ca facem cei 500 regulamentari..desi pana acum am fost numa peste medie, luna asta o sa fim sub sa vedem ce zice pediatra la controlul lunar.

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Racusor am raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

aelita, noi am rezolvat certificatul in aceeasi zi, mi l-a completat pe loc. chestia e ca am uitat ca o sa am nevoie de pasaport sa-i pot cere NIE, asa ca tot fara nici un drept aici in spania a ramas isa... lasa ca l-om face cand mergem in tara, zic ai mei ca se face acum intr-o zi si pasaportul, oricum si al mariei expira in decembrie. deci voi cere doar foi de calatorie ptr ele cand va fi sa fie...

cristina, o sa fie bine toata treaba... dar nu uita ca daca isi face joaca, sau mai ia o pauza, nu inseamna neaparat ca e satul... noaptea poti profita sa il ti mai mult, sa se sature mai bine, si atunci doarme mai mult... eu insist la san la trezirea de noapte, asa dimineata e mai linistita... aseara isa a adormit mai devreme, asa ca s-a trezit la 3.30, dar am stat cu ea o juma de ora sa pape (in 2 reprize) si abia acum da semne ca s-ar trezi...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Pfiuuuu, ce mai dorm delfinasii vostri.... Al meu era gata sa atipeasca in fisher, se mai chinuia sa adoarma, asa ca l-am dus la papa, a papat si a adormit...

MYCYA, La multi ani! pentru cele 3 lunite ale Andrei, sa fie sanatoasa, si cuminte, si voioasa si mancacioasa!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Andra, Clara Maria si Andre

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am vazut pompe de san Primii pasi la reducere pe bebestore.ro, acum costa 99.90 lei, nu mai stiu cine zicea ca vrea...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata mamici, neata delfinasi!

BTZ - ce bine ca micutul nu mai are febra!

ELADEA - si eu am cotul asa de la stat in pat la laptop si mi s-a atenuat cu crema melkfett. E ff buna!
Ce frumos se joaca Eric cu Filip! Ai 2 bombonele de baietei!

AELITA - ma topesc dupa copilasii tai, si cand mai si povestesti de ei ma face sa imi doresc si eu cat mai multi

OTILIA - ai rezolvat cu laptopul? Poate trebuie curatat cooler-ul.

Ma inscriu si eu la startul kg. Nu voi face nimic deosebit, ma gandesc sa mai reduc dulciurile doar si poate ceva mai multa miscare.
Dimensiuni:

Inaltime - 1.57
GI - 55
GT - 53
GA - 60.0
Talie - 75 (Burta 85)
Solduri - 99
Pulpe - 58


Ce meniu de ieri nu cred ca va puteti inspira din nimic, dar totusi o sa il scriu sa vad si eu cat de urat arata:
mic dejun - iaurt (230g), fulgi cu musli (20g), cornflakes (20g)
gustare - 2 felii de paine cu urda si somon, 2 cu icre
pranz - ciorba, paine neagra (home made)
gustare - 2 praji mici mici (am avut musafiri) si 2 lgte nutella (am un borcan mare, o sa incerc sa mananc doar de acolo dulce )
cina - raclette (2 cartofi fierti, muraturi 3 felii branza), 1 bere FA

Dupa cum vedeti eu sunt cea mai mica in inaltime, dar si cea mai gurmanda! Cred ca mai bine tin pt mine meniurile ca va speriati.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani si de la noi Andra, Clara Maria si Andre!!!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Am facut un tabel cu masuratori aici

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Stiti la ce ma gandeam? Sa facem in gmail un tabel asa cum era cel cu nr de telef si sa ne scriem acolo masuratorile. Asa nu va tb sa se chinuie cineva si sa le adune pe toate si sa le sintetizeze...Nu? Si in fiecare duminica, luni, sau o zi pe care o alegem noi, fiecare merge la gmail si isi trece datele...
Dar nu imi dau seama cum ar tb sa arate capul de tabel...poate ne lumineaza Otilia

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze
poze botez

Mergi la inceput