Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:


bytz-ule draga, ma bucur pt Paul ca e bine..

asa e cum zici, sanatosi sa fie, nu cu kile multe...

mai fetelor, vin si eu cu o intrebare...se pare ca mi-e f aspra si crapata pielea pe coate, cum mai alaptez in pozitia asta, stand pe coate ca in armata... ce creme pot folosi care sa fie bune? ca tot ati vorbit de creme pt maini...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hai ca iar raspundeam la capitolul precedent

Cris daaa ieri a adormit la 7 seara si a dormit pana la 7 dimineata cu treziri de cate 20-30 min pentru papa la ora 22, 3 si apoi 7 dimeata
mai avem o tura de somn de 1 ora de la 11-12
si apoi la plimbare mergem de pe la 13 la 16 si mai doarme in 1-2 reprize in total 1 ora

Carmennici mie nu imi plac hainele fixe...ma chinui si eu si il chinui si pe el pana il imbrac

Larissa sunteti mari mari cred ca cei mai mari de aici...ai laptic bun si gras mami






Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Toate ca toate, dar tb sa beau 2 litri de apa. Si eu nu beau multa apa de obicei. Sper sa ma obisnuiesc repede, ca acum am baut 400 ml si mai aveam putin si ii vomam.
Rodyka, e Herbalife. Tot cu shake.
Katalina Otilia, nu mai alaptez deloc de o luna. Nu am mai avut lapte, nici nu a fost nevoie sa iau pastile pt intreruperea alaptatiei.
Eu o sa incerc luna asta sa ma duc cu ce mi-au dat aia, pt ca asa sigur nu o sa mananc si poate intr-o luna mi se ordoneaza organismul si ma obisnuiesc si cu apa. Daca nu, nu m-as tine de regim. Asa, cand stiu ca am dat banii, m-ar durea sufletul sa imi bat joc.
Aelita, pai tu ai ajutoare cu Miguel. Andres te tine la curent cu tot ce face Miguel
La multi ani pt Andra, Clara si Andrei!!
Dragaica, ce faci? Cum sunteti?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze
poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata si de la noi
Eu inca nu m-am masurat ca am uitat, dar va spun ce sm msncat ieri

Mic dejun clasic, o felie de paine cu gem de caise , un sunc portocale, o cafea.

pranz o omleta ( mi-a fost lene sa gatesc)

cina branza halloumi la gratar cu salata verde ( o salata intreaga)

eu nu mananc intre mese ca nu imi mai este foame la ora mesei, cina a fost la 1930, somn la 0030!

BTZ acum am inteles clasificarea,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata si de la noi

LA MULTI ANI ANDRA MARIA!! SA CRESTI MARE IUBITA, SA FII SANATOASA, SI SA O LASI PE MAMICA TA SA SE MAI ODIHNEASCA

LA MULTI ANI CLARA MARIA SI ANDRE! SA FITI SANATOSI!


Katalina mercic de link, cred ca e bine sa stii unde poti merge cu bebe si sa fie child friendly

Carmen ai PM

Cris Andrei se culca la 9 jumate cel tarziu, pe la 8 e baita, si prima trezire e la 3. apoi in functie de cat papa mai avem o trezire la 5, apoi pe la 7 jumate, sau daca il pacalesc sa pape mult doar la 7 jumate

voi la cat va culcati seara? sa stii ca in vara, cand ii faceam baita tarziu, se culca tarziu...

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Am uitat sa va spun ca mie singurul dulce care imi place e gemul de casa, ii cumpar de undeva dintr-un sat de langa Carei.
azi ma gandesc sa fac niste vinete pt pranz, painea e gri mereu.

Si daca nu beau 2 litri apa/zi, observ ca nu slabesc deloc.

Am 173 cm, m-am internat inainte sa nasc cu 84 kg, greutate inainte de sarcina 58 acum cred ca 66-68. am inceput sa intru in bluzele si camasile de dinainte dar sunt strimte inca, la blugi mai am cel putin un numar ca nu imi plac strimti. eu m-am ingrasat peste tot, acum am pierdut complet burta si peste tot cate putin dar tot mi se ating pulpele sus si ma enerveaza. Ca plus fac gimnastica zilnic cam 15-20 minute! Si iau vitamine!
In pastile , shake-uri nu cred pe termen lung.
Acum mananc cum mancam inainte de sarcina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata
ma duc si eu sa fac o cafeluta mica mica, ca pic de somn..ne-am trezit de pe la 5,45..:( Stefan cred ca e zombie azi la gradi, ca nu s-a mai culcat inapoi deloc..of, ce m-am suparat pe el...

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Racusor inca nu am primit dar ti-am trimis oricum raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Racusor inca nu am primit dar ti-am trimis oricum raspuns

FERICIREA SE NUMESTE LETIZIA
Doamne Ajuta-ne!!!



ai alt PM, era vorba despre altceva

dar merci mult si pentru asta

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

S-a deschis odiseea de iulie-august 2011!!Ce repede a trecut timpul!! Acum un an, Raul avea o zi de la concepere... , si acum am flacau mare...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze
poze botez

Mergi la inceput