Pufuleti mergacioshi ian-feb 2010 (157)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna dimineata!!!


Lorex- braco pt. Mission complete!..dar cum ai reusit....???cred ca toate vrem sa stim secretul!

Decenuela - vii in weekend in Moldavia???

Cand vad atatia pufisori blnavi...ma strange in spate...pui mici...la cat sunt de fragili, numai asta le trebuie...Noi pana acum am scapat...adevarul ca sunt si o mama paranoica...il scot afara cam 1/2 de ora...pe la 6 -cand vine tati..si uneori zi ziua) dar numai pe langa casa.Avem aerul f. curat si atunci nu vreau sa-l scot prin oras sau Mall-uri...ca mi-e frica cu virozele astea. Cica sa socializeze....are timp.Mai bine sanatos decat socializat Mai iesim odata pe saptamana in oras...pt mine mai mult ca sa nu o iau razna

Alexandru papa tatza noaptea pe la 3 si la 6.30..cam..in rest somn...iar a inceput sa traga parturi...nu stiu de la ce...si plange si se foieste...si ii dau mar=cu para dimineata, la amiaza supa si seara branzica cu banana, sau aseara i-am facut mar cu orez si cu stafide la abur...blendate.A mancat de a spart.Oare e cazul sa ma duc la doctor!!?Alte chestii n-are..mamnca, e vesel, creste...Sau e normal....?

Sa aveti o zi cu soare si multa sanatate pufisorilor bolnaviori!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Salutare,

Intru doar sa va salut si sa nu ne dati disparuti.

Noi inca suntem bolnaviori si tusim ca doi magarusi. A inceput si el de sambata si cum a fost uikend prelungit (ieri a fost sarbatoare aici ) abia azi am mers la dr. Are rhinofaringita micutul dar e bine ca nu a coborat nimic spre plamani. Ne-a dat doua tipuri de picaturi pt el, dintre care unele sunt cu antibiotic si un supozitor cu eucalipt si alte plante pt degajarea nasului si gatului.

Mie mi-a dat un sirop si un spray pt gat ca tusesc rau de tot. Si ce e naspa e ca ma apuca atunci cand sunt cu Arthur in brate si el e aproape adormit. Asa am facut in seara asta si s-a trezit mititelul si ma privea asa mirat Of.

Sper sa ne treaca repejor si sa fim in forma.

Zilele astea nu prea mi-a dormit noaptea asa ca ziua am profitat ca a fost tati acasa si m-am mai odihnit si eu ca nu mai puteam.

Pupici si o noapte linistita.


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman






imi pare rau ca sunteti bolnaviori. Insanatosire grabnica!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cris.d eu am vazut pozele accesand linkul de pe mailul comun dar nu-s nici ana nici cealalta. Cred si eu ca erau dintre fetele noastre, probabil logate cu userii lor in momentul in care au accesat linkul.

Alexa vreau si eu soare, rosii gustoase, copil mancacios si silueta ca a ta. Placinta si inghetata dupa ce primesc silueta.

Voi cat ii mai tineti afara pe pufosi? Noi azi am iesit vreo 30 de minute si i-au inghetat manutele si nasucul.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg



Noi suntem generosi si dam, cred ca la voi e problemaca sunteti fete din alea cu nasu' pe sus si nu luati

Pupici Marei! mai imita bormasina?

imi pare rau ca e asa frig acolo de ingheatza asta mica...pai ma faci sa-mi para rau ca am prelungit biletu cu numa o saptamana si nu l-am lasat deschis sa ma intorc cand vreau LOL!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

LML Dionisios si Lorena!

Multa sanatate pufosilor bolnaviori, sa va refaceti cat mai repede!
Micki si myky eu nu cred ca au racit de la baita, Mara face zilnic dus sau baie.

Simply sa zic si eu spor la invatat! Nu stiu cum este sa inveti cu copil maricel, eu am invatat ca si dece cu bebe mic si dormicios. Iti spun sincer ca acum nu ma mai vad in stare sa invat cu ea pe langa mine. Poate un scris de proiect sa-mi iasa, dar nu mai mult. Si amintirea mea neplacuta din ultima sesiune este ca dupa 2 sapt de la nastere a trebuit sa stau in fund, pe scaun, la un examen si ma supara atat de tare epiziotomia ca-mi venea sa ies din examen.

Cris.d am uitat sa-ti zic aseara cat de mult imi plac pozele voastre. Cum reusea Ema sa stea atat de cuminte langa ghivecele cu flori? Mara vrea sa scurme in pamant daca gaseste unul. Si-a mai descoperit o pasiune...matura, sper sa nu o tina mult.

Bea ginerelul meu este . Si ce baiat mare!

Danyelana tin pumnii sa scapati cat mai repede de tuse, sa va faceti bine!

Simply, dece si eu am avut emotii ieri pe zi la gandul mutatului. Daca o sa vrea sa doarma in patut, o sa o mai iau din cand in cand sa doarma cu noi. Tati de Mara zice ca el s-a impacat cu gandul ca o sa doarma cu noi in pat pana se marita.

Haircut pe scumpa de Maia. Acum e bine, mai are mucisori?

Lorex dar ce bucatareasa desavarsita esti! Mie mi-e pofta de somon afumat pe paine prajita unsa cu unt. Tre' sa ajung la piata.

Dece eu ii spal (de fapt spal pt toti) de cand s-a nascut cu balsam sensitive de la Sano. Cand mi s-a terminat tura asta, nu stiu daca a fost o coincidenta dar i-au aparut iar niste bubite pe spate. Nu stiu daca e din cauza ca nu i-am pus balsam la spalare, mai exista posibilitatea sa ii fi pus mama un body la clor si sa nu se fi clatit bine.....

Revin....azi am de calcat tone.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

buna dimi!

micckimica aceeasi problema o am si eu: oare a racit ca ii fac baita la 2 zile? si eu il las mai mullt in baie. dar acum na ar trebui sal tin nespalat cate o sapt????!! cred ca putin de colo, un virus de pe la andrei de la gradi... si de vreo 2 zile piciul meu tipa cand se bucura cand vrea ceva.. si ma gandesc ca asa sia iritat gatul.zic eu.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


da da! si eu cred ca e de la tipetele pe care le trage. si eu l-am lasat un pic sa se balaceasca, pt ca asa se balacea de imi era tare drag. acum nu mai pupa baie 100% pana nu ii trece de tot. acum ce o fi o fi. humex, oscilo si rambdare+mult LM. si altintari.

multa sanatate si voua!




Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

am uitat sa va spun ca de 3 nopti iuria nu mai papa lapte!
mission complete!


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_








Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Multa sanatate pufosilor bolnaviori, sa va refaceti cat mai repede!
Micki si myky eu nu cred ca au racit de la baita, Mara face zilnic dus sau baie.



Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg


Ma gandeam ca i-am tinut prea mult in apa si sa nu fi racit...se le fi inghetat ceva. Ca nu tusea inainte. Sau nu m-am miscat eu suficient e repede la sters si imbracat. Si aici se poate, pt ca imbracatul e pedeapsa pt Kiti. Ieri am bagat aspirat cu simt de rasundere, cu insistente pe la cablurile lui tati si pe la sculele lui, unde se pune praf cu tona. Si apoi liber piticului la mers de-a busilea. O fi si de la statul pe jos? Desi covorul(de fapt e mocheta) are strat de pasla pe sub ea, tocmai pt a izola ...
Acum de exemplu nu mai tuseste asa. Dar aseara a vomat de la atata tuse.

Vedem mai departe.

Spor la treaba! Mie imi place sa calc, so...baga un teanc si la mine ca te rezolv rapid! Mai ales ca nu mai am nimic de calcat, acum.





Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

LML Dionisios si Lorena!

Multa sanatate pufosilor bolnaviori, sa va refaceti cat mai repede!
Micki si myky eu nu cred ca au racit de la baita, Mara face zilnic dus sau baie.

Simply sa zic si eu spor la invatat! Nu stiu cum este sa inveti cu copil maricel, eu am invatat ca si dece cu bebe mic si dormicios. Iti spun sincer ca acum nu ma mai vad in stare sa invat cu ea pe langa mine. Poate un scris de proiect sa-mi iasa, dar nu mai mult. Si amintirea mea neplacuta din ultima sesiune este ca dupa 2 sapt de la nastere a trebuit sa stau in fund, pe scaun, la un examen si ma supara atat de tare epiziotomia ca-mi venea sa ies din examen.

Cris.d am uitat sa-ti zic aseara cat de mult imi plac pozele voastre. Cum reusea Ema sa stea atat de cuminte langa ghivecele cu flori? Mara vrea sa scurme in pamant daca gaseste unul. Si-a mai descoperit o pasiune...matura, sper sa nu o tina mult.

Bea ginerelul meu este . Si ce baiat mare!

Danyelana tin pumnii sa scapati cat mai repede de tuse, sa va faceti bine!

Simply, dece si eu am avut emotii ieri pe zi la gandul mutatului. Daca o sa vrea sa doarma in patut, o sa o mai iau din cand in cand sa doarma cu noi. Tati de Mara zice ca el s-a impacat cu gandul ca o sa doarma cu noi in pat pana se marita.

Haircut pe scumpa de Maia. Acum e bine, mai are mucisori?

Lorex dar ce bucatareasa desavarsita esti! Mie mi-e pofta de somon afumat pe paine prajita unsa cu unt. Tre' sa ajung la piata.

Dece eu ii spal (de fapt spal pt toti) de cand s-a nascut cu balsam sensitive de la Sano. Cand mi s-a terminat tura asta, nu stiu daca a fost o coincidenta dar i-au aparut iar niste bubite pe spate. Nu stiu daca e din cauza ca nu i-am pus balsam la spalare, mai exista posibilitatea sa ii fi pus mama un body la clor si sa nu se fi clatit bine.....

Revin....azi am de calcat tone.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg



nu, nu, noi fara muci deocamdata...
imi pare rau de bubite...sa treaca repede.
tare faza cu tati de Mara care-o vrea cu el pan-la maritis


mami de fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

LML Dionisios si Lorena!

Multa sanatate pufosilor bolnaviori, sa va refaceti cat mai repede!



Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 3.5 kg


Subscriu!

!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Neata!

sanatate multa pufosilor bolnaviori, of, of, nasol tare
Noi iar am scapat pana acum, sper sa reusim sa fentam virozele astea desi in WE o sa mergem la Craiova la ziua finutei noastre de 3 ani si-or sa fie multi copii sper sa scapam cu bine.


CrisD, sunteti frumosi! asa face si Maia din cap cand vrea sa muste in joaca(il misca stanga-dreapta), asa musca si ea de nas si ciupeste, cum ii face Ema prietenei voastresa va fie de bine plimbarica!


Alexutzzza si eu la bunatatile si vremea buna de acolo. Distractie placuta in continuare

Xela, cum e A?

Alexa, multumim de cafea!

Danyelana, sanatate multa!

Simpli, a mers invatatul?

Myky, sanatate multa lui Cata

Am inceput mesajul acum o ora...trimit si vad ce-ati mai facut intre timp

mami de fetita

Salutari si de la noi.
Haircut veniti la noi in oras?

Mergi la inceput