Novdec2010-BV ALLEXXIA, BEA, SIMO! HAI ALINA!"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Alina, nu mai nasti la Filantropia?

Dar ce garantie am ca daca imi iau rezerva mi-l vor da pe bb? Eu ma gandeam sa vb cu dr meu sa mi-l lase, pana sa plece la neonato asistentele cu el, sa-l pun la san.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigrutz spune:

Neata fetele.

Bravo Genius, Hai Beatrice si Simona,suntem alaturi de voi!

Emotionanta stafeta de la fetele de sept oct,mi-au dat lacrimile.

Eu maine merg la eco,de-abia astept,sper sa vin cu vesti bune.

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

'Neata ursoaicelor.
Am plans de emotie, citindu-i manzului din burtica, mesajul de predare al stafetei de la fetele de sept.-oct. Multumim fetelor pentru gandurile bune si sa avem toate parte de nasteri usoare si bebei sanatosi.



FELICITARI GENIUS !!! SA-TI TRAIASCA MATEI !!!





HAI BEATRICE!! HAI SIMONA!!



Crisis sper ca Sebastian e bine si veti trece repede de faza de acomodare

Ma apuc de o ciorbita de peste (storceac )

Dupa amiaza merg la med.fam. sa-mi dea CM. M-am hotarat sa intru de pe 4 ca nu se mai poate.
Am burtica pietroi mai tot timpul si intepaturi in vagin.
Mi-e teama ca dupa saptamana asta, cand intrerup gynipralul ma va apuca nasterea. Si voi avea doar 37 sapt.

Mirunam asteptam impresii despre wrap.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ral_eli, eu as vrea sa ajung la BabyExpo, numai sa mai pot. Cu toata aglomeratia, mereu a meritat mersul acolo, am gasit de fiecare data ceva interesant si in plus ne-am intalnit cu prietenii Mariei de la odiseea ei.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Proaspete mamici cu ursuleti, poate aveti timp sa-mi raspundeti si mie la o intrebare.
Administrati preventiv ursuletilor vostri, inainte de fiecare masa, picaturi impotriva colicilor?

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Buna dimineata!

Burtici, scoateti motatele rpd! Simona are contractii, asteapta doctorul si la 11 intra in operatie, are emotii, dar nu ii este frica.
Va pup, fug sa rezolv niste acte!

Hai, Simo!!!

Ana
39+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR cateva ore pline de emotii coplesitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:



Beatrice tocmai a iesit din operatie. Are un bebe frumos de 3,400 g, nu stie inca lungimea si scorul Apgar. Este bine, spunea ca fata de operatia de endometrioza este incomparabil mai usor. Nu a fost necesara extirparea uterului.




MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 38 + : AMR 2 SAPTAMANI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

FELICITARI BEATRICE!!!!!

HAI SIMOOOO!!!!

ANA tu cum mai esti???? bb David ce face? mai vrem pozici cu voi





Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 30+ cu Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

nu avem cum sa nu pun si eu un mesaj...desi nu e chiar la prima ora, isna m-a supt bebe 3 ore, si am dormit mai mult

Era iarna si mergeam la sala, sa ma mentin sa mai ies un pic din starea de stress de la birou, sa ma dezmortesc sis a uit ca afara era foarte frig si multa-multa zapada. Intr-o zi am inceput sa ma simt rau, incepea sa ma doara sanii, burta, stari de ameteala si-mi faceam probleme ca m-a ajuns stresul si ca trebuia sa-mi faca analize. Multe ganduri negre ma coleseau atunci si inainte de a merge la emdic am decis sa iau si un test de sarcina…desi nu ma gandeam ca r putea sa fie ceva…medicii mi-au spus ca nu raman insarcinata decat cu tratament asa ca …nu-mi faceam planuri ori sperante ca voi avea un copil…
Am facut testul de sarcina la birou si 2 liniute rosii au aparut instantaneu. M-a cuprins un val de emotie, si ma gandeam cum va reactiona prietenul meu cu care avm o relatie de 4 ani insa nu ne hotarasem sa locuim impreuna ori sa facem urmatorul pas…el isi dorea un copil…insa tot amanam momentul…aveam si teama experientei care o traiesc …problema Emei.
Mi-am plimbat testul in buzunar si din cand in cand ma tot uitam sa vad daca e adevarat.
Seara l-am invitat pe prietenul meu la un restaurant, nici nu banuia ce-I pregatesc…Ema tocmai implinise 8 ani. Am stat la masa sin u reuseam sa ma adus sis a-I spun despre ce e vorba. In final i-am zis ca am ceva de spus si ca de raspunsul lui va depinde relatia noastra. A comandat o baterie de vin si-a pus in pahar si aproape ca l-a baut pe nerasuflate…deodata m-am trezit ca il cer in casatorie. S-a luminat la fata si a zis DA.

Au urmat cautari pe forum, despre sarcina si despre urmariarea ei…m-am inscris la ODISEEA CELOR 40 DE SAPTAMANI.
Cu emotie am scirs pe forum si am zis ca sunt insarcinata in cateva saptamani. S-au alaturat alte fete si au inceput destainuiri despre monetele de greturi, ameteli si discomfort. Mi-aduc aminte de o intamplare in care una dintre fete povestea ca wc-ul de acasa e diferit fata de cel de la serviciu, ca are alta nuanta si stralucire si tevile sunt intr-un fel… Ne-am amuzat de cate ne trecea prin cap in astfel de momente, ne plangeam ca nu putem sa gatim de mirosuri sin e faceam pofta cu tot felul de bunati, am descoperit ce manaca unele fete gravide si am experimentat gusturi si noi retete. Am resuit sa trecem peste aceste momente impreuna si reuseam sa gandim pozitiv sis a ne incurajam un ape alta. Au urmat momentele in care am simtit primele miscari ale bebelusului in burtica si traiam aceste emotii de fiecare data cand una dintre fete se anunta ca simte ce …altfel. Ne-am informat tot aici despre consultatii, medici, ecografii si costuri. Momente speciale au fost cand au inceput sa se coloreze carucioarele sic and povesteam cum arata bebelkusul la ecografii. Ne-am facut prietene-surori, am atasat poze cu noi , ne afisam burticile si povesteam cum ne alinta sotii nostrii si ce trucuri sa aplicam pentru a-I face mai…dragastosi si responsabili. Ne-am decorat impreuna camerele bebelusilor si am cumparat multe dintre noi stelutele Tomy. Ultimul trimestru a fost cel mai palpitant, plin de povesti si de …consiliere. Multe dintre noi erau nervoase, depresive, intram in fiecare zi sa incurajam pe cineva sa povestim ceva haios, un banc, sa punem o melodie care sa ne binedispuna. Au urmat si momentele in care scoteam motatele si strigam cu putere incurajari pentru fetele ce urmau sa nasca. Ce emotii am simtit cand s-a nascut primul bebelus al odiseei!!! Am plans o data cu fetele care se luptau pentru bebelus ca sa fie ok… Am trait intens povestile nasterilor … Personal am trecut cu bine peste perioada de sarcina datorita acestui forum, datorita faptului ca am gasit prietene care sa ma susutina sis a ma incurajeze, sa gandesc pozitiv si totul a fost OK. Am parcurs aproape 200 de capitole in care am povestit ce visam, ce speram si cum o sa fie viata noastra cu noul membru. Aproape de finalul acestei odisee, inainte de a preda stafeta urmartoarei generatii de fulgi de nea…am povestit despre petrecerea botezului si dezvoltarea bebelusului in prima luna.

inca o data va doresc numai bine si bebelusi cuminti si mancaciosi, necolicosi si refacere rapida dupa nastere

BAZAR GENERAL PE DC
ajutati la terapia pentru Ema pe DC

Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de baietel dulce PETRU MIHAI (23.09.2010) si de bomboana EMA (25.02.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

'Neatza!




Hai Simona!







Felicitari Geniusamb! Bine ai venit pe lume Matei!







Felicitari Beatrice! Bine ai venit pe lume Robert Alexandru!







Victoria, mami de Anna Sofia, 37+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Mergi la inceput