Novdec2010-BV ALLEXXIA, BEA, SIMO! HAI ALINA!"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ral_eli

amelia io ma invart pe aici
fetele cred ca sunt inca in pat, la ce urat este afara iti vine sa zaci numai sub plapuma

35+


E devreme inca. Eu m-am trezit ca de obicei la 5.45, ca sotul meu pleaca la 6.30 la job si de atunci am tot zis sa ma culc, dar intre timp am sters geamurile de la dormitor, am dat jos plasa de la geam, astept sa se scurga putin de apa si s-o pun la locul de iernat.
Poate totusi reusesc sa ma mai odihnesc astazi, ca am zis ca recuperez somnul nedormit...

Acum fac o pauza de fructe si apoi sa vad daca ma apuc de sters biblioteca din dormitor.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

cred ca beatrice a nascut si ea, era programata pe la 7.30

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

'Neata burtici si mamici
Ce fete matinale sunteti
Multumim bebelu pt capitol nou
Multumim fetelor de sept-oct pt cuvintele frumoase si predarea stafetei

Si nu in ultimul rand:
FELICITARI GENIUSAMB! BINE AI VENIT PE LUME BEBE MATEI!

Ana 39+ cu Gabriel
Mult a fost putin a ramas..6 Nov e aproape!!
Minunate sunt lucrurile tale Doamne!
Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Neata plina de ciata!

cel putin asa se vede de la mine de la geam.

Felicitaari Geniusamb sa iti traiasca Matei! AprOpo-frumos nume. dc faceam baietel clar era Matei!!

Ana_o ce mai faci ? Ati ajuns la Buc sau sunteti la Tg Jiu? Cum e cu acomodarea? Bb David cum se comporta?

Msymo mai intra si tu mai ne zici ceva..cum te mai simti cu sanii? au trecut petele rosii? ce metoda a mers pan la urma.

Raportez o noapte mai ok..tot cu cisi des. Ieri socrela imi povestea la tel ca ea in ultima luna se ducea asa des la baie si e semn ca se apropie.

Azi e o noo zi si sper sa auzim vesti de bebei nooi si proaspeti si sanatosi!!!

sugubina 34+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

amelia harnicutza ca de obicei. eu numai sunt in stare de nimik. curatenia generala am facut-o sapt trecuta cu mama, de fapt mai mult ea si eu cu indicatiile . acum doar incercam sa pastram cat mai curat.

miruna lasa ca vine si vremea ta, stie bebe mai bine cand sa iasa. si azi iesea o combinatie frumoasa 1.11.2010

ana_vio chiar vroiam sa te intreb: matinala mai esti! dupa ce ai stat aseara pana tarziu! hai, som usor

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Felicitari, Genius!! Bun venit, Matei!!
Pana la urma nu a fost o cezariana programata.

Bebelu, multumim de capitol!

Multumim mamici de sept-oct pentru mesajul emotionant!

Ma supara Filantropia cu sistemul lor "rooming-in". O sa sun sa intreb cati copii stau acum cu mamicile.:(
Capacitatea stomacelului unui nou-nascut e de 5-7 ml. Inseamna atat de putin... cateva picaturi doar. Si e asa de important sa primeasca de la noi primul colostru! Are anticorpi, leucocite pt protectie, proteine (de 3 ori mai multe decat laptele matern matur), vitamine, are rol laxativ pt eliminarea meconiului... si ele vor sa inlocuiasca alaptatul normal, la cerere, cu LP.:( Abia dupa 7 zile stomacelul lor ajunge la capacitatea unei mingi de ping-pong.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Alina, pt eventualitatea ca nasteam la Filantopia eu ma gandeam serios la o rezerva. Pentru ca acolo poti insista mai tare sa ti-l dea cat mai repede. Si dupa ce ti l-a dat nu mai ceri LP si gata. Eu am colostru de sare pe pereti, asa ca nu ma pot vraji oricum ca moare copilul de foame si altele asemenea. Am citit ca un copil hranit cu colostru din prima clipa nu slabeste nu stiu cate sute de grame ca unul hranit cu LP. Si ei au protocol care exact asta le spune sa faca, venit de la minister, dar obiceiurile vechi mor greu...



Mami de (28.10.2008) si bb2 s 39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:

Nu scapati de mine asa usor...mai bantui un pic si dupa ma putucinizez(nush daca am scris corect)
astept sa vad daca mai prind vreo veste ceva

pupici pe burtici :*:*:* 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Si eu Imi iau rezerva la FIlantropia! AI intimitate si te poti cunoaste mult Mai bine Cu Bebe tau!

Kitty

34+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria !!!

AMR 5 sau 6 SAPTAMANI!!!....sau cel putin asa sper....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

http://www.babyexpo.ro/ pe 26,27,28 nov

36+

Mergi la inceput