Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata din nou

am fost la mall de dimineata, i-am luat lui andrei o esarfa trendy de pus la gat pana vine vremea de fular si pantaloni de fas, cand nu vreau sa il imbrac in cosmonaut...

si cadouri la bunicute

apoi la Biserica, sa se impartaseasca piticul si sa ii multumim lui Doamne Doamne ca a avut grija de el

a papat putin si acum canta langa mine asa de tare canta, se cearta cu jucarelele, nu stiu ce face el acolo

o asteptam pe bunica cu papa bun sa papam si apoi sa mergem in pparc la plimbarica

voiam sa va zic ca eu am marsupiu de la mothercare, ieri am stat vreo 2 ore cu andrei (adica imbracat vreo 7 kile jumate) si dupa ce l-am dat jos nu m-a durut nimic dar are prindere pe umeri, pe spate (sale) si in jurul taliei, greu de pus, dar super pana la urma

oana sa va fie de bine iesirea

denisa wwwoooww! 5 ore?

carmen nu ne mai poze cu pitica?

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Cirspro,dovleacul "mic si verde" cum zici tu !
si eu vreau sa incep cu dovleac,dar as vrea sa ne zica Carmen cum vrea sa il faca,fiert si pisat bine?(eu de ex nu vreau sa le fac la blender).Si cum o sa aiba un gust destul de fad,bebeii vor accepta mai usor alte legume,carnita,fructe,nu?plus ca e foarte hranitor!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

mai fetelor,dar marsupiu,wrap,sling dublu nu este???? glumesc
as vrea si eu sa fiu asa independenta,sa-i iau,hop top la piata in wrap de ex,dar cu mine mereu ar trebui sa fie cineva(cu sotul ideal ar fi dar cel mai probabil cu soacra,bona,si n-am chef sa ma plimb asa)
asa ca raman la carucior ca as aiesim singuri si 3 ore prin oras,mall,parc.

umidificator:eu il am din sarcina cand aveam probl cu aerul uscat,ins anu am hidrometru sa masor umiditatea in aer.De unde pot lua?

Crispro,da bebeii au fost cumintei,mami a dormit cu ei,pai ei dorm de la 11 la 6,asa ca am stat relax,bine nu chiar relax ca ma uitam din 10 in 10 min la tel sa vad daca nu suna mami.

Acum i-am trimis la plimbare in parc cu buni sa dorm si eu un pic dar tocmai mi-am facut unghiile si am zis ca chatuiesc un pic cu fetele mele de pe forum





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

da' vad ca-s solo pe aici



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

A;propo de ce zicea Crispro de temperatura,pai in spital in Debrecen erau 30 grade!!!!sa lesini nu alta!!!copiii ii tinEAM in pampers numa

Cantarul pai ce sa va zic ca si eu cantaresc la bebelusi de ma ia cu acru,si la noi e dublu,Carla inainte de masa,Carla dupa masa,Mateo inainte,Mateo dupa,cantarirea zilnica de dinainte de baita!deci numai cifre vad.in schimb,ai mei iau f frumos in greutate,au program cat de cat fix,si asa le controlez mesele,pt ca Mateo papa prea mult,Carla prea putin cateodata si cateodata prea mult,e ciudat un pic.Altfel Mateo mananca pana nu mai respira,iar Carla balerina,papa 80,peste o ora iar vrea,peste o ora iar si tot asa...
deci eu zic ca fiecare face cum considera ca poate colabora cu copilul ,astfel incat sa fie armonie pana la urma,nu mama obsedata de cifre sau copilul flamand



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

buna mamici!

Bogdan Andrei La multe lunite si anisori!!!sa fii sanatos si sa cresti mare mare mare

Otilia poi si eu stau la et.1 asa ca nu ne iese la nici una aruncatura


Carla si eu sunt in cautare de cineva sa stea cu fata si eu sa ma duc la disco ca am un chef de dansat la cat is de obosita

Crispro si cata rabdare am ...ca uneori ma intreb de unde am atata
si ca sa recupereze orele pierdute de ieri de somn mi-a mai dormit dimineata de la 9 jumate la 12 jumate. ea seara nu doarme mai deloc si credca de oboseala face asa dar nu pot sa ii fac nimic ca oricat as plimbao in barte tot nu vrea sa doarma.

Bumblee poi si azi lucreaza sotul dar dupamiaza in pauza de masa il trimit afara cu ea si eu sa dorm.

fug ca deja ma striga


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tu, fetele, io is in ceata... ca va tot aud cu dovleac la diversificare- e vorba de dovleacul ala gras, portocaliu (emblema Halloween) sau dovlecelul mic si verde, lunguiet???

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


e vorba de dovleac, nu de dovlecel...si da, e f sanatos si hranitor pt cei mici, la fel si cartoful dulce, nu cel pe care il mancam noi...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Denisa, bravo mami! Asa-i frumos
Cat despre hidrometru, vreau si eu, daca gaseste careva sa spuna

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

mai fetele fata mea este constipata. nu facuse kk de o saptamana , dar dupa 4 zile i-am pus supozitor si tot nu a facut nimic, ii puneam seara cate un sfert dar degeaba. astazi i-am pus iar ca dadea niste gazute de ma nenorocea si a umplut pampersul de data asta dar era f f pastos, presupun ca asta inseamna constipat. oare ce ii pot da sau sa mananc eu ca sa nu mai aiba probleme?


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Buna seara mamici si definasi.
La noi toate sunt bune si frumoase. Bebelu la program, mananca bine, la 3 luni si o saptamana avea 7,4. Acum la 4 luni fara 10 zile are 7,800. Mananca in jur de 800 gr pe zi. La 4 luni zice pediatra ca incepem diversificarea. Cu morcov, apoi mar, apoi para.. apoi alte radacinoase si nu mai stiu mai departe. Intai suc..apoi pireuri apoase ..apoi pireu pur si simplu. Imi da schema in noiembrie cand merg la control.
Baiatu' ce sa zic...foarte cuminte. Cand eram gravida si prietena mea avea baiatu micut si vedeam ce cuminte e ma tot minunam si nu ziceam decat sa mi dea si mie Doamne Doamne un baiat cuminte. E! Al meu e si mai cuminte decat era finutu':)
.Am terminat si de renovat bucataria, mi am de pus hota si gata am facut-o si pe asta.
Astept indemnizatia.
Fetele stiti cumva daca exista vreun termen legal in care autoritatile trebuie sa dea decizia, banii???????

Andrei

Mergi la inceput