Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

a fost atat de bine ieri ...

de dimineata l-am trimis pe Matei cu Marius la strabunici, el a stat in curte si Marius a pus cauciucurile de iarna la masina
...iar eu la mall, mi-am luat o pereche de ghetute ca doar trebuie sa arat bine in parc cand ies cu caruciorul apoi la o cafea cu nasa lui Matei

dupa-amiaza am iesit toti trei la plimbare 1 ora jumatate, a fost cuminte tot timpul, nu a trebuit sa il iau in brate deloc

iar seara i-am dat sa pape la 19 si l-am adormit...a venit bunica si la 8 noi am fugit in oras ....pe la 22 s-a trezit din somn plangand dar dupa ce a plans 10 min a adormit, eu cred ca e semn ca vor aparea dintisorii ...noi am venit acasa la 23 bine dispusi asa ca am mai stat putin si la ora 24 i-am dat sa pape dupa care am dormit toti

trebuie sa facem o regula din iesitul asta...si e suficient sa iesim sambata si parca venim acasa cu alt chef de viata

Cris chiar ieri l-am cantarit si are 6560 gr.
la 3 luni - 6000 gr
la 2 luni - 5500 gr
la 1 luna - 4400 gr
ne-am nascut cu 3120 gr si am iesit din spital cu 2950 gr

lasa "cat trebuie sa ia in greutate"...astea sunt stereotipuri...copilul tau e unic si daca ia 500 gr luna asta e foarte bine, inseamna ca asta e ritmul lui de dezvoltare
eu sunt foarte calma in privinta asta...




Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Oana, . Foarte bine ca ati reusit sa iesiti, sa va mai rupeti un pic de casa, de scutece, sa mai stai la o cafea... Parca mai cu spor incepi saptamana... Si noi chemam azi niste prieteni la un poker... sa vedem cat ne lasa copilasul...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

aseara, dupa baita, www.youtube.com/watch?v=6_DMNnbTQ0Y" target="_blank">isabela povestind singurica, sau certandu-ma ca nu o iau in brate s-o adorm...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)


doamne ce scumpa poate fi


Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

hello fetele,sa va zic: aseara am fost la club si am dansat pana la 5 dim ca pe vremuri.mi-a picat asa bine,iar acum sunt rupta



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

hello fetele,sa va zic: aseara am fost la club si am dansat pana la 5 dim ca pe vremuri.mi-a picat asa bine,iar acum sunt rupta



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


Esti foarte tare, Denisa!!! Io nici nu mai stiu sa ma misc, daramite sa dansez... Au fost cuminti copilasii? au dormit?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

referitor la marsupiu/sling/wrap

marsupiu, am dar nu imi place cum sta Matei in el, parca se sprijina in fund...si coloana e incovoiata

sling am avut si l-am iubit ...se pune repede asta e marele avantaj!
am avut din asta http://www.sling.ro/catalog/slinguri-reglabile-ring-sling/produs/vest_verde/

sa va arat si niste poze cu noi si slingul la 2 luni
http://picasaweb.google.com/Matei.Morait/A2ALunaAugust2010?authkey=Gv1sRgCO2qj7qAsL-9JQ#5515375535392391250

...dar ma durea spatele dupa o ora infiorator ...a incercat Marius si a avut aceeasi problema
am vorbit cu Diana si mi l-a schimbat, e o fata de nota 10

acum am wrap, e putin mai greu la inceput pana te obisnuiesti cu el...dar ai mai multe modalitati de prindere si greutatea se imparte in mod egal pe ambii umeri asa ca sunt foarte multumita...
am fost la piata si am venit cu ambele maini ocupate cu plase iar Matei a dormit leganat de mersul meu

si dupa ce face Matei 6 luni vreau sa cumpar si un Mei Tai
...am devenit fan Baby Wearing








Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata mamici!

La Multe Lunite si de la noi delfinasilor de azi!!

Carla am mai spus cand eram la odisee ca din 2007 in franta s-a retras de pe piata, pe vremea aia cautam si eu sa cumpar, aici mi-au dat acelasi raspuns ca nu se mai comercializeaza! In mare articolul pe care l-am postat la vremea respectiva spunea ca s-a descoperit in compozitie o enzima daunatoare!

Katalina am vrut sa spun ca sunt anumite riscuri pe care o mama le asuma odata cu acest medicament si ca pot avea urmari asupra sanatatii!

Noi ieri am iesit cu tati la o terasa sa mancam , Leti a dormit tot timpul adica 5 ore!!
Ii place tare la aer! Si-a descoperit o noua jucarie, manutele si se joaca cu ele , vorbeste cu ele, e foarte mirata ca are asa ceva!

Cu prafurile eu m-am incapatanat sa nu i le dau si vad ca usor usor metoda mea da roade si vomita din ce in ce mai putin! M-am obisnuit cu ideea ca copilul meu nu e un mancacios, mananca mai putin decat scrie in carte , nu o fortez cu mai mult, are 5 mese pe zi cu tot cu cea de noapte , manaca cam 120-140 la o masa! Inainte o fortam cu mai mult si vomita, se agita impingea sticluta, acum e ok, are 6100 grame si 65 cm! Vesela si vomita foarte putin!

Otilia, poti congela dovleacul, eu am un magazin de legume care aduce si iarna, e poate cel mai recomandat pe aici la diversificare, aici cartoful este considerat inutil pentru ca nu are nimic hranitor! Cereale se dau copiilor cu digestia foarte rapida si pe curba de jos, ii voi da dupa 7 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Oana am vazut pozicile, ce frumos e matei!!! Eu am marsupiu, nu il recomand, ma termina spatele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tu, fetele, io is in ceata... ca va tot aud cu dovleac la diversificare- e vorba de dovleacul ala gras, portocaliu (emblema Halloween) sau dovlecelul mic si verde, lunguiet???

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Dragelor mie mi s-a bulit laptopul. E ceva la ecran si se inchide brusc. Daca realimantam se deschide dar nu dureaza mai mult de 30 de secunde. Maine incerc sa dau masuratorile dar nu promit ca fac tabelul maine noapte. Macar sa colectez datele.
Acum intru de pe al sotului si treebuie sa ma obisnuiesc cu el, sa-mi fac setarile mele.

Cris eu zic de ala grasul si galben. Dovlecelul e cumva mai special. Se introduce dupa radacinoase sigur. Am impresia ca unii copii fac kk moale de la dovlecel.
Carla, esti super tare sa dantuiesti atat. Eu clar m-am ramoli ca aseara incercam sa dansez cu fetele si fuse cam greu sa adau din burta . Si cand ma gandesc in tinerete ca mergem in disco vineri-sambata-duminica. Munceam pe rupte in timpul saptamanii ca sa ma lase ai mei la disco, orice efort faceam.
Aelita, eu zic ca cel mai bine intrebi un distribuitor de geamuri in zona voastra. Conteaza cum are geamul deschiderea. Unele sunt bare, altele sunt ca niste plase de insecte dar mult mai rezistente. Ideea e ca degeaba gasim noi pe net pentru ca tot ei trebuie sa vina sa le instaleze.
Unde pot vedea ci eu poze cu voi trupa completa?

Sunt muci de nesomn. De dimineata mi-am adus aminte de mesajul Mycyei dar eu stau la parter . Nu mai rezist sa nu-mi fac somnul. Mai nasol este ca Iulia a fost cuminte dar asa m-am stresat cu laptopul sa recuperam documente si pozele copiilor ca m-am pus in pat si nu am putut dormi. Iar la 3 cand s-a trezit Iulia m-am dus la ea si mi-a zambit asa frumos ca m-am topit grav de tot. S-a facut o zambareata.

Am dat edit ca nu se intelegea nimic. Pe mine Elisa m-a dat peste cap. Mi s-a trezit de vreo 10 ori bazaind sa o iau in brate si daca o luam ma impingea si-mi spunea sa plec. E Canuta om sucit.


Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput