Mamici si burtici de sept-oct 2010 (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

chiar ma miram ca nimeni a a scris nimie despre predarea stafetei
se pare ca nu sunt pe calendar, deci maine predam stafeta
sincer...am emotii, imi amintesc de momentul in care am preluat noi stafeta, m-au emotionat cuvintele fetelor de la delfinasi...asteptam si noi sa avem ...marea intalnire...a trecut vremea, a venit si timpul nostru

BAZAR GENERAL PE DC
ajutati la terapia pentru Ema pe DC

Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de baietel dulce PETRU MIHAI (23.09.2010) si de bomboana EMA (25.02.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Mai vroiam sa spun ceva despre sini, ca s-a discutat de dureri. Din fericire, eu am scapat destul de usor la capitolul asta. Am avut in primele zile cind mi s-au facut chiar pe virful sfircului niste besicute, ca niste boabe de orez. Intre supturi se ameliorau dar cind sugea bebe, iar cresteau. Intr-o saptamina au trecut si acum ma mai ustura doar cind pune bb gura, dar extrem d putin, as putea spune ca e un moft sa ma pling. Cel putin pe linga ce spuneti voi ca vi se intimpla.
Iar pompa e dusmanul meu nr. 1. Ea imi raneste sfircurile si nu bebelin; am vazut asta cind am plecat de acasa si m-am muls sa las de papa. Am scos 100 ml dupa ce a papat si bb, si poate ca de aia ca era deja sensibilizat... nu stiu, doar ca m-a usturat dupa, de numa'!
Pompa e Avent manuala

P.s. Am mai pus si eu vreo 2 poze cu Tudor. Asa mi-am dat si eu seama cu cine seama mai mult, si anume cu mine
----------------------------------------------

Mami de baietel Tudor Stefan (14.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Ionela eu ma dau cu lanolina dupa ce termina BB de papat si pana cand mananca din nou intra in piele si nu ramane mai deloc, dar nici nu e uscata pielea cand suge BB si e ok. Deci dupa alaptat nu inainte.Pun lanolina dar folsoesc si pad-uri sa nu-mi murdaresc hainitele.

Klarisse referitor la daca retin bine tu ai nascut cu cezariana, deci nu s-a umblat la 'portita'. Eu am nascut normal si prima data a cusut-o mai mica si de-aia am avut necazuri. Sper acuma sa fie mai ok.

Puneti aici link-ul pt. locul unde ne mutam sau cum procedati?

Va pup.



Dana - mami de Alex (31.08.2010) si de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Andreea ai PM!

Dana - mami de Alex (31.08.2010) si de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_feier spune:

apar si eu dupa cateva saptamani de absenta.
Galusca mea tocmai a adormit si profit sa intru si eu pe aici, de citit v-am citit si sunt la zi dar cand vreau sa scriu se trezeste galusca si nu mai apuc.
Probleme cu sanii am avut si eu dar mi-au trecut pt ca am folosit protectoare pt mameloane si acum suntem ok si alaptez fara ele(noi papam exclusiv doar e la san)

_

Alina de Daria Elena (07.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_feier spune:

Despre nastere ce sa zic nu a fost usor dar cand mi-au pus-o pe Daria pe piept am uitat toate durerile prin care am trecut si parca nici somn nu imi mai era (inainte sa nasc nu mai dormisem de mai bine de 48 de ore, iar nasterea normala presupune destul de mult efort si energie)
Am fost un pic speriata pt ca la nastere galusca mea nu a plans deloc si m-am cam speriat (a zis dr ca era si ea saraca epuizata) dar a avut dupa aia grija sa o auda toti in salon la bebelusi avea gura cea mai mare (lucru care se vede si acum, cand ii este foame tipa de ne stie tot blocul).
In rest noaptea dormim destul de bine (si mami reuseste sa se odihneasca) iar ziua cateodata stam mai mult treaza.

_

Alina de Daria Elena (07.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_feier spune:

Am mai pus si noi ceva pozici
Am vazut cei mai frumosi bebei in album. Niste minuni

_

Alina de Daria Elena (07.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:



I'm back again.Luni seara pe la 22.30 am ajuns la clinica de urgenta cu febra 39 cu ceva,si bineinteles m-au tinut internata pana ieri.In urma analizelor se pare ca a fost "doar" o viroza,am pierdut si lapticul,insa mai dureros a fost sa stau fara Albert.Ieri de cand am ajuns acasa imi savureaza fiecare cuvant,e de ajuns sa vorbesc cu el,nu trebuie nici macar sa il tin in brate.Acum fiind hranit doar cu LP are cat de cat un program,doarme cam 3,4 ore.

Sorana,Ramona,Pianna felicitari!

Nikolici pentru tine niste !Iti doresc o nastere cat mai usoara.

Felicitari bebelusilor crestinati sau care urmeaza sa fie crestinati maine,eu abia astept poze.

Maitreyi nu poti sa crezi cat sunt de curioasa sa iti vad noul look,fie-ti mila de mine.

Paticut la multi ani mamei tale.

Pupam toate fetele si bebelusii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Tanamera imi pare tare rau de pb ce le-ati avut si imi mai pare rau ca ai pierdut lapticul.:(
Iti multumesc tie si fetelor care mi-au urat de nastere usoara insa nimic deocamdata si am facut la curatenie azi de ma dor toate cele.

cu K2 in 40s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:

Citat:
citat din mesajul lui adelena

Am nascut si eu 27 august pe Radu Mihai de 3,400Kg si 52cm, scor apgar 9, prin cezariana.


Felicitari Adelena!

Bun venit Radu Mihai!


_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

Mergi la inceput