Iepurasi Mar-Apr 2010 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Buna seara fetelor. Le multumesc tuturor celor care mi-au raspuns in legatura cu muscaturile bebeilor. Azi a fost mai bine, nu m-a mai muscat si vad ca m-a durut o idee mai putin decat ieri. Nu vreau sa opresc alaptarea pentru ca desi eu sunt slaba si toata lumea se minuneaza cum de reusesc sa alaptez avand in vedere cum arat, se pare ce bebelusa mea apreciaza foarte mult lapticul pe care il primeste de la mine si nici gand sa renunte la el. Prima fetita am alaptat-o 7 luni jumatate dar incet, incet se diminuase cantitatea si n-am avut nici o problema cand am oprit complet alaptarea.
Revenind la dintisori, vreau sa va zic ca eu credeam ca ii ies doi dinti sus dupa cei doi de jos pe care ii are deja. Azi m-a lasat sa ma uit mai bine si se vede foarte clar ca ii ies patru dinti sus. Toti sparg acum gingia si in cateva zile o sa-i vedem bine pe toti. Exact asa i-au iesit si primei fetite. Daca nu ma musca nu as fi stiut ca-i ies dintii pentru ca mananca bine, nu e maraita mai mult decat de obicei... e un copil model in privinta asta. Eu nu as fi vrut totusi sa-i iese asa repede pentru ca asa repede o sa-i si cada. Antonia nu are inca sase ani si a schimbat deja 4 dinti de jos si i se misca doi de sus. As fi vrut sa-i schimbe mai tarziu... dar asta e.

Mami de Antonia Maria (27.11.2004) si Daria Nicoleta (6.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana, erina, nu cred ca e magdone , stiu de cine intreaba erina, dar nu.mi amintesc nickul, am sa caut sa vad, era cineva din bucuresti

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

erina cred ca intrebi de clara03

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

ANDRA felicitari pentru noul job.
Ce bine ca te asteapta pana in toamna.

ROXI te-ai hotarat la modelul de telefon?
Vroiam sa-ti spun ca sotul meu are un nokia mic, frumusel, 6600i slide, poate il vezi pe acolo, are taste, nu touchscreen, dar are ecran maricel.
Mai era laudat, la vremea lui, nokia e97.

Felicitari pentru dintisori iepurasilor, azi chiar ca au fost multi!

Noapte buna!

Diana indragostita pe viata de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

erina cred ca de ea e vorba nu?
http://s903.photobucket.com/albums/ac235/clara03_03/

mi.am permis sa pun linkul din nou, pt ca ea l-a postat public la odisee

child inca nu m.am decis, ma gandeam la nokia c6 ca si ala are taste
sau ala care l.ai luat tu daca esti multumita, nu de alta dar htc.ul ala imi iese gratis :)))

bine ca mi.ai amintit de dinti, poate pot sa.i fac poze, cand doarme ca treaza nu e chip

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Roxi, tare obiceiul, zau. Chiar ma gandeam intr-o seara ca inainte sa raman gravida, joia era zi de club. Mergeam cu colegii si ne vedeam acolo cu multi clienti care ne erau si prieteni si era tare frumos, muzica live, super. Joia era Social Club, in rest club de fitze, mergeam doar joia. Imi e dor de atmosfera aia si de anturaj.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ileana si mie mi.e dor, de fapt nu e obiceiul "pe bune" eu am zis in gluma, cred ca de dor de duca :))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna! Vad ca azi a fost zi cu multi dintisori! Felicitari Oana, Ileana, Leea, sa va traiasca iepurasii!
LA MULTE LUNITE sarbatoritilor de azi: Maria-Emilia (de Oanka), Iris Alexandra (de Andira), Melina Isabel (de 2anke)! Sa fie sanatosi si sa va incante ca si pana acum!
Andra, bravo, ma bucur pentru tine! Ai scapat de un stress.
Roxi, m-am speriat de costumul lui Ivan. Ai zis tu ca e schelet, dar eu imi imaginam altceva. Sa ne arati poze si cu el imbracat.

Eu am avut azi fata foarte cuminte, linistita, zambitoare si toata ziua a zis TA-TA. Norocul ei, pt ca de cateva zile nu mai vrea la tati in brate, ar sta doar la mine si el deja cazuse in butoi, ca nu-l mai iubeste fie-sa. Acu' e fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

buna seara!
Mai e careva cu ochii cat cepele la ora asta???
N-am mai intrat in ultimele zile deloc, iedul meu e tot bolnavior cu febra.
Ieri mi-a facut 39.3 si m-am speriat si am inceput sa-i dau antibioticul prescris de dna dr, insa pana astazi nu a aparut nici o ameliorare, febra sare de 39. Scade pentru o ora doua dupa ce-i dau antitermice apoi incepe si creste iar.
Astazi am mers din nou la un alt medic care ne-a trimis sa facem un sumar de urina pt ca banuie ca ar putea fi o infectie urinara. Asa ca maine dimineata colectam pishulica si-l trimitem pe tati cu el la laborator.
Offf am simtit ca albesc in ultimele zile...noaptea punem ceasul sa sune din ora in ora si-l verificam daca are febra sau nu.

de Theodor Stefan (05.03.2010)

THEO la 7 lunite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

Daca tot nu pot dormi..am mai citit putin din urma.
Leea bine ai venit!! Si eu sunt tot din mangalia, dar acum m-am mutat la bz dupa ce m-am casatorit.Sotul este buzoian.
Oana si Theo e innebunit dupa reclama la parizaki. Aseara ii dadeam sa suga si era aproape adormit, dar cand a auzit reclama a lasat si tzatza si tot, a facut doua rostogoliri si era cu ochii tinta pe tv
Ella ce frumos ai povestit despre disneyland!.Cine nu si-ar dori sa ajunga acolo...
Vroiam sa scriu mai multe dar am uitat...cred ca ma duc la somn

de Theodor Stefan (05.03.2010)

THEO la 7 lunite


Mergi la inceput