Copilasi de Iulie - August 2004 * 59

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lia intreaba farmacista..exista niste produse dermato-cosmetice pt asa ceva ,dar nu stiu despre eficacitatea lor. Revista se numeste Bucate pentru copii,aparitie lunara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Dau eu cafeaua azi . Noi avem o treaba importanta, ii scriem lui Mos Craciun , eu dictez pe litere si Matei scrie ce isi doreste- un joc Mega Cristale Magice si un microscop...Cristalina, aveti posturi disponibile la voi?

Daria, ce frumoasa e Giulia

Lia, si eu sunt la fel, daca ma preseaza cineva, fac pe dos...

Intrebare intrebatoare: dati calciu la copii? De care si cat si mai ales, respectati o anumita schema de administrare, lunara, la doua luni etc.? Eu i-am dat lui Matei Osteocare in septembrie, in octombrie am facut pauza si as vrea sa reiau acum.
Multumesc de raspunsuri!

O saptamana frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
maaai ce week end a fost. Pupu a fost atom... nu mai doarme noptile(probabil ca s-a uimit prea tare lumea cum dormea ea... si i-a trecut) se trezeste, umbla prin casa, ne chitaie, nu adoarme la loc.. azi noapte a fost apogeul.
is obosita de numa'
asa ca incerc sa revin mai incolo
sa aveti o saptamana excelenta!
PS: Robi eu nu dau niciun calciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi.
E soare si caldut
Pupam Eva energica
Rox, tu hai la o cafea tare

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Roberta, noi recrutam nonstop!
Intrebasem si eu de calciu, eu nu le-am dat niciodata (adica niciodata, nici cand erau mici) si ma intrebam daca nu cumva ar trebui...

Roxana, va uram sa reveniti la un program normal cat de curand.
Noi az'noapte am dormit mai bine, Ioana s-a trezit la 6 dimineata si Maria avenit peste noi la 6:30 tocmai cand adormise la loc Oana Apoi s-au apucat sa-si povesteasca ce au visat si aia a fost
Oricum e bine, ma gandeam cu groaza ce ma fac daca incepe sa devina obicei trezitul la 5:30 (ora noua 4:30 ). Ca oricum ele daca s-au trezit aia e, nu mai adorm!

Daria, frumoase poze!

A fugit soarele bag seama, sper sa revina. O saptamana excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza. Sper ca ma mai primiti dar de acum cam asa apar - sau poate nu... depinde

In primul rand La multi ani cu sanatate si bucurii tututror celor pe care i-am sarit si de aniversari si de zile de nume :)

Cateva vesti de la noi: se pare ca ratam sezonul gripelor, ne captusim cu kestii mai serioase Lunea trecuta Victor mi-a venit de la gradi cu dureri de burtica si de cap. Am exclus apendicita, am marcat o enterocolita virala. Pe care am tratat-o o saptamana intreaga. Si care a poposit la Paul vineri seara Daca pe Victor il conving sa manance regim, cu Paul e alta treaba. Asa ca de cateva zile mananca doar supa de legume si biscuiti. Si ne certam pentru iaurturi si alte bunatati...

Eu m-am intalnit vineri cu Maria si cum am descoperit ca lucram "prin preajma" (adica la distanta de 20 de minute ) am decis sa ne vedem mai des. E OK, bizi rau cu munca si cu Luca.

Altfel, eu incep calatoriile - saptamana asta la Praga 2 zile, saptamana viitoare Budapesta de luni pana vineri... si se pare ca imi fac abonament pentru Praga...

O saptamana usoara tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Dana

Intrebam de calciu pentru ca lui Matei i-a iesit in septembrie sub limita de jos. O colega de birou, cu baiat de varsta lui Matei, ii da in fiecare luna cu "r" la indicatia medicului, care i-a zis ca e in faza de crestere a dintilor si ca ii trebuie supliment de calciu.
Matei mananca de minim 3 ori pe saptamana branza de vaci, bea lapte si chiar nu stiu daca trebuie sa ii mai dau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatzasi eu incerc cu greu sa ma trezesc,am deja la activ o cafea,un capuccino si o cioco mare cu rom....mandra s-a trezit si ieri si azi la 6.30 cu un chef nebun de vorbarie
Robi io ii dau calciu la fel din septembrie pana-n februarie cate 10 zile pe luna..i-am dat si osteocare da' nu-i place ca zice ca are gust de lipici..mult timp i-am dat calciu de la pharco da' nu se mai produce...acum ii place calciu sandoz pentru cupii...precizez ca mandra a avut citez doctorul "semne de rahitism" si numai respectand schema in fiecare iarna am scapat de unele dintre ele...btw cum a fost la petrecere..asteptam poze
Daria, Giulik este tare frumoasa si eleganta in poze,ca de obicei
Noi in week-end am fost singurele ca tati a fost la un turneu dar trebuie sa laud cupilu care a fost exemplar...datorita prietenului ei imaginar, Chama a facut toate lucrurile singura,de la imbracat,spalat, la mancat...azi eu eram inca in pijamale dar ea era si schimbata si spalata pe dinti...in rest,am facut multa mancare,curatenie,scobit si modelat dovleac,taiat si pictat cearsafuri pentru costume de halloween si plimbari...
hai sa avem o saptamana excelenta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Intru si eu sa va las citeva poze de la petrecerea de Halloween - a fost foarte frumos si mi-a palcut mult organizarea, chiar a fost una reusita!

In rest tot weekendul am muncit in gradina - am plantat pomi fructiferi, am mai plantat niste bulbi, citeva rinduri de ceapa pentru la primavara, am tuns gazonul ca sa-l pregatimd e iernat...ce mai, am fost foarte busy, asa de tare ca ne-am ales cu febra musculara...

Asa ca eu va urez o saptamina super!!! si ma duc sa vad pozele Dariei...
Edit...am mai zis? Giulik e frumoasa, frumoasa, frumoasa!!!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
..si noi am avut un weekend plin,ieri Luca a fost super incantat de petrecerea de Halloween..revin cu poze si filmulete..
Este inebunit de Arabela..nu ma asteptam sa-i placa asa!
Rox ..nu-mi vine sa cred ca umbla noaptea...eu cred ca schimbarea patului este cauza..

Mergi la inceput