Gasca de Constanta***129***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumim din suflet pentru urarile si gandurile bune adresate Donu'lui si noua(in general)
Cami nu stiu ce numar a avut gradi a lui dar stiu ca se numeste"pestisorul de aur"...dar au fost cateva grupe si de la ei plecate.Ei au fost in gradi si omul si-a petrecut si cu "topii" lui ziua
Ps:Azi am spalat la mana(mi-am amintit de anii de mult)masina s-a imbolnavit de deces sper sa o pot repara repede.

Un wk placut tuturor!





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna ziua, in aceasta zi frumoasa de toamna.

Noi am luat astazi biletele pentru Cluj,plecam marti si sunt mai linistita ca soacra mea merge cu mine,i-a fost mila sa ma lase singura vazand cat sunt de panicata.Asa ca imi va fi mai bine.

Iar diseara ar trebui sa ajung la o nunta la Colonadelor si inca stau in dubii daca sa merg sau nu...desi tare mi-as dori,soacra mica mi-e tare draga si imi este si verisoara.Ma gandesc si ca in viteza cu care se scurge timpul,ca maine voi fi si eu soacra...

O zi frumoasa in continuare,

Camelia, cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!

Va ofer calda si buna, pentru a incepe in mod placut aceasta duminica.

Dodo erau colegii lui , chiar am intrebat de el, crezand ca este in grupa pregatitoare care a venit si, mi-au spus educatoarele ca sunt multe grupe de pregatitoare. Nu stiu daca ai cumparat husa de ploaie pentru carutzul Izei, dar aseara am vazut la Real 1 si m-am gandit la tine, costa 99,9 ron.
Mariana drum bun si curaj, va fi bine. Este bine ca nu vei pleca singura si vei avea suportul cuiva drag, pentru soacra care iti este alaturi si te sustine.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=17" target="_blank">Concurs clipe de vara

***************************************

Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit
--------------------------------------------
Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!
----------------------------------------------
Ionut Minoiu
***************************



1 , 2, 3 & www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi
Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Teodora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Cu intarziere, ii urez si eu lui Bogdan, la multi ani fericiti!

Merry-anna, drum bun!

Am vazut fructele frumusele. Felicitari mamicilor care s-au ocupat de costumatii!

Happy, Maria nu are teme de vacanta. Doamna chiar ne-a zis sa ii lasam sa se joace, ca dupa minivacanta asta incepe treaba serioasa . O sa o pun sa scrie putin cu stiloul, ca pe ei i-a lasat sa scrie cu pixul cu cerneala, iar Maria scrie cu ”pixul minune” Pilot Frixion si se bazeaza prea mult pe guma, asa c avreau usor-usor sa treaca la stilou. As vrea sa ii cumpar si o culegere in plus la mate sa lucreze putin din ea, ca asta ii face placere, dar nu voi exagera.

Vladis, ma bucur ca ai vesti bune de la dr.

Eu trec printr-o perioada grea, in care trebuie sa iau niste decizii si sunt tare intoarsa. Nu e vorba de sanatate, ca slava Domnului parem toti sanatosi (exceptand problemele minore).




PS: sper ca toata lumea care ma cunoaste cat de cat stie ca nu a fost intentia mea sa dau afara de pe aici pe cineva. As vrea sa nu moara subiectul si sa mai am si peste un an, trei sau cinci cu cine sa vorbesc sau macar pe cine sa citesc la Gasca de Constanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza Constantza!
Eu am neste zile mai uracioase,d-aia nu ma prea prindeti pe aci,nu vreau sa va stric bunadispozitie cu "au-au-rile" mele .
Voiam sa spun ca am vazut fructele frumusele tare,am admirat pozicile de doua ori si am depanat amintiri de la serbarile din clasele I-IV .
O duminica placuta va doresc

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Cami n-am luat inca ...dar o sa iau multam'de informatie.Multam pentru pozele de la serbarea fructelor.Am admirat toate fructele ...dar cel mai mult pe cele cale le cunosteam...3 fructe
Cornelia
Mery drum bun si sa va intoarceti cu vesti bune!
007






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct,
o saptamana cum va si imi doresc asa sa ne-o dea Dumnezeu!
Las si sa va mearga bine

Bogdi si-a revenit e ok...iar zanuca deja misuna prin casa ...

all





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


dod-participarea noastra in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

BUna dimi!!!

Si eu pe aici, rar dar.... . Asta e.
Imi pare tare rau cand vad episoade deastea urate. S-a zis bine ca a mai fost o ruptura si o fuga a unora la alte topice. Nu pot comenta prea mult pentru ca eu sunt partiala si sincer ash tine cu Dana. Nu doar pentru ca mi-e tiza , dar...eu sunt taur si cand taurul iubeste merge pana la sacrificiu. Dar Tania zic eu ca s-a exprimat bine si nu are rost sa o dublez. Totusi vreau sa va spun de ce am intrat eu aici, de ce m-am logat si ce mi-a placut. Cu putin timp in urma am dezvaluit chiar un episod urat din viata mea de forumista si a-ti vazut ca desi stiam de anumite vb urate la adresa mea, nu am comentat am comunicat chiar si am lasat sa decurga in voia sortii. Numai cand am vazut ca face aceleasi(gafe,in opinia mea)naravuri in opinia altora m-am exprimat; si ca sa vada ca nu eram straina de cauza. Eeee si au trecut anii. Acum vad ca nici nu se analizeaza problema dar se dau replici si ajungeti chiar la controverse urate si usturatoare. PACAT!!Unele din noi isi gasesc ajutorul aici iar altele, linistea sufleteasca pentru ca au putut fi de folos. Cand am intrat aici finutii mei erau mici, aici gaseam diferite remedii incercate de unele din voi si neauzite de mine. Tot aici auzeam de oferte pe la magazine si am multe exemple. Decat sa mergi la vreo vecina sa intrebi cum stie ca se face la nunta , motz si dealde deastea le aflai aici. ca sa nu mai spun de cate prietenii le-am legat aici. Se mai si spune ca daca e totul miere ceva e doar de fatzada sau suprafatza si atunci cand exista putine scantei, dupa e dragostea mai apriga, ..... dar aici deja sunt tabere. V-ar trebui un moderator dar este parte activa la disputa si nu cred ca are cum sa medieze. asa ca va recomand sa fim mai putin artagoase si mai rabdatoare, ca pana la urma cel ce greseste daca asha-i sta in fire v-a mai gresi la fel cu aceeasi nonshalanta.

Daca o cunosti pe Dana, stii ca ai parte de ajutor, de cafea, de un stil de viata diferit. Vezi si cunosti o persoana activa, foarte activa, vesela cu care nu te poti plictisi. Este si foarte adevarat ca financiar sta bine, dar niciodata nu a facut caz din asta, ba din contra a deschis usa oricaruia dintre noi. Daca unele din noi au pe creier sau fac diferenta de clasa sociala si nu sunt multumite ca sunt tratate egal, atunci eu va spun ca aici e problema. Dana are studi, are bani , are tzatze, si nu a facut diferenta de clasa sociala sau pregatire. Cel putin asa vad eu. Acestea fiind zise, vreau sa intru aici si sa citesc patanii de la scoala sau din viata de zi cu zi . Reacti si remedi ca sa avem in continuare ce invata una de la alta. Eu cand nu stiu ceva intreb; asa invat si sunt mai bogata in cunostinte.

Va pop pe toate fara discriminare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamsadamy

Daca o cunosti pe Dana, stii ca ai parte de ajutor, de cafea, de un stil de viata diferit. Vezi si cunosti o persoana activa, foarte activa, vesela cu care nu te poti plictisi. Este si foarte adevarat ca financiar sta bine, dar niciodata nu a facut caz din asta, ba din contra a deschis usa oricaruia dintre noi. Daca unele din noi au pe creier sau fac diferenta de clasa sociala si nu sunt multumite ca sunt tratate egal, atunci eu va spun ca aici e problema. Dana are studi, are bani , are tzatze, si nu a facut diferenta de clasa sociala sau pregatire.







n-am putut efectiv sa ma abtin.....nu vom pune capat?vom continua la nesfarsit?
n-a cerut nimeni o descriere a situatiei materiale a Danei,a studiilor ei si a frumusetii ei!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamsadamy
Daca o cunosti pe Dana, stii ca ai parte de ajutor,





"


un om care ajuta si ajuta cu drag si din suflet,nu face asemenea afirmatii..
Citat:
citat din mesajul lui DanaAlex

datorita unor discutzii de la un topic paralel, consider ca forumul acesta este trist pentru mine, nu vreau sa mai citesc de unele nenorociri, sa cunosc mamici care n-au banii necesari de tratamente sha le compatimesc shi sa ma intristez o data cu ele, sa fibrez la poveshtile de viatza ale unor (ne)cunoscutzi, care solicita donatzii, pentru ca mai apoi sa urle vrute shi nevrute....

pentru ca eu cand imi "pierd timpul" pe net o fac din nevoia de a citi/vedea ceva distractiv...nenorociri shi cershetori vad la tot pasul, e plin orashul de ei, deschid la shtiri shi tot asha!



"

cu riscul de a ma repeta,am cunoscut persoane pe acest forum,inclusiv personal,nu doar virtual,care au ajutat inzecit,si nu au iesit in fata sa zica,uite eu am ajutat acele mamici....au facut-o din altruism si din suflet!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


CLIPE DE VARA-mih1 si mih2


Mergi la inceput