MONTIGNAC (149) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna!

Pun meniul de azi, scuzati greselile, dar sunt cu Albert in brate, de ieri numai asa vrea sa doarma :
- dimineata: paine secara cu gem topoloveni+cafea
- gustare: ananas
- pranz: mancare de fasole galbena+crenvusti+cafea decofeinizata
- cina: snitele carpatiene+pahar vin (vrea sotul sa sarbatorim noul meu telefon )

Diana indragostita pe viata de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hello

Sunt superprinsa cu jobul, cu copilul, de nu mai am timp de nimic

Felicitari fetelor care au slabit

Maya, pana la Craciun bem apa plata cu lamaie

De luni incoace pranzul e lipie cu humus, falafel,varza si castraveti murati. In rest sunt conformitatea intruchipata , nu ma tenteaza nimeni si nimic

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

andani tipi tu sa vina lumea la apel da bag de seama ca lumea e bagat jumate in conserve ptr iarna

meniu azi:
Md: lapte cu fulgi de ovaz si juma de pahar de suc de fructe natural
G: lapte cu nes si cateva migdale
P: shaorma (fara maioneza sau cartofi) dar are lipia aia libaneza insa mi se pare ca nu arata facuta din faina alba
G: beau un ceai din frunze frunze de ceai verde (primit de prin birou)
C: inca nush ciorba cred...sau poate legume la tigaie cu salata de frunze



Brindusik, tu combine fructele cu mancarea de MD sau le mananci la distanta?
Shaorma o faci tu acasa?


Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha...in majoritatea timpului am mic-dejun glucidic si combin cu fructe cand am..si eu am mereu fructe(monti spune sa fie mancate la distanta ca dau balonari...dupa cum se vede io mananc pere si beau lapte si n-am probleme din astea)..

daca te referi la sucu natural, de obicei il beau dupa ce iau micu dejun indiferent ce fel e ala inainte sa ies pe usa(adik cred ca la vreo 30 de minute dupa mic dejun)...imi dau pe gat suplimentele de omega3 cu elcu apa se cam duc pastiloaicele alea in cuburi pe gat

shaorma...nici gand!!!...am mancat-o facuta de musulmanii de au o shaormerie la coltu cladirii unde lucrez...si nu e ca la noi...aici NU se pun cartofi prajiti si prostii in ea doar ce am scris: carne(de pui sau miel), rosii, varza rosie si alba, muraturi, ceapa, zeama de lamaie, azi am dat si de o felie subtire de telina murata, si mai ung lipia cu humus sau maioneza cu usturoi , dar le cer sa nu-mi puna maioneza

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

aha, eu n-am shaormerie pe aici, dar mi-as face acasa, asa ptr variatie.



Ninha, mami lu' Mirci

We dance round in a ring and suppose.
But The Secret - Sits - in the middle - and Knows!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetele ... e liniste obositoare deja

ninha shaorma poti sa-ti faci acasa linistita .... iti faci lipia cum vrei adica cu faina integrala si tarate (gasim noi retete pe net nu ?) si o umpli cu ce poftesti mi-ati facut si mie pofta de shaorma .... mananca colegii mei aici cu mine la masa da nu ma tenta cu atatea sosuri care le curg pe langa .. iecs ... da asa fara sosuri parca suna altfel

eu mi-am facut pentru azi conopida la cuptor cu putina sunca si branza dulce ... un fel de sufletu .... arata bine, sper ca va fi si buna la gust
am mancat acuma laptele cu cereale

hai la scris ... cum sa va mai stilmuleze omul si pe voi ...

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andanisi asta pune ceva dar nush ce..ceva alb(o fi tot maioneza) da ff putina...ideea e ca am mancat o data in Ro ...e buna la gust...dar nu se compara cu asta de aci. tot spiul e in carnea aia pe protap..care nu e uscata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

andanisi asta pune ceva dar nush ce..ceva alb(o fi tot maioneza) da ff putina...ideea e ca am mancat o data in Ro ...e buna la gust...dar nu se compara cu asta de aci. tot spiul e in carnea aia pe protap..care nu e uscata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




sigur e tot maioneza chestia alba
la noi aici in piata se vinde numai carne de la shaorma taiaia asa in farfurie ... cu 5 lei 100 gr ... mi-am mai luat asa si am papat cu salata ... e tare buna carnea aia da iese tare scumpa

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani si eu tot maioneza zic ca e..da pune ff putina(si deja ii spuns sa nu-mi puna maioneaza aia cu usturoi)..aici e 3£..poti sa iei si la farfurie da prefer sa mi-o dea rulata cu lipie ca ma duc in parc s-o mananc (cand nu ploua)...

desi am mustrari de constiinta pentru lipia aia..mi se pare o mancare sanatoasa pe langa alte prostii de se mananca aici ...fast-food-uri pline de grasime(mc donalds ), sau sanwich-uri cu paine o tona , cartofi prajiti cu peste prajit(mancare traditionala fish &chips)

iar cine vrea sa faca acasa ashea ceva..carnita aia se poate face usor...si anume piept de pui cu tot cu pielita condimentat la cuptor(si dupa ce se face nu e nevoie sa mananci pielita,da aia ii da exact uleiul care ii trebuie sa se faca buna la gust)...adik mie puiul la cuptor imi iese exact textura de la carnea aia

ps: lipia spunea maya ca i-o iesit buna

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

fetele

ce mai faceti voi?
nu muriti de frig/..io da...
nu v-am citit din lipsa de timp...
azi
md-paine monti[brabdusika style] prajita cu magiun
p-supa [fierbiinte] de spanac
fructe muuulte + nuci



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput