***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(127)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Liviana, multi si fericiti ani impreuna de acum inainte si sa va bucurati de minunile voastre pana la adanci batraneti!Petrecere frumoasa in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

In sfarsit avem si noi rezultatul, nu stiu de ce a durat atat, poate cum a fost recoltat vinerea ... i-a iesit Haemophilus influenzae in nas. Numai sambata am prins programare la pediatra, maine nu mai erau locuri. Trebuie sa imi gasesc una mai putin aglomerata. A inceput si Alexandra sa tuseasca, is si caldute amandoua, banuiesc ca au contactat ceva in acest timp ca am stat cam mult afara. Cel mai rau imi pare de petrecerea Andreei, retsul ma gandesc ca le trece. Asa rau nu a mai fost demult andreea, asa sforaie si geme prin somn, e plina si de muci si tuseste, se enerveaza ... of saracuta, sper sa ne imunizam. Noi adultii nu avem nimic, ca la prima raceala eram praf toti 4.

Liviana, felicitari si sa fiti fericiti impreuna tot mai multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

salut fete. Hai ca m-am laudat prea repede ca Eliza e bine si azi noapte s-a trezit cu nasul infundat si cu ceva mucuti cred. Noroc ca nu mai merge la gradi saptamana asta si cealalta are vacanta. In week-end as fi lasat-o la bunica mea dar acum cred ca ma duc si eu cu ea, nu pot sa o las doar cu mama ca nu stau linistita. Cu toate ca nu am chef de mers cu masina pana la Cluj, dar asta e, nu stau linistita acasa. Ieri dupa masa m-am simtit tare rau, ma durea spatele, cred ca am racit putin, dar chiar nu mai stiu cum sa ma imbrac, la birou e foarte cald, afara e foarte frig.
Offf, asa as sta acasa.......mai am o luna jumate, dar cand nu ma simt bine asa as lasa-o balta.................
Sper sa mai rezist putin.

Betty, ma bucur ca in sfarsit ai rezultatele. Insanatosire rapida va doresc.
Liviana, uite inca un motiv sa intru in concediu...."sa ma uit la un film bun", de mult nu am mai facut-o.
Foarte frumoase pozele , deci va pregatiti de iarna.....ce frumos.



Andreea , mamica Elizei +

13.05.2007
poze2




bebelicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ahhh, ca vroiam sa va intreb. Aveti careva termometru digital din ala la secunde. Intotdeauna cand are febra noaptea imi spuneam ca imi cumpar unul, dar acum chiar vreau. Mai ales ca va mai veni un bebe, cred ca o sa-mi fie de ajutor. Mi-e tare mila sa-i trezesc noaptea, asa cu unul digital e mult mai simplu. A vazut ca sunt de ureche, frunte si nu stiu din care sa -mi iau. Sunt undeva intre 100 si 200 lei.

Andreea , mamica Elizei +

13.05.2007
poze2




bebelicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc frumos pt urari, fetelor.
Stiu ca nu sunt singura care sarbatoreste acest lucru in octombrie, asa ca va urez si eu voua Casnicie frumoasa si mai ales fericita!
Vas, hai ca mai ai putin si vei intra in CO, rezista! Vezi ca termometrele digitale mai dau erori, cred ca depinde si de brand (eu n-as da 200 ron pe el). Oricum, indiferent de termometru tot metoda clasica de aplicare a lui e cea mai eficienta (intra-rectal).

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Liviana multi ani plini de fericire si impliniri alaturi de familia ta frumoasa!
Vas cele mai precise raman tot termometrele cu mercur. Si e importanta si tehnica. Eu ii pun lui Andrei in somn termotetrul cu mercur in axila fara sa se trezeasca.
An@ ce frumos povestesti tu. Recunosc ca si eu sunt printre cei care ingroasa numarul vizionarilor. Intru, citesc un pic, ma striga Andrei, mai intru mai tarziu si niciodata nu reusesc sa raspuns.
Betty sanatate fetelor! Andreea mai primeste antibiotic? Pana ajungeti la pediatra vezi pe antibiograma la ce e sensibil H influenzae al ei, macar sa nu-i dai aiurea Zinnat.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Liviana, la multi ani! sa fiti fericiti in continuare si sa va bucurati de baieti!
Vas, cand era Mara micuta noi am luat unul de-asta http://www.terraillon.com/produit_childcare-babys-health-multithermo-30_100.html . Am dat ceva pe el, dar al nostru este foarte bun si eu il recomand. L-am vazut si pe la Media Galaxy/Altex, dar eu l-am luat de pe net. Este si pt ureche, si pt frunte. Oricum, rezultatele de la frunte/ureche sunt diferite de cele rectale/axilare, nu mai stiu care este marja.
Multa sanatate bolnaviorilor! Mara a inceput sa se planga aseara ca o ustura la urinat, asa ca maine ma duc cu ea la dr sa vad daca nu are vreo infectie urinara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumim, Alma!

Fetele, acest week-end se anunta senin si calduros, 13-14 grade!
Ce ziceti sa ne intalnim in parcul Carol, cum vorbisem data trecuta? Putem desfasura activitati cu specific de toamna, dar si cu iz de Halloween :
- pictam frunze decupate din hartie
- facem masti-bostan din 2 farfurii de plastic vopsite in portocaliu
- vopsim sticle la pet cu portocaliu si dopul cu verde. Lipim ochi si gura gabene ca sa semene cu un dovleac.
Ce ziceti?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

David iar tuseste si are muci galbeni! Noroc ca mai e o zi de gradi si au o saptamana vacanta!
Matei a facut febra peste noapte, la mama! Sper sa nu fie ceva grav ca nu avea nu stiu ce simptome....
Cel mare are filmare azi la gradi! Ne-a spus sa-i imbracam frumos! Pe 11 noem au lectie deschisa cu parintii! Sunt nerabdatoare! Au teme pe saptamani: toamna, familia s.a.! De desenat inca nu prea stie, e o mazgaleala.. Am vazut ca pune culorile corect pe desene! De ex avea de colorat buze si a pus rosu! Poezii invata, ca le-am vazut scrise la panou, dar el abia acum isi da drumul la vorbit cursiv! Deci mai avem de asteptat! Cert este ca am vazut numai progrese de cand l-am dat la gradi! Aaa..ceva foarte important: a inceput sa pape ciorba!
Azi noapte m-am culcat la 1, ca o ora mi-am binoclat la TV(am o placere)! La 3 si la 5 m-a trezit frumoasa ca vrea papa! Aseara a varsat in jet ca am facut imprudenta sa o "foiesc" dupa ce a supt bine! Asa ca a supt mai des peste noapte! Sunt cam chiuna de somn!


Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

off, am scris un mesaj si l-am pierdut
Reiau: deci si eu stiu ca cel cu precizia cea mai buna e cel cu mercur, dar uneori chiar nu-l pot folosi asa ca speram ca unul din asta digital sa ma ajute.
Al-ma am cautat si l-am gasit la 159 lei. Acum sa disuctam cu creditorul acasa sa vedem daca ne ofera sprijin.
Liviana LA MULTI ANI- Sa fiti fericiti si sa va bucurati de viata.
Madaiulia, si eu incercam tot asa ii luam vara temperatura dar acum cu pijamalele e mai greu si imediat ma simte.

Andreea , mamica Elizei +

13.05.2007
poze2




bebelicu

Mergi la inceput