Sept-Oct 2010!Bv Sorana!Hai Ramona!(192)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Alynta cum zicea si Luana de pe organik.ro am luat produsele. In 1-2 zile ajunge comanda.

Summertime i eu tot vaccin Infarix hexa am facut acuma - vineri l-am facut. Desi o prietena (medic de familie) zicea ca acuma si cele din schema de la stat ar fi importate din Franta si cica ar fi ok si alea, dar nu prea ai cum sa stii sigur ce ajunge la MF-ul de care apartii - doar sa il intrebi si poate stie.

Maitrey 100% lapte praf? Dar ce s-a intamplat ca parca aveai lapte doar ca il dadeai cu biberonul...!

Luana primul meu bb la fel dadea afara foarte mult din ce manca. Mi s-a spus ca e reflux gastric - ce zicea si K.A.T. si trece de la sine pana pe la 1 an. A trecut mai repede pana pe la 9 luni. I-am pus o carte sub salteaua de la pat (in zona capului) ca sa doarma un plic inclinat si trebuia sa umblam tot timpul cu babetica sa nu se ude pe hainite. Dar daca ia in greutate ar trebui sa fie ok.

Scuze ca revin - poate s-a discut despre wrap - eventual ziceti-mi la ce capitol sa citesc din urma - vreau si eu sa iau unul si vroiam sa stiu daca e ok, si din ce material - elastic sau nu? Wrap sau sling - care e mai bun - diferentele le-am identificat.

Iar apropo de hainite - noi am gasit un costumas tare fain din catifea gri cu camasuta mov, dar nu am cum sa vi-l arat ca e la nasu'.

Mersi mult.

Dana - mami de Alex (31.08.2010) si de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:


Hai Ramona!


Hai Sorana!

_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:

Alynta ce super sta maria in sling.

_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:

Paticut draga mea bine ai revenit, ma bucur ca sunteti bine si...asteptam pozeeeee!

_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Am vazut si eu un cavaler cu cravata, super!

Ghiocela, am vazut si pozele cu Irina, e o dulcica!

paticut, ai primit PM cu user si parola?

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:

Cred ca Sorana a nascut.
http://stargate.scifi.ro/2010/10/4-kg-53-cm/
Daca Luna nu se inseala, si e vorba de acelasi copil, atunci
felicitari Sorana!
Eu nu sunt suparata pe nimeni, Sorana nu mi-a gresit cu nimic, iar bebe Tudor este un bebelus al odiseei noastre. mai multe...sa judece Bunul Dumnezeu.

_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
Am vazut si eu poze cu Irina Maria si cu Bogdan pregatit de gala
Am o stare de somnolenta de la vremea asta...si e sarbatoare asa ca nu pot sa fac nimic sa ies din ritmul ce-l am de cand ne-am trezit. Cred ca voi pune muzica si il invit pe Vlad la dans

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

sorana , ramona sa va reveniti repede

heee, azinoapte copiii mei ...lilieci domne...Ema a umblat dintr-o camera in lata, avea kef de joaca, bebe m-a supt de m-a rupt...
asa ca dimineata ne-am trezit la 8 si am ratat sa o trimit pe Ema la scoala, am spalat vase, am dat cu aspiratorul si citesc un pic aici ca acum vine fata la Ema...

am si eu nevoie de parola de bebei pls, o sa pun poze cu umflatelul Petru la 1 luna..si ear asa de ...paianjen

va pup fetele si va doresc o zi de sarbatoare minunata, poate ies afara un pic cu bebe, chiar daca nu e soare si cald...

BAZAR GENERAL PE DC
ajutati la terapia pentru Ema pe DC

Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de baietel dulce PETRU MIHAI (23.09.2010) si de bomboana EMA (25.02.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

mari_paun, ai PM

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput