Nov-dec2010 - HAI ANA!!!HAI CRISIS!!!!(141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumim pentru capitolul nou Vasari !

Am resit sa citesc si eu ce s-a scris, evident am uitat o gramada, deh, neuron gravid...

Am inceput sa numar zilele pana stau si eu acasa, ma omoara drumul, mai ales cel de dimineata, vreo ora sunt pe drum si asa-i de neplacuta senzatia de mers la baie in masina...

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Felicitari SIEMA si ADIPAPAZI!!!!!

ANA ma gandesc la tine si sunt convinsa ca totul va decurge foarte bine!! te imbratisez cu drag si iti voi tine pumnii .

fetelor eu imi doresc sa nasc la 40 sapt ca sa pot si eu sa ma mut si sincer imi doresc sa fiu cat mai mult insarcinata....asta este ultima mea sansa , desi imi doresc foarte mult sa-l vad pe bebe si sa-l tin in brate

Mami Andreea 36+ Horia Paul+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

AMR...teoretic 4 sapt....practic oricand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

helloooo....

deci...am revenit de la medic....::::
-col scurt,scurt de tot,se tine doar in fire..bebelusa cu capul direct in el...in curaand ne pregatim de nastere...bebelusa mea este mai mare cu 10 zile, ceea ce este bine in caz ca voi naste.....dr a zis ca nu mai este mult pana nasc....si surpriza,,,incercam sa nastem natural..a zis ca la cum am colul sigur o sa se dilate f repede....a ramas sa incercam natural, iar in caz de ceva facem cezariana, dar el a spus ca nu crede ca va fi cazul....

M-a chemat sambata, la spital si cu bagajul in caz ca va trebui sa raman...ufff...

Acum ma doare putin spatele......a si mi-a zis ca in diferent de ora, daca ma apuca contractiile sa-l sun si vine la spital...

vai fetelor, m-au apucat emotiile...

va puppppppppp

35+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 3 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere), sper eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

fetele.....eu am smotruit toat a ziulica si acum m-am bagat la facut chestionare!!!

FELICITARI NOILOR MAMICI SI BINE ATI VENIT URSULETILOR PRINTRE NOI!!!!


ANA ITI TIN PUMNII SI AICI PE FORUM PENTRU MAINE!!!!

MAINE ASTEPT ORICE VESTE CU SUFLETUL LA GURA

Si acum ....eu de ce nu pot scrie colorat? ori de cate ori incerc,nu apare

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

helloooo....

deci...am revenit de la medic....::::
-col scurt,scurt de tot,se tine doar in fire..bebelusa cu capul direct in el...in curaand ne pregatim de nastere...bebelusa mea este mai mare cu 10 zile, ceea ce este bine in caz ca voi naste.....dr a zis ca nu mai este mult pana nasc....si surpriza,,,incercam sa nastem natural..a zis ca la cum am colul sigur o sa se dilate f repede....a ramas sa incercam natural, iar in caz de ceva facem cezariana, dar el a spus ca nu crede ca va fi cazul....

M-a chemat sambata, la spital si cu bagajul in caz ca va trebui sa raman...ufff...

Acum ma doare putin spatele......a si mi-a zis ca in diferent de ora, daca ma apuca contractiile sa-l sun si vine la spital...

vai fetelor, m-au apucat emotiile...


Ratzusca
, tin pumnii. Te cred ca ai emotii, in curand ai rendez - vous cu puiul tau!!!


Ana, ne gandim la tine maine. O sa fie bine!

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 30+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisuletzul

fetele.....eu am smotruit toat a ziulica si acum m-am bagat la facut chestionare!!!

FELICITARI NOILOR MAMICI SI BINE ATI VENIT URSULETILOR PRINTRE NOI!!!!


ANA ITI TIN PUMNII SI AICI PE FORUM PENTRU MAINE!!!!

MAINE ASTEPT ORICE VESTE CU SUFLETUL LA GURA

Si acum ....eu de ce nu pot scrie colorat? ori de cate ori incerc,nu apare

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!




mai cris tu ai voie sa smotruiesti?????in situatia ta????chiar m-am suparat acum cand am citit..bb e inca prematur..de ce vrei sa risti in halul asta??????
nici la mine nu pot sa scriu colorat sau bold de pe i-phone



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Felicitari, Mairis, Anymona, Unique, JoAnn, Adipapazi, Siema, Alina! Bebei sanatosi si mancaciosi!

Ana, nastere usoara maine!!! Sa ai nasterea de vis pe care o meriti !

Alina, sunt alive, dar muta de tot. Nu ma intreba de ce, cred ca asa s-a manifestat stresul singuratatii la mine. Dar maine pleaca Radu spre casa, eu am trecut cu bine peste zilele astea, cu ajutorul Sofiei, ca mi-a ocupat complet timpul si partial gandurile . Ai grija ca te-am facut mesagerul nasterii mele, tu si Zoze, randunica de-a mea. Si Sugubina, ca SIGUR naste la termen .

Vineri ma dus la control, cand as vrea sa aflu cand nasc . Doctorita nu pare prea grabita, drept e ca nici eu nu-s foarte, vedem miercuri. DPN-ul meu ecografic ar fi 31.10 so...vedem vineri.

Sa fiti cuminti! Eu va urmaresc din umbra

PS Felicitari, Ratusca, si mult succes!


Olga cu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

doura....am smotruit incet incet.........si putin....mult mai putin ca deobicei!!!dulce dulce sa nu ma mai certi tare!

dar atat de aiurea e ca am impresia ca atat de mizerabila e toata casa si mai ales cum am si zugravii aici se face praf la fiecare ora!!!

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

ratusca....dam din buric si pt tine!!!

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marizta spune:

buna burtici pe toate...am in sfarsit net si o sa intru in fiecaree zi
felicitari celor care au nascut pana acum sa fie totul fff bine iar noi cele care urmam sa avem parte de nasteri usoare si la termen
noi suntem bine, miscam destul de mult...ma cam doare asa putin spatelle ,cred k am stat intr-o pozitie aiurea dar in rest totul bine
si eu smo truiesc prin casa cat de cat, fac mancarica zilele astea o sa incepem cu asambaltul mobilei de bucatarie si o sa ne linistim 90% cu renovatul casei
pup

33 +
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput