Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 40 -

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Aristico, vezi ce faci cu scrumbia aia... pai sa faci tu pofte la femeile gravide, frumos iti sta???!!! Si cu usturoi, auzi la ea! Adevarul e ca as manca o scrumbie, dar afumata, nu la cuptor.
Eu mai intreb o data, chiar daca ma repet: ati mai gasit pe undeva creveti ca pe timpul lui Ceausescu?



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Floricica uite dadui o cautare dupa "palete creveti" si gasii asta http://www.cumparaturionline.com/pelete-expandate-thai-fun-90gr-creveti-p-2739.html Mai gasii un forum unde era o fata care saliva dupa asa ceva prin februarie , tot tu erai ? De cand ai pofta asta? http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t501760.html
Sa ne spui dc au fost bune.
Aristica dupa ce iei ovamit musai tb sa faci pregnyl/ovitrele iar la 24 ore de la el sari in pat sau unde vrei tu . Apoi poti sa te faci si sfesnic. Dc nu faci pregnyl/ovitrele poate faci chisturi.



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Buna fetelor,

mi-au venit si mie azi o parte din analize (ca pentru restul m-au chemat sa mai dau putin sange ca nu au ajuns 9 recip )aveau nevoie de 11. Si am asa:
D-Dimeri <0,5
Homocisteina 8,96ymol/L.
I-am scris dnei Dr dar nu mi-a raspuns inca. Voi ce parere aveti, ca eu as zice ca-s ok si in limite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Legat de progesteron eu cred ca ar trebui inceput dupa ovulatie.

Am fost la eco azi si avand un folicul de 18,7 mm am luat un Ovitrelle iar dr mi-a spus ca la 3 zile dupa sa incep utrogestan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Aristico iti scrisesem o intreaga placinta referitor la ovamit, dar l-am pierdut, nustiu unde este. Maine daca am timp am sa reiau ZUZO, poate treci dintr-o latura in alta, iti faci si ovare polichistice. Trebuie sa faci si monitorizare ptr. foliculi, deja ai ovarele punctionate de doua ori(sau ma insel)ai cicatrici pe ele de la punctionare.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

si momentul administrarii pregnilului trebuie bine monitorizat ecografic, sa fie pe cand sunt foli catre 20

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Poftiti la cafea

Balanta , stiu ca tu ai facut clexane de 0.6 la FIV, te rog spune-mi si mie cand l-ai inceput, cata pauza ai facut, cu cate ore inainte de punctie l-ai oprit si dc ai luat si aspirina in paralel cu el. I-am scris dr U dar nu mi-a raspuns inca



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Miki-Miki, saru'mana, ti-ai facut pomana cu o gravida pofticioasa!
O sa ma apuc sa caut prin hypermarket-uri produsul respectiv, ca din pacate respectivii nu livreaza decat in Bucuresti,dar de undeva trebuie sa il cumpere si ei! O sa insist pe la raioanele cu produse asiatice, dau eu de ei pana la urma!
Nu eram eu pofticioasa de pe celalalt forum, desi de muuult visez la ei (cam de vreo 10 ani, atunci am gasit ultima data in Bucuresti,apoi au disparut - erau exact ca cei de pe vremea impuscatului).
Multumesc inca o data! E bine sa stiu ca exista inca!
Aa, am vrut sa iti spun ca nici mie nu mi-a raspuns d-na dr U - pana la urma nu am inteles daca a fost sau nu la spital saptamana asta care tocmai se incheie. Poate de aceea nu a raspuns.



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Floricica dc dau cu nasul de ei iti iau si-ti trimit. Am inteles din forumul respectiv ca se gasesc in supermarketuri pusi langa fideaua de orez. Uite un alt site dar tb comanda min de 100 lei( mai comanzi altceva pe langa sau iti iei un sac)
EDIT , am uitat sa pun link-ul http://www.metropolitandelivery.ro/thai-pelete-expandate-90gr-creveti-p-2739.html

Multumesc, sper sa primesc un raspuns cat mai repede de la d-na dr U.



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Miki-Miki inca o data!



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput