FIV Europa(36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna ziua fetelor,
nu am mai scris pana acum la acest subiect, am scris numai la fiv, insa am nevoie de parerea voastra, daca ma puteti ajuta:
am facut fiv, sunt ziua 7 de la et, ma simt tare nasol, ma doare burta si am exact simptomele de rusii si imi cunosc suficient de bine corpul ca sa stiu ca maine imi vor veni rusii... am citit pe niste site-uri straine ca in unele clinici din strainatate se fac dozari de estradiol si progesteron si dupa et pentru a se ajusta doza de tratament de sustinere si m-am gandit ca nu am nimic de pierdut daca o voi face si eu, evident din proprie initiativa, nu la recomandarea clinicii la care am facut fiv, astfel, joi, ziua 3 de la et am facut progesteronul care mi-a iesit 241 (medicul mi-a spus ca a iesit atat de mare de la pregnyl administrat inainte de punctie), azi, ziua 7 de la et am facut din nou progesteronul si a iesit 22,18 asta in conditiile in care am facut tratament cu 6 progesteron pe zi, deci a scazut vertiginos in doar 4 zile, este posibil ca progesteronul ovule la mine sa nu fi avut nici un efect... pentru ca este destul de mic in conditiile in care fac tratament de sustinere, am citit ca tratamentul cu utrogestan ovule la unele femei nu are nici un efect, oare ar fi fost mai bine sa fi facut injectabil, asa macar puiutii mei ar fi avut o sansa...s-a mai confruntat vreuna dintre voi cu o astfel de problema... sper ca am reusit sa ma fac inteleasa, va multumesc si va pup



"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

cristy - parerile sunt impartite. Unii medici recomanda progesteronul injectabil. Altii merg numai pe progesteron administrat local fie el ovule sau crema. Acestia din urma sustin ca important este progesteronul regasit in uter nu cel din sange asa ca nu recomanda analiza progesteronului dupa ET si nici medicatia injectabila. Fiecare dintre noi are impresia ca detine cheia succesului. Eu sustin tratamentul local - utrogestan +crinone, pisucmic iti va recomanda progesteronul injectabil.
Adevarul este ca nu exista o reteta care sa ne asigura reusita...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Alta zi,alta suferinta.Ce naiba,e ceva in aer de toate sunt gravide?? Am fost in vizita la niste prieteni si INCA doua dintre pritenele noastre au anuntat ca sunt insarcinate!!!Nu pot explica cum am stat,cum am mancat,cum mi-am inghitit lacrimile.Simt cum m-i s-a facut stomacul cat o nuca!!! Si unde mai pui ca incearca amandoua de 2 luni,decat!!!
Ca eu nu reusesc sa raman gravida,inteleg,dar parca nenorocita asta de viata imi rade,pur si simplu,in fata!!!Ce naiba e asta?E cumva vreo farsa??? Cat crede viata ca pot duce??? Chiar in fiecare zi trebuie sa aflu ca a mai ramas vreuna grea??????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

oana de curand am aflat si eu ca o vecina de-a mea e insarcinata,toti o bateau la cap sa se apuce de treaba ca nu se stie cat o sa dureze pana o sa ramana insarcinata, mai are o fetita de 3 anisori si au zis sa-i faca pereche,si s-a apucat...........
A ramas insarcinata in acea luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetelor, din pacate presimtirile mele s-au adeverit: HCG<2... asta e ... mai avem 4 embrioni congelati, poate unul din ei va fi castigator... desi , sincer , acum nu mai cred in nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Adijo, ! Nu te lasa prada disperarii, lupta trebuie dusa si Dumnezeu va va ajuta, trebuie sa crezi asta!

Catalina, - asa e, mai ales daca s-a documentat o scadere a progesteronului, eu sunt intru totul pentru Progesteron injectabil!!! Nu stiu daca asta m-a ajutat pe mine, dar stiu ca mi-a tinut progesteronul sus, si ca macar n-am avut stresul de a ma gandi ca imi vine ciclul! Deci Cristy, nu stiu ce sa zic pentru acest FIV, poate chiar si acum (daca tot ai dozat) merita facut progesteron injectabil (fie Proluton Depot, fie Gestone 100 mg la 1-2 zile im). Iti doresc asta din tot sufletul!

Va doresc la toate putere, speranta, si ajutor de la Dumnezeu!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adijo, imi pare foarte, foarte rau.
Nu mai retin, histeroscopie inainte de FIV ai facut? Daca da, cum a iesit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

adijo fata necajita. Eu zic sa nu disperi, 4 embrioni inseamna inca 2 incercari, nu se poate sa nu iasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Adijo,imi pare rau ca una dintre noi nu reuseste. Iti doresc multa putere!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Adijo, imi pare tare rau
Nu-ti pierde speranta, sigur va veni si ziua aceea in care o sa ne anunti ca esti mamica.

(Te-am urmarit, fiindca esti din acelasi oras cu mine; daca vrei poate ne intalnim intr-o zi)



Mergi la inceput