Handmade....

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

eu lucrez margele de nisip...textil...copacei...am produsele pe crafty si pe facebook.... http://www.facebook.com/home.php#!/album.php?aid=36483&id=100000440537439 sper ca am voie sa postez!
nu lucrez cu sarma argintata..mi-e frica..se duce argintul de pe ea lucrand!
copacei acum mai am 2...momentan trebuie sa lucrez o bratara cum sunt cele de pe facebook verde si albastra..dar pe alb..si stau cam prost cu timpul!

Codrin si Diana....cei mai iubiti dintre pamanteni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Lorellay, cred ca ai avut tu parte de o sarma de proasta calitate. Trebuie putina grija sa nu o zgarii cu clestii dar nu am patit sa se duca argintul de pe toata sarma.

Eu am magazin si pe crafty.ro si pe breslo.ro dar nu am vandut mai nimic asa. Site-ul meu cu domeniu gratuit e mai norocos, iar baza este sora mea care din cand in cand imi mai ia bijuteriile la serviciu la ea.

Sdcristian, posta e 2 lei daca nu ai ramburs. Dar nici in cazul ata nu e doar 2 lei, a ajuns undeva spre 4

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Lorellay, cred ca ai avut tu parte de o sarma de proasta calitate. Trebuie putina grija sa nu o zgarii cu clestii dar nu am patit sa se duca argintul de pe toata sarma.

Eu am magazin si pe crafty.ro si pe breslo.ro dar nu am vandut mai nimic asa. Site-ul meu cu domeniu gratuit e mai norocos, iar baza este sora mea care din cand in cand imi mai ia bijuteriile la serviciu la ea.

Sdcristian, posta e 2 lei daca nu ai ramburs. Dar nici in cazul ata nu e doar 2 lei, a ajuns undeva spre 4

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

luni/a/fost/2/lei
scuze/tocmai/a/fost/juniorul/la/tastatura/si/nu/am/space

mama de Carol (29.12.2008) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Da, am vazut si eu acum pe site-ul postei, e 2.4 lei nu mai tineam eu minte corect. Dar asta pentru colete fara valoare declarata si fara ramburs. Banuiesc ca ti se plateste intr-un cont ceva ceea ce mai inseamna cativa lei comision pe care ii suporta platitorul deci sunteti chit

Eu trimit cu plata ramburs, sunt obligata sa declar valoare minim 20 de lei si un colet de greutate pana intr-un kg ma costa spre 8 lei. Mai pun la socoteala si plicul antisoc, rezulta 10 lei transportul.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Da, am vazut si eu acum pe site-ul postei, e 2.4 lei nu mai tineam eu minte corect. Dar asta pentru colete fara valoare declarata si fara ramburs. Banuiesc ca ti se plateste intr-un cont ceva ceea ce mai inseamna cativa lei comision pe care ii suporta platitorul deci sunteti chit

Eu trimit cu plata ramburs, sunt obligata sa declar valoare minim 20 de lei si un colet de greutate pana intr-un kg ma costa spre 8 lei. Mai pun la socoteala si plicul antisoc, rezulta 10 lei transportul.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


nu am comision de depunere in cont, asa ca e gratis. asta daca merge omul la banca.

de unde iei plicuri antisoc?

mama de Carol (29.12.2008) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

De la librarie. Unde nu ai comision la banca? Hai ca ne-am gasit. Eu am cont la ing si am comision la depunere: daca se face transfer din ing e gratis, daca e transfer din alta banca e mai mic 2 lei parca, iar daca merge omul si depune la ghiseu ing cel mai mare comision in jur de 7 lei.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

De la librarie. Unde nu ai comision la banca? Hai ca ne-am gasit. Eu am cont la ing si am comision la depunere: daca se face transfer din ing e gratis, daca e transfer din alta banca e mai mic 2 lei parca, iar daca merge omul si depune la ghiseu ing cel mai mare comision in jur de 7 lei.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


la raiffeisen

mama de Carol (29.12.2008) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian
de unde iei plicuri antisoc?

mama de Carol (29.12.2008) si 10+


la pret foarte bun poti lua de la Depozitul de papetarie (au magazin on line), insa au comanda minima de 150 ron. Eu mi-am luat sa am pentru o perioada mai mare de timp.

Pt fetele din Bucuresti, va recomand o firma de curierat ieftina: Bookurier ,iar pt alte localitati, partenerii lor: GLS.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

si eu tot la raiffeisen..si e super ok in ce priveste comisioanele!Ing mi se par plini de comisioane.in fine...
eu nu folosesc plicuri antisoc..imi fac singura cutiutele si bag buretel in ele.Sau daca bag biju in saculet...umplu cutia in care expediez cu hartie cocolosita. Si nici nu declar valoare cand trimit colet.
In ce priveste vanzarea pe net...si eu am pe crafty si blog.Dar slab slab. Mai merge pe la targuri. Voi mergeti la targuri?EU mai vin in Bucuresti la Sutu (ilovehandmade) poate ne cunoastem cadva.Acum pana la primavara nu ma mai incumet..am fost la inceputul lunii decembrie la romexpo..afara...jalnic. Astept martisorul..dar nu am deloc tragere de inima sa mesteresc.

Codrin si Diana....cei mai iubiti dintre pamanteni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu personal mi-am facut blog dar nu am postat nimic deoarece majoritatea creatiilor le-am facut cadou,si mi-au mai ramas 2 perechi de cercei pe care le port eu,trebuie sa ma reapuc de mesterit.Nu am mers deoacamdata la nici un targ,nu stiu cat este taxa,daca se vind produsele sau nu.

Mergi la inceput