Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

!Hola!

Mai KEA, ce zi rea a avut Keutzu!sa treaca bubitele!
OLGA, se pare ca sunteti pe drumul cel bun cu gradi! Ce bine!
Ma bucur ca v-a placut "coca" Dar gata, ca da dependenta nasoala. Si nu-s injinera, sunt hartista!
Si acuma pt bucataresele vesele: ati dat oua de prepelita copiilor pana acum? si daca da, in ce forma?
Si la sondajul bors vs. alte acreli: eu sunt olteanca = nu bors. Daca e musai sa fie acra, se pun in ciorba mai multe rosii, sau zeama de varza, sau primavara corcoduse verzi, sau frunze de macrish, sau in farfurie otet de la ardeiul iute murat de ex.
Si de impartasit retete...eu nu prea stiu, ca eu gatesc de la 15 ani, dupa ureche...stiu sa fac cam din orice (pasare, vita, miel, porc, peste, iepure) o ciorba buna, o tocanita, o friptana, chestii traditionale. Dar retete chiar nush...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu i-am dat Evei oua de prepelita. Mananca si 3 odata, fierte. Ii plac foarte mult.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anamariame da a inceput sa respire asa? Sper sa-i dati de capat cu boala asta

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si eu i-am dat oua de prepelita lui david. Tot fierte. I-au placut. Le-am primit de la vecina, proaspat culese

Am mancat o portie de salata si dupa ce am terminat tot din farfurie mi-am dat seama ca nu am pus ceapa M-am dus jos, am taiata ceapa, mik-am mai pus o portie si cred ca am stricat un pic salata caci am pus prea multa ceapa Sunt antitalent la bucatarie

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

mi-am bagat pliscul in cafeaua biancai insa am o stare
spun repede, sa nu uit:
simply - eu stiu ca ouale de prepelite se pot da dupa 3 ani (si atunci gatite cum vrei - fierte,omlete, in praji...)
anamariame - eu eram cu respiratie sueratoare - mie mi-a spus dr ca daca ajunge la stadiul asta sa o duc repede la spital pt ca exista riscul de sufocare - toate problemele evoluand fff repede - nu vreau sa te sperii insa e bine sa stii si sa fii pregatita, sa nu pierzi timpul

pupacesc keutul greu incercat ieri

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, Olga, imi vine sa plang si sunt la birou. Pur si simplu nu mai stiu ce sa fac. A inceput puternic cu tuse productiva de dimineata si cu acest suierat. Vine iar dr sa o asculte la 4.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am savurat explicatiile despre aerosoli insa nu mai stiu cine si ce a intrebat defapt (dar am retinut ca trebuie sa zic ceva combinatii dar nu mai stiu pentru ce problema)


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ana-Maria, mie doctorita mi-a zis sa am grija la tusea suieratoare ( era vorba de mine, nu de Andrei), ca poate marca inceputul de pneumonie.Sper din suflet sa nu fie cazul Evei!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Doamne nu stiam ca este atat de grava respiratia suieratoare. Anamariame fugi cu ea la dr. sa va faceti bine repede!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Am uitat sa ma pronunt si ma bate sefa: eu votez pentru intalnire in decembrie!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput