Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua de la Germanica,

La multi ani urez si aici pt Cosmi si Bianca b Sa fiti fericite doamnelor dragi

Mai fetelor.....iar am patit faza aia horror de acum 5 ani aproape Cosmi tu nu citi!!!

Am simtit pe la 1 noaptea ca vine ceva si incepe sa impinga plapuma in dreptul gatului si capului, era ca si cum presa ceva si incerca sa se stranga. Il auzeam pe Giorgos cum se spala la ghiuveta in baie, simteam cum incepe sa se stranga plapuma in jurul gatului, am deschis ochii si am vazut deasupra capului in stanga un fum,abur, nor...nu stiu ..negru ( in genul celui din Lost ) Deci am zis ca mooorrrrr!!! Era unul potrivit de mare in stanga mea,iar altul micut deasupra mea; mi-am facut cruce cu limba si m-am gandit la repezeala ca trebuie neaparat sa imi fac si cu mana. M-am chinuit sa scot mana de sub plapuma,parca era ceva ce ma tinea, se impotrivea; am facut cu greu cruce de 3 x cu mana dar parca eram paralitica, si imediat m-am ridicat din pat si am fugit sa il chem pe giorgos de la comp ( intre timp a ajuns la comp ) sa doarma cu mine. Mi-am pus icoana sub perna si am dormit. Azi am sunat-o pe socrosenie sa imi trimita aghiazma, sambata ne ducem la biserica sa vb cu popa. Fetelor sa nu ma credeti nebuna, de obicei cei care nu vad, sant siguri ca ceilalti o i-au razna si sant dusi cu capul

revin, merg sa il imbrac pe angelo sa plece la bunici; fac o cafeluta si revin

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu am comis-o. am lasat puiul mic la ai mei. Acum si eu si fina-mea suntem triste, ne-am lasat copiii la bunici...eu pana vineri, ea pt. cateva luni. Nu vreau sa stiu ce e in sufletul ei....

Sper sa am mai mult timp sa ma ocup de Marco acum...macar asa nu ma ia dorul de pitic...ii vad cate vreo jucarie, hainuta prin casa...si sunt cu ochii in lacrimi. Nu stiu ce mi-a venit sa-l las....

Mira! Multa sanatate si fericire alaturi de familia minunata pe care o ai! Multi si din partea noastra!

revin maine dupa amaiza....dupa ce duc pe fina la aeroport.
.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Vaai Giova,nu stiu cum o sa rezisti fara Edilinu mai mult de 2 zile Mie imi vine complet aiurea cand ramane Angelo la bunici, ma uit la patul liber si parca simt un gol in suflet; la tine e totusi altceva ca il aveti pe Marcolino acasa

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La Multi Ani Mira

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

La multi ani Mira frumoase poze .
Giova stai fata linistita de ce crezi ca piticul e nefericit sau asta e un lucru rau ...sa stea o saptamana la bunici, cu lunile zic si eu e prea mult dar daca e vacanta merge si cu lunile . Pentru nepoti si bunici e o binecuvantare iar pt tine o saptamana in care mai repsiri si te ocupi de Marco eu zic ca ai facut bine daca ai simtit ca ai nevoie de asta si o sa rezisti bine mai iesi si tu si fa plimbari lungi. Eu singurul stres pe care il aveam cand il lasam la mama cateva zile era sa nu pateasca ceva gen sarit de pe geam, tras oala fierbinte pe el la ce nazdravan era Alain in rest cu "emotiile "lui eram sigura ca e bine o dascaleam pe mama saraca toata ziua la telefon . Pe ce/cate scari s-a rostogolit Edi ? Cred ca ti-a sta inima in loc bine ca fost ok
Maraki vai ce faza aiurea eu zic ca orice poate exista pe lumea asta dar noi suntem facuti sa mergem mai departe foare bine ai facut cu aghiazma, poate dai si prin casa si o sa fie sigur ok, poate ti s-au adunat si tie prea multe is esti si cu nervii intinsi la maxim.
Cosmina super te-ai serbat
Va pun si eu poze de la salonul auto de la Paris http://www.facebook.com/?ref=home#!/album.php?aid=26084&id=100000813996171 astea puse pe facebook o sa pun si in drops cateva. Mie de cate ori ma uit la Alain nu-mi vine sa cred ce a crescut
Ieri am dus-o pe soacra mea in Belgia la aeroport, gata vacanta ei cum zice Alain de azi a ainceput a nostra am inaugurat-o dormind pena la 9,30 eu si 10 Alain si ma uit ce program e in oras ca e soare si desi e frig as iesii cu el sa facem ceva activitati. O sa va dau link si de le ceva joculete educative pe care le-am ochit eu is le gasesc super interesante mai tarziu azi acnd apar in zona la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello today

Silvi eu deja stiu pozele din face Am lasat si mesaj la poza cu parcarea aia frumoasa Nu cred ca stresul este cauza cu aparitiile Acum 5 ani eram lauza, avea Angelo 3 sapt. Stau si ma intreb de ce m-au ales pe mine? Ce vor? Am dat aseara in toata casa cu aghiazma, pana si in debara, toalete, peste tot ce mai....Caut o fata super tare aici pe forum cu chestii de genul asta, ea m-a invatat ce sa fac sa nu o mai visez pe Mioara ( prietena din copilarie care a murit ) Acum, sper sa dau de ea pe forum ca lipseste de vreo luna


sa vedeti ce dusa sant: imi iau papucii de sv acasa, nu-i las acolo...sant din aia albi cum poarta dr-ii la spital; astazi in drum spre statie, mi se pare ciudata sacosa, era alta culoare maaai si cand ma uit inauntru am vazut ca ma caram la sv cu salata verde, ceapa verde si rosii Nu aveam timp sa ma intorc acasa pt ca pierdeam buss-ul, ca-n cascadorii rasului

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

La Multi Ani Mira!!!
Salutare si de la noi.
Maraki, nasoala patanie.
Ai grija!
Giova, zici tu ca te descurci fara Edi?
Cosmi, ma bucur ca te-ai simtit bine de ziua ta.
Noi ieri am fost la tuns.....
Pe Matei nu l-au lasat intr-u totul durerile de urechi
Giova, de cate ori ii dai pe zi Belladona? Si cate bilute?
Noi avem de concentratie CH15



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

MARAKI...n am cititDoamne ajuta sa fie bine
Giova lasa ca trec repede zilele mai nasol de fina....
Toanca...ai grija cu otitele

aseara m a sunat fina mea ca sapt asta sa botezamcred ca ...a luat o razna...cica sa botezam acum,fara finu care i plecat in franta si sa puna masa la primavara.....Doanmen sfinte pai pe mine ma intereseaza masa ei...Gabi cica,,...daca face asa te duci numai tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


E greu dar rezist...mai ales ca piticului ii e bine...cred ca am sunat si de 10 ori azi...noroc ca am 800 minute de stricat pana in 6 nov. asa ca nu ma las.
Edi e distractia tuturor, se joaca de-ascunsea, danseaza, ii pupa pe toti....eu incerc sa vb. cu el, el ii da telefonul mamei mele si fuge la joaca. Nici nu a plans defel, azi noapte a dormit cap coada, mananca foarte bine si doarme peste zi de 2 ori fara probleme...cu sticla de lapte. sa vedem daca tot asa se prezinta pana la sfarsit.
Mie mi-e dor de el....dar daca lui ii e bine, atunci rezist.
Azi am avut o zi incarcata...am fost cu fina la dr. meu si e , e perfecta...am vazut si eu o putza de fetitza...chiar i-am zis dr. ca ad si eu asa ceva...macar sa nu mor proasta....doamne ce nostalgie m-a apucat cand i-am vazut mutrita pe ecran...casca, sugea degetul...statea cu mana la tampla...DPN-ul pe 11 febr., dar e posibil sa vina si pe 7 cand e ziua lui Clau.
Fina saraca e tare trista ca l-a lasat pe Eric...dar ea incepe si munca si nu putea si cu sarcina si cu el, si cu munca. Sper sa nu se necajeasca prea tare...ca mai rau isi face. Si Eric al ei e super cuminte si nu i-a simtit lipsa...deocamdata.

Cu Marco am fost la dentist, parc si cumparaturi. maine e sarbatoare, am programare la dentist la ora 15...asa ca pana atunci iar voi umbla prin oras....nu pot sta acasa ca ma ia jalea...si mai ales ca voi fi singura. Dupa amiaza merg si cu Marco la dentist sa-i schimbe pansamentul, cuc are va sta o sapt. L-a tot laudat dr. ca tare cumintel si ascultator este.

ma pun sa citesc si revin.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mira acum au plecat tiganii...asa ca nu mai caut papuci pt. fetitza. Superbe pozele si Sardegnia...chiar e tare frumos acolo...cine stie cand ajungem si noi.
Cosmi ma bucur ca ai avut o zi superba...asa si trebuie. sa dea DD sa fii depasit perioada proasta.
Maraki aoleu....nu ai visat cumva???
asa e...tot dorul il revars asupra lui Marco. dar sa stii ca si lui ii e dor de Edi si zice ca nu mai vrea sa-l lasam la bunici. I-am zis ca data viitoare, raman amandoi.
tare faza cu legumele la job, in loc de papuci de serviciu.
Silvia am vazut si eu pozele, de cum le-ai pus.
si eu o dascalesc pe mama, ma consulta cu ce sucuri sa-i faca, ce sa-i dea sa manance, macar ea stiu ca asculta d emine si nu-i da prosti sa pape.
A picat de pe vreo 8 scari, s-a rostogolit pana jos....nu-ti spun cum m-am simtit....bine ca nu a avut nimic, decat limba muscata....a avut norocul ca nu s-a rostogolit peste cap...ci de-a latul s-a dus, de pe fiecare treapta. la cap chiar nu s-a lovit. Nici nu vreau sa ma mai gandesc....horror.
Toanca nu mai stiu sincer...cate 2 granule la 4 ore parca...trebuie sa cuat reteta. Mi-a mai zis ca daca durerile persista sa ii dau dilutie de ch30, astea se dau 3 gr/6 ore.Tie ti-a zis un alt mod de administrare, din cate imi amintesc.
Cosmi sa inteleg ca gabi e plecat in Franta? pai ce-i veni finei sa puan asa rapid botezul? daca tot a asteptat...si nici nu face petrecerea acum...poate sa stea sa vina si nashul acasa.....

gata...merg la tv...cu toate ca mor de somn...
.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput