Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Iuliana am avut dvd-ul cu noi. Nu poate lipsi din masina. Edi nu e atras de desene, Marco era satul de stat in scaun....bine....Edi a fost cel mai crizat, caci marco a mormait ca nu mai vrea sa stea, dar a fpost cuminte pana la final.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Neata!
Ce liniste pe aici.......
Va servesc cu o ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Dai si o tigara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Dau si o tigare
Ca eu abia m-am intors de la fumat
Fumez mai rar ca nu avem voie sa fumam decat in fata bancii, afara si iti dau seama ce placere este sa mergi pe o asemenea vreme la fumat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu zic sa va lasati de fumat, fac rau si sunt scumpe ca naiba. DAR, cica 10 tigari/zi reduc 300 calorii....zau ca m-as apuca si eu.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Noi am avut un super we, copii s-au distrat de minune si au primit o tona de cadouri, noi ne-am simtit super. Aici e o vreme de mori mohorata si trista eu tot incerc sa-l lamuresc pe pitic sa iesim ca as avea ceva de cumparat Am fumat si eu in we asta cu George sotul Andei spre dispararea lui Jean .
Giova 300 de calorii zici
O saptamana buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua fumatoare si nefumatoare

Termin si eu de mancat, imi fac o cafea si vin cu tigarile Eu fumez Marlboro rosu lungi, alea scurte nu imi ajung, simt ca nu fumez destul
Silvi, Alain nu merge la gradi? De ce este acasa? Aici au fost ieri inchise toate magazinele, scolile, etc. in afara de restaurante si benzinarii normal.
Aseara a topait Angelo in patutul vechi, se catara, sarea, statea in cap pt ca stia ca astazi il desfiintam; de azi avem mai mult loc in dormitor la noi

Irina ce faceti? Mai scrie si tu noutati, ceva...
Silvi sa foloseasca sanatos Alain toate cadourile
Cosmi, iti dau acum accept la neighbor Sa intri la mine sa imi spui daca iti place cum am facutImi spui daca vrei vecini ca te recomand la o gramada, altfel nu te poti extinde cu ferma, fara un anumit nr de vecini


merg sa fac coffe....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata la pranz!
Am reusit sa bag si eu nasul pe aici ca nu am avut cablu si net zilele astea (izolam blocul si au taiat cablurile de la RDS-RCS.....si a fost super fara TV atatea zile).
Nu am reusit inca sa citesc din urma, sper la noapte sa apuc. Acum merg sa pregatesc fetita ca vreau sa mergem la dr sa ne vada ca maine-poimaine trebuie sa facem vaccinul (cel de 4 luni) ca prea l-am amanat.
Gaza mica a inceput sa manance ceva mai bine, adica papa piureul de legume si bea cam 500 ml lapte/zi iar cu piureul de fructe ne luptam in disperare....cred ca incerc sa-i bag totusi si banana ca mere/pere nu accepta deloc (mai mananca Pere Wiliams, de la Nestle, dar fff rar) si azi vreau sa-i caut mango la Kaufland. S-a mai rotunjit nitel, mama a fost placut impresionata de ea....in schimb Razvan, desi are tot 20,5 kg ca in vara, arata ca un somalez, iti vine sa plangi de mila lui, nu stiu de ce pare asa slabanog. In seara asta musai sa-l masor ca e atat de schilod, poate s-a inaltat copilul, desi mie nu mi se pare.....altfel nu-mi explic subtirimea lui.
In schimb eu sunt tot grasa si frumoasa, nu reusesc sa scad nici 100 de gr dar si mananc mai nou de parca de maine incepe foametea. Cu vremea asta urata nu am prea iesit asa ca ...
Merg sa ma imbrac sa scot gaza cand se trezeste, la noi e frumos si caldut (aprox.16 grade) si a iesit soarele!
Pupici tuturor so ne "vedem" mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia ma bucur ca a foat supe rintalnirea dintre voi. pe cand poze?
da, 300 calorii pe zi, cica reduce o masa...Mihaela Bilic zicea intr-o zi la Antena 1.
Irina ce mai faceti voi? copiii?pozele sunt faine...Carla vad ca escaladeaza mobila si-i place in sertar.
Ioana ma bucur ca a inceput Sonia sa mai manance. Cum e slab Razvan? mie mi se pare ok, cel putin la fatza. Marco are 110cm si 17 kg, ar mai putea avea vreo 2 kg, dar pediastra zice ca e perfect asa.
deci ai renuntat la Rina....eu vreau sala de dimineata, dar nicio sansa....timpul urat ne tine in casa si tot dupa mancare suntem...cunosc sentimentul.
Maraki cum mai esti? linistita?

mergem sa ne imbracam si sa plecam dupa Marco si pe urma la dentist si afara. e prea frumos aici....si clau mi-a pus ieri cauciucurile de iarna. eu cine stie cand ajungeam....

Ieri am fost si la gine...sunt "perfecta" dupa cauterizare si tratament. ne vedem peste 1 an, daca nu sunt probleme.
iar am vb. despre sterilet-NU, laparo-legatul trompelor-NU, prezervativ - DA, AC- ma mai gandesc. Oricum cica astea nu se recomanda decat pana la 35 ani.
Cand a vazut ca sunt asa de categorica la primele 2, m-a intrebat ca vreau si o fetitza? as fi vrut....acum un NU categoric si la asta.

fug ca Edi e calare pe geam si pe mine.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare.....am de ieri o stare........imi vine sa jelesc nu alta

de fumat eu fumez de la 17 ani.,...dar cam 5 tigari pe zi....si tot subtiri de vreo 2 luni..asa ca de calorii nu se poate pune pb calorii

am fost la tara ,a fost o vreme super misto...s au simtit copiii super....

MARAKI....cum esti???m as juca cu ferma asta dar nu stiu cum
Giova ma bucur ac esti bine azi m am dus sa mi fac papanicolau si cica ...tb sa platesc tot(se facea cu trimitere)asa ca a ramas pe vineri
Irinacam raraut pe aici
Toanca eu nu fumez in frig nici daca ma bati
Silvii super ca v ati distrat
Ioana hai ca incet incet se pune gaza pe papa


revin

Mergi la inceput