Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Cosmi, cand imi arde buza ies si in frig sa fumez
Si eu fumez cam tot de pe la 17 ani, dar muuuuuuullllllttttttt mai mult decat tine
Eu intotdeauna platesc papanicolau pentru ca emrg la clinica privata.
Din pacate, nu am incredere in spitalele noastre si prefer sa merg la privat.
Dar nu este exagerat de scump.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Si eu platesc tot,analize teste...cred ca odata am facut analizele gratis. La gine merg la dr.meu la privat, recolteaza pt.teste si le trimite mai departe.

Cosmi de ce ai jelit? Iar nu te simti bine?



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

nu i pb de bani fetelor...dar vineri mi a zis ca tb trimitere azi ca ...bani

Giovamultam de intrebare...asa e nu mi a fost ok azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Hai ca dau tot eu o si o tigare (pentru doritoare)
Cosmi, esti mai bine?
Giova, eu nu imi aduca aminte sa fii facut vreodata analize gratuite
Ioana, deci gaza a inceput cat de cat sa mai manance.
Pai daca la 20 de kg tie ti se pare Razvan slabut, eu ca sa mai spun de Matei care variaza undeva intre 16.500 -17 Kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bine,hai ca dau eu cafeaua, ca vad ca ma asteptati.Dau si tigara la cine vrea.
Noi pe aiciprin zona, mai rarut ca nu prea ma lasa domnisorica.Mario cume in vacanta e la mama ca acolo isi face de cap (mama sta la 150 m de mine).Ioana si Mario a crescut in inaltime mult adica are 118 la ultima masuratoare si 22 de kg, arata a o paluga lunga si slaba, are niste manutze mai slabe ca ale Carlei.Asa ca masoara sa vezi.
Carla la fel o fitzoasa cu toate , cu mancare , cu tot.Lapte tot asa maxim 500 ml pe zi.La piureuri de fructe eu ii iau de la DM unde sunt foarte une ca pret insa au o varietate de iti sta mintea in loc si sunt si foarte gustoase si satioase.Au multe combinatii de fructe cu iaurt, cu cereale , cu branzica...Carla mea are cam 10 kg insa e pitica rau .Pe mine ma ingrijoreaza , nu stiu cu cine seamana, ca noi suntem inalti.Are 71 de cm , pai Mario avea 80 la 6 luni.Asta la 10 de abia are 70.Doctorita spun ca e in grafic si ca e bine , mie nu mi se pare asa ca ma gandesc serios la un an sa o duc la medic sa vad ce sicum.De abia acum i-a iesit si primul dinte.E camla fel de obraznicuta ca si frasu in sensul ca e speedy, ma zapacetse cu tot ce face si tb sa fiu mereu cu ochii pe ea.Bine in schimb ca doarme bine.Ieri i-a tras Mario o sabie in crestetetul capului , o sabie facuta din cuburi ,de i-a facut ditamai cucuiul,adica va dati seama ce joaca interesanta.
Aici sunt pozle cu ea http://picasaweb.google.com/mariosebastiancarlaantonia/Carla9Luni#
Cam atat, eu acasa , lenevesc, vreau de la anul sa imi caut altceva de munca, numai ,numai s aimi gasesc intr-un an , ca nu mai vreau la stat.Doamne ajuta.Revin ca se aude ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Haideti ca o cafelutza Eu am lasat azi copilul la scoala cu lacimi de soricel din nou, dupa 10 zile de pauza trebuia sa ma gandesc la asta desi a fost foarte brav pe drum .
Maraki Alain a avut vacanta 10 zile din cauza astaa stat acasa.
Giova cu pozele o sa fie o mica problema astept sa le primesc pe mail, eu mi-am uitat aparatul meu photo in rucsac la Anda cadn am ieist la tenis si acum sunt fara aparat nasol ca eu tot pozam retete, o sa incerc sa le fac cu camera de filmat desi nu ies f bine si de Mos Nicolae cred ac o sa primesc un aparat nou ca si asa avea 100 de ani ala . Radeam cu tigarile ca nu m-as apuca de fumat ca fac cu siguranta ami mult rau decat bine, cochetez si eu asa cu ele in vacante.
Cosmina hai nu te mai gandii la lucruri care nu iti fac placere sa te faci bine.
Ioana ma bucur ca papa pitica, cu kg stai linistita ca si la noi e horror, Alain are 20 kg in zilele bune ca l-am mai prins si cu 19,5 si nici nu am curajul sa-l masor cred ca are vreo 116 deci slab ca un tzar dar asta e eu ce sa fac ca mereu stau cu mancarea dupa el, la noi e faza ca alearga nonstop si eu as fi slaba daca as tine pasul cu el
Pana la urma aseara am iesit la mag cu JP cand a venit si a gasit calendarul care il vroiam sunt trei siraguri cu cizmulitze rosii, 24 in total si se agata uneva pe perete si se pune in fiecare zi a lunii decembrie cate ceva in fiecare , tare simpatica ideea pe mail in oferta de la LIDL le-am vazut. Aveam mai multe modele mie astea mi-au placut , mi-am mai luat trei cutii metalice faine cu desene de Craciun pentru pus rajiturele in ele. Eu abia astept sa inceapa decembrie sa dau startul la decoratii aici e plin deja in magazine de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neaya gagici....eu la o ceasca de ceai ca am baut cafeaua mai devreme

TOANCA azi sunt mai bine....nici eu n am facut analize gratuite pana acu
DMELLI....aoleuu ce inalt e copilul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ohooo, multumim de cafea!Cata cafea azi!
Silvia si eu ma gandesc sa imi iau un aparat foto , ca ala care il am e un semiprofesionist si e mare si greu,asa ca vreau un aparat mic sa il pot tine in geanta tot timpul.Dragul de Alain l-ai lasat suparat.
Cosmi ai aflat ceva de noua lege a educatiei?Am inteles ca pregatitoarea se va face la scoala din 2012.Mie mi se pare o mare porcarie , ami ales ca ai nostri copii vor fiprima generatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

DMELLI asa e cu LEN-ul....pt mine e cat de cat ok ca Stefan pierde grupa pregatitoare pt ca l am inscris gresit de la inceput...el e grupa mica acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

De la atata cafea o sa ne creasca tensiunea
Irina, pregatitoarea se va face la scoala?
Naspa rau ca vorba ta ai nostri sunt prima generatie
Silvi, deci s-a lasat cu plansete azi?? Nasol
Cosmi, ma bucur ca esti mai bine

Mergi la inceput