Nov-dec2010 - FELICITARI SYMO SI MAIRIS (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

am stat in pat 4 ore si nu mai vreau! imi sunt amortite bucile si coapsele si tot!!!

Ana i-am carait la Mau sa ma lase sa merg in Tm la tine....ca urc in trec la vagonul de dormit si dimineata am ajuns!!!......si m-a certat!!! acum trebuie sa stau cuminte ! sa ai grija sa nu mergi sa vezi ce se intampla prin sala de travaliu....nici prin zona sa nu ajungi!
aaa....ti-ai luat trusa de peridurala?


Apropo.....astazi cum ma cauta medicul la burtica sa vada daca am contactii, Eva a inceput sa ii arate ca ea e sefa!! l-a "batut" pe domnul doctor!

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Bun venit printre noi roxana-ioana !!!!
Te-am trecut in lista!

Am facut modificarile si pt BB Diana Nicole

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Allexxia, multumim pentru noul capitol!
Modificare lista pentru Dienuta... Apgar 10, sarcina de 39 s, fix.


Ana
38+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR cateva zile...



Hehehe!!!Iau dat nota 10 Dienutzei?Inseaman ca depinde de spitalLa Filantropia au spus ca cei nascuti prin cezariana primesc maxim nota 9

Dar nu inteleg!Nu are lasat cateterul in coloana sa-i poata injecta calmant? Sau are rahi epidurala?


Ela, asa, scrie!Bravo!!!!



36+
37 ecografic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

crisuletzul
uite ca iti aminteste minunea ta pentru ce faci toate eforturile astea!
si te mai si apara de doctor!
ai grija de tine, o sa vezi ca ai puterea sa treci peste tot ce este nevoie ca sa fie bine BB tau!

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana-ioana spune:

allexxia_m , mersic mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumim pentru capitolul nou !

Nu stiu cat de des voi reusi si eu sa scriu, ca nu pot citi decat seara (scriam in cap. anterior de ce), asa ca probabil mai mult voi citi.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Buna seara!
Felicitari noilor mamici si nastere usora celor care urmeaza..... eu.... nu urmez.
Am fost la doctor. Bebe e bine, dar e sus si nu da semne ca ar vrea sa iasa sau daca vrea.... eventual pe gura.

Azi am implinit 38 de saptamani! Deci eu vreau sa iasa.
Aaaaa, apropos..... ceaiul de zmeur - la mine nici un efect. Si l-am facut concentrat rau.
Vreau si eu alta reteta. O sa intensific si .


Cris mami de Teodora si 37+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana-ioana spune:

merg sa ma intind un pic la TV,revin mai tirziu











Vlad Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

crisis eu tot asa as zice, ca ceaiul de zmeur nu are nici la mine efect, sau cel putin nu se vede nici un semn de nastere
dar totusi ce am citit eu despre el, ar fi ca usureaza travaliul nu ca ar grabi nasterea, ba din contra ca ar favoriza nasterea la termen, adica 40 saptam, nu mai devreme nu mai tarziu ....
nu stiu cum o fii, dar eu continui cu el, vedem noi la nastere care este efectul, daca o fi vreunul ....


38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1984 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Azi am implinit 38 de saptamani! Deci eu vreau sa iasa.
Aaaaa, apropos..... ceaiul de zmeur - la mine nici un efect. Si l-am facut concentrat rau.
Vreau si eu alta reteta. O sa intensific si .


Cris mami de Teodora si 37+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie




Crisis, si noi am prestat la greu la sarcina anterioara, dar fara nici un rezultat. Pishpirica nu a vrut sa vina, si pana la urma mi-au provocat nasterea la 40sapt5zile. Eu am cerut, ca nu mai aveam rabdare

Alina mami de Ruth (14 mai 2009) si 37+
poze

Mergi la inceput