Prietene la bine si la greu - 65

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Strumfy!!!

La multi ani Andrei Nicolas !!!

La multi ani Gabriela !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Seara buna

Sunt "Chioara " de somn... am scobitori in ochi... dar am intrat sa va scriu putin.... de fapt sa va citesc.
Noi suntem bine... dar ne e tare dor de tati

Strumfy, sa vedem artea plina a paharului... bine ca mofturii au o cauza serioasa.
aici poza

dana n., pupam puiul si mami sa faca fata situatiei... si ne rugam sa se termine repede si sa ne anunti ca fulgusorul cel frumos e vesel si jucaus

Andre bun revenit!

Magdaz ai niste copii superbi! Sa fie sanatosi si tu puternica. Te pupam cu drag

monis , da tu ce sa cauti dupa canapea? Nu mami... macar sa ne vezi si daca tot ne vezi... sa ne si spui DOO vorbe
Ce doua? ca ai copt o placintica YAMYYYY!

Ari imi pare rau ca bebeii sunt bolnaviori... dar scena cu sticla e de cosmar. Tare ma bucur ca nu s-a intamplat nimic grav

Mai fetelor, ma omorati cu traditia asta cu
lumanarea de botez la 1 an. Eu asa stiu si de la preot.... si din ceva studii etnologice: lumanarea de botez se duce la biserica spre a fi topita integral la 7 zile dupa botez. Asa am si facut. In concluzie... eu NU MAI AM lumanarea. Ba mai mult... la parte cu "vraji si descantece" din nebunia de studii etnologice se spune ca lumanarile de la botez si cununie se pazesc bine si se duc repede la biserica.... asta fiind "unelte" in magia neagra... foarte bune pentru a complica viata piciului sau a sotilor. Eu nu cred nici in vraji.... dar nu prea inteleg ce imi spuneti voi ca se bat cap in cap informatiile. Nu uit totusi vorba romaneasca:"cate bordeie atatea obiceie"

Si pana am terminat eu mesajul a trecut de miezul noptii asa ca
Bia!!!! sa fii sanatoasa si fericita si iubita





Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Buna seara si bun gasit in Romanica

Am ajuns acasa de vreo 5 zile, nebunie mare, musafiri peste musafiri din toate colturile tarii , sincer inca nu stim noi pe ce lume ne aflam, apoi de cea mica..nici nu mai spun. In rest suntem bine,sanatosi, eu iar fac bagaje, evadam pt 2-3 zile la munte unde ne intalnim cu nasii si alti prieteni. Tati mai sta o saptamana si pleaca si ramanem doar cu voi

LA MULTI ANI BIA!!!!!!!!!!!!!!!!

Pupici tuturor fulgusorilor, la multi anisori sarbatoritilor si o imbratisare mamicilor


de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Many si eu stiam ca cele cateva fire de par se lipesc de un banutz cu ceara de la lumanarea de botez. Dar sunt absolut convinsa ca se pot lipi cu orice ceara . Eu mai am de la botez doua bucati de lumanare, ca am taiat-o si o mai ard cand si cand.
Pe mine nu m-a luat cu lesin cand l-am vazut plin de sange, pe moment ma descurc excelent (l-am luat si l-am spalat cu apa f rece, l-am pus la san etc), dar cu mustrarile de constiita ulterioare ma descurc mai greu...
Ce e ala tort 3D??




Sunt acele figurine in relief, nu prea stiu cum sa explic
Ceva de genul www.piticot.ro/t3D/poze3dcopii.htm" target="_blank">asta


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Magdaz_ina ce vesti bune despre Rares ! Tot asa sa o tineti ! E atat de dulce ochiosul tau ,iar surioara e o adevarata printesa . Cum se inteleg prichindeii?

Andre bine ai revenit ,ne-ai lipsit. Utile info de la superpedi

Lyly multumesc

Monis cat de curand vreau sa ma apuc de dantura mea si o voi cara pe Stefi de fiecare data cu mine in cabinet. Sper ca se va acomoda si nu ii va mai fi rusine.

Flo nu am deloc idee cum sa scapati de mesele de noapte ,cred totusi ca organismul ii cere lapticul asta.

Dana ma bucur foarte mult sa vad ca frumosul tau incepe sa-si revina.


Vad ca sunt si bubulacii bolnaviori ,sanatate ,pui mici .Mami ,curaj! Doamne ce intamplare horror cu batista bb ,bine ca nu a inghitit nimic micutul.

Ionela te-ai facut si mai frumoasa ,iar Mihnea si mai dulce

va pupic ,am fugit langa baiatul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Many ce mai au frumos pe la Next ? Ati mai cumparat ceva de la ei ?Mi-e asa dor de magazinul asta...

Monica bine ati venit acasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Many ce mai au frumos pe la Next ? Ati mai cumparat ceva de la ei ?Mi-e asa dor de magazinul asta...

Monica bine ati venit acasa !


Chiar azi am fost pe la ei, Next Baneasa dar nu ne-am lipit de nimic , asteptam reducerile de iarna .
Pupam strumfii si pe mami lor.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Sa spun si eu frumoasei mamici "La multi ani" Strumfy!!!


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Many ce mai au frumos pe la Next ? Ati mai cumparat ceva de la ei ?Mi-e asa dor de magazinul asta...

Monica bine ati venit acasa !


Chiar azi am fost pe la ei, Next Baneasa dar nu ne-am lipit de nimic , asteptam reducerile de iarna .
Pupam strumfii si pe mami lor.


mami de Vlad (29.10.2009)


deci scump ,dom'le scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ionela eu nu am stiut ca lumanarile de cununie/botez se dau la biserica in 7 zile de la eveniment. Stiam ca este bine sa le dai dar nu in 7 zile. Eu pe cea de botez o am acasa, asa drag mi-a fost de ea ca nu m-am indurat sa o dau, dar probabil ca acum dupa mot o voi duce la mama sa o dea la ea la biserica.
Imi place noul tau look.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput