Nov-dec2010 -FELICITARI IDALIS! HAI SYMOOOO!(134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Beatrice, ce paturici ai ochit pe amazon?

Eu am vazut unele dragute la Zara Home Kids. Insa nu stiu din ce sunt facute, ma duc joi sa le inspectez la fata locului.

s37 Lucas Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

ral_eli - daa, amazon e cel mai tare si eu tot ce am comandat de bebi a venit super repede, si la pret super mic plus carti, eu nu mai cumpar nimic carti din romania de ani de zile, ca ma enerveaza - au traduceri super proaste, si sunt f scumpe la noi!

s37 Lucas Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aneud

Oh nu am vazut ca aveam capitol nou asa ca am sa copiez, iertare de repetitie.

Ne-am intors de la echo.

Mi s-a parut foarte aproximativa doamna cu masuratoarea dar nah, sa fie. Copchilita noastra e cu capul in sus si cu funduletul pe col deci nici un semn. Ceea ce e bine. Ce nu e bine e ca s-ar putea sa nu se intoarca la vreme a zis doamna...

Are 1750 azi la 29+4 ceea ce inseamna 250-450 de grame mai mult decat normal si echivalentul a cam 33 de sapt dar eu nu sunt asa convisa ca a crescut suficient, 500 de grame in 3 saptamani. E ok?

29+ cu o FIV

Stai linistita ca e bine ....
Dupa 34 de saptamani ia mai mult in greutate ..
Noi la 30+ avea 1.900 , la 35+ aveam 2500 si la 37+ 3.200 ...
Importanta e greutatea de la nastere.... ca intre timp bebe se ingrasa cand vrea el nu cand vrem noi ...

Fericita 37+ Raisa Maria
................................................................
AMR ...cat vrea printesa...cine suntem noi sa stim ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Corina de la cate kg ai plecat??? Pai eu la 52 aspir sa ajung la final, adica exact cat am avut...

Fetelor ma doboara plictiseala. Nu am masina sa ma duc la coafor si implicit nici tata care sa supravegheze cupilul. Nu mai am nimic de cusut, brodat etc. Stau si ma uit pe pereti.

As mai avea de smotruit dar nu mai poci... si de gatit nici vorba!

Ma duc sa frunzaresc Amazonul...


AMR 4 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

miruna, eu sunt plictisita de cand m-am trezit...astept sa vina seara ca sa merg pe la ai mei....eu am masina, dar nu mai indraznesc sa conduc....stau cumintica..pup

34+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 3 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere), sper eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

deciiii.....unde stationarea este interzisa ,oprirea nu este iar unde oprirea este interzisa, stationarea este!

unde oprirea este interzisa nu am voie nici sa stationez......dar unde stationarea este interzisa, am voie sa opresc!!!!

asa-i???

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

miruna, eu sunt plictisita de cand m-am trezit...astept sa vina seara ca sa merg pe la ai mei....eu am masina, dar nu mai indraznesc sa conduc....stau cumintica..pup

34+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 3 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere), sper eu



Oh, eu indraznesc . Dupa ce nu am condus atata timp din cauza contractiilor acum nu mai am nimic ba chiar e comod.

Sotul tot zice ca nu ma mai lasa sa conduc dar de multe ori decat sa stea cu mine prin magazine renunta

Incep si eu ca Emanuel sa joc Macao singura

AMR 4 SAPTAMANI...
MIRUNA cu Emanuel si bebe Iustin 36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

ce va invidiez pe cele care conduceti!!! io am carnet de 10 ani...dar nu conduc...mi-e frica si nu sunt in stare ....dar, cu toate astea, am fost sa-l schimb luna asta pt ca urma sa-mi expire . vorba sotului...am aruncat 68 ron degeaba (taxa pt schimbare permis). el e foarte suparat pe mine ca nu conduc si nu scapa nicio ocazie sa-mi reproseze asta
de fapt, si io sunt suparata pe mine ca nu conduc...as avea atata nevoie sa pot conduce!!! m-am saturat de taximetristi, ratb, metrou etc. dar cum sa fac sa-mi inving teama???

felicitari Miruna ca ai scapat de crocobaur!!!

spor la invatat crisuletzule!!!. dc imi aduc bine aminte, stationarea este diferita de oprire. oprirea inseamna sa stai numai un pic (de ex, tragi pe dreapta sa coboare cineva din masina si apoi pleci). in schimb, sationarea presupune sa stai mai mult in acel loc. de aceea, poti avea voie sa opresti, dar nu sa stationezi.


31+ + Clara Maria (01/02/2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Miruna, ce veste buna, bem pentru ea!

Sper sa dau si eu de baut in curand din acelasi motiv.

Andreea, mami de baiat si 37+ cu

AMR 9 zile!


asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

vreau si eu sa mai conduc nu ma omoram inainte, da sincer e nasol sa tot depinzi de altii sa te transporte de colo colo mie mi-a interzis condusul de cand cu minunatele 2 hematoame de la inceputul sarcinii, si apoi am ramas asa, chiar cand ele au disparut, ca mi-a fost frica sa ma reapuc dar imi e dor de masinuta mea, trec pe langa ea in parcare si ne privim asa cu melancolie una pe alta

am sunat pe anestezista, si joi am consultul pre-anestezie. fetelor, care ati facut, ce inseamna exact EKG - ce presupune, cat dureaza?

miruna, daca te plictiseeeesti... poti sa pui poze ca si eu ma plictisesc, si m-ar inviora sa vad camere de bebi sau hainute acelasi sfat total dezinteresat si pentru restul burticilor plictisite

s37 Lucas Petru

Mergi la inceput