Burtici de nov-dec2010 -FELICITARI CORINA !(133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

andreeac iti spun eu cum a stat miruna cand a curatat rosturile...in 4 labe!!!!...asa procedez si eu....miruna,gresesc???

ioana ne faci surpriza???...pregatim agitatele???.oricum trebuie sa le scoatem pt Symo.....

34+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 3 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere), sper eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Ratusca , nu stiu ... dar clar va tin la curent !
Acum ma duc sa ma bag in pat , ca daca stau in fund tot imi vine sa fac pipi si nu mai rezist ...deci nu nasc fara sa va anunt ...
Nu agitati motatele ... ca nu VREAU inca :-(((((( nu sunt gataaaaaaa
la toate burticile !

Fericita 37+ Raisa Maria
................................................................
AMR ...cat vrea printesa...cine suntem noi sa stim ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

dar unde sunt restu de burtici?

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

ioana, eu zic sa-ti salvezi numerele noastre de tel...in caz de ceva ne anunti!!!

crisule, cred ca burticile dorm...la ce vreme este afara!!!

eu ma bag la ...iar sunt singura acasa, sotul din dotare are treaba la birou pana tarziu si apoi merge la tipo sa stea cu baietii ca au mult de lucru....

va puppp

34+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 3 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere), sper eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

ioana, suna totusi a nascare pe-aproape ce spui tu. si tine cont ca in pretravaliu (faza in care se sterge colul) contractiile sunt aproape imperceptibile si nu intaresc toata burta asa cum te-ai astepta. sunt mai degraba ca ceva senzatii gen ciclu.


Mami de (28.10.2008) si bb2 s 37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Mami
Ma duc la baie din 5 in 5 minute ...am stat toata noaptea sa caut pe net explicatii , daca pierd lichid sau este urina ...pur si simplu nu ma pot controla am o senzatie de urinare groznica...urina nu e urina, este incolora si fara miros...
Fericita 37+ Raisa Maria
................................................................
AMR ...cat vrea printesa...cine suntem noi sa stim ?


Senzatia de urinare necontrolabila + lichid incolor si fara miros -> Ioana, parerea mea este ca ti s-au fisurat sau rupt membranele pentru ca ceea ce descrii tu acolo este lichid amniotic. Eu zic ca ar fi bine sa-ti informezi doctorul chiar daca nu vrei sa te duci la spital.
Iti tinem pumnii si te pupam pentru incurajare

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

ioana si eu spun la fel...maca suna si vezi ce zice....nu sta asa...te rugammmmm...pup

34+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 3 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere), sper eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Si eu cred ca ai membranele fisurate. La mine au fost rupte si curgea cantitate mare, nu ca si cum as urina. Mergi la dr . si asteptam vesti bune.

Citat:
citat din mesajul lui sorinaalex

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Mami
Ma duc la baie din 5 in 5 minute ...am stat toata noaptea sa caut pe net explicatii , daca pierd lichid sau este urina ...pur si simplu nu ma pot controla am o senzatie de urinare groznica...urina nu e urina, este incolora si fara miros...
Fericita 37+ Raisa Maria
................................................................
AMR ...cat vrea printesa...cine suntem noi sa stim ?


Senzatia de urinare necontrolabila + lichid incolor si fara miros -> Ioana, parerea mea este ca ti s-au fisurat sau rupt membranele pentru ca ceea ce descrii tu acolo este lichid amniotic. Eu zic ca ar fi bine sa-ti informezi doctorul chiar daca nu vrei sa te duci la spital.
Iti tinem pumnii si te pupam pentru incurajare

29+


Mami de ANDREEA LAVINIA - 18 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Alina, nu mi-a spus vrun diagnostic. el nu a mai avut niciodata tuse pana acum asa ca si pentru mine a cam fost un mister cum sa-l ingrijesc mai bine. am ajus azi la pediatru si mi-a zis ca merge inspre bine dar sa ii pun merimar hipertonic in nascu si sa ii fac si aerosoli (treaba pentru care mi-a dat un aparat de zici ca masori radioactivitatea cu el ). sunt multumita ca azi nu a mai facut febra. ma termina nervos sa il vad asa zacand si amarat. insa am invatat lectia cu dushul mai racoros pentru scaderea temperaturii. am fost reticenta la chestia asta dar a functionat minunat. aviz viitoarelor mamici.


Mami de (28.10.2008) si bb2 s 37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

numa eu invat legislatia!!!

saptamana aceasta cu putin noroc imi dau examenul....hihihihi....cine mai da examene auto in a 8a luna de sarcina? numa eu

Kitty

33+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria Marinoff !!!


Mergi la inceput