Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

ALESICOO si ghemotocul meu dulce ''se cauta prin guritza'', si baleste la greu...
si eu cred ca de la dintisori, mai face si cate o crizuta, dar dau cu calgel......mi-e mila de ea....
o sa-i cumpar si chamomilla ch30 pt dintisori, dar cand vin la buc...






MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Vivela, Alinuta m-am documentat si eu despre remediile homeopate si urmeaza sa imi fac si eu aprovizionare, mai ales pt raceli si dintisori.

Noi suntem in continuare vraiste cu somnul de noapte, acum Tudor se trezeste "doar" din ora in ora si nu se linisteste decat daca este pus la san, desi nu mananca de fiecare data, trage de cateva ori si gata. Azi noapte a mai avut si mucusori si se ineca, am mai pierdut vreo ora si jum. pana a adormit la loc. oooffffffffff

Mami de Matei nazdravan si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare fetelor!

Cine vrea razatoare de sticla, se gaseste in hala Obor (ai avut dreptate Sabina), sunt 2 magazinase cu vase din plastic, sticla, etc si costa 10 lei.

Mi-am comandat azi pe net un steamer Tefal si niste carti, printre care una pe care de-abia astept s-o citesc: "Cum sa fii mama pentru fiul tau" Dac-o fi ceva interesant (cum sper eu) va povestesc, dragi mamici de baieti..

Facand ordine prin camara am mai gasit 3 cutii de ceai pt stimularea lactatiei (de la Fares), pe care le donez cu drag, daca mai e cineva consumator

Noi am avut un weekend plin, am fost cu Matei la un loc de joaca, azi la piscina si dupa-masa mergem la circ, desi e a 3-a oara cand vedem acest spectacol, si Matei tot nu se satura Lui Tudor nu i-am facut mare program distractiv, dar il distreaza Matei copios, asa ca deocamdata ramanem la atat..

Alinutza, multumim de sfaturile cu homeopate..Si Roxanei ii multumim, ce bine ca suntem tot mai multe interesate de subiect, nu poate fi decat benefic pt bebelusii nostri.

toate fetele si bebeii dragalasi..O duminica linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoyoyo spune:

T_Ioana_ multumesc de raspuns (cic) ma gandeam si eu ca trebuie sa fie asta, totusi fiind un document ma gandeam ca poate poate ...ma rog e bine ca ne-au calculat asa cu 85% ca daca se gandesc sa revina au direct calculul facut :) oricum e ciudat sa trimita asa documentul! birocratia... da la luat banii s-au miscat bine, probabil nu au apucat sa modifice si programul de unde printeaza deciziile, semnat si parfat era de pe data de 7 sept decizia :)
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

eu gata cu statul la barlog
sunt afara de 2 ore deja, dar mai trag un ochi si pe aici....dar....liniste.....
de azi se incepe nunta(vb lu' scarbela), azi a inceput cu prajiturile...pt ca de maine ii vin femeile cu plocon.adica vin si ii aduc un dar, asta pt ca e soacra mare, si mananca prajituri si bea liqor....bleah.....
de azi canta muzica la maxim(noroc ca papusica mea nu are greturi, si doarme oricum).
saptamana viitoare ...gata...la cazan cu ea , iar eu ''la cratita''

i-am facut piure de morcov....sa vad daca papa
PUPICI TUTUROR....

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna fetele

Nu am mai apucat sa intru, a fost o prietenusa la mine si a stat o sapt cu baiatul de 1 an. In seara asta vine si B ca nu mai puteam, sunt nedormita de o sapt, e horror sa dormi cu amandoi, ea suge toata seara, el plange toata seara nu mai pot.
Facem si noi 6lunite marti si o sa incepem diversificarea mai in forta. Ii bag carnita si cred ca si masa de dimineata. Nu prea papa ea cine stie ce, cam 20-30 , maxim 50 ml pe zi.
Azi i-am facut banana cu avocado, mi-a mancat-o Mirci

Ma duc sa va mai citesc nitel ca sunt in urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Maribell, ce suuuper! Imi pare rau ca nu iti plac acele obiceiuri insa eu zic sa te bucuri de ele, sa le primesti cu drag; nu de alta insa micuta ta nu stiu daca o sa aiba parte de ele si sa ai ce sa ii povestesti
Cand ai povestit mi-am amintit de nuntile la care eram prezenta, cum puteam si eu, cand eram mica; mi se par acum mult mai speciale decat clasicele nunti moderne.

Laurita, imi pare rau de oboseala ta, las' ca recuperezi la pensie; eu asa ma consolez

Vad ca povestiti despre diversificari; noi ne amuzam cu cate un colt de paine, cu cate un mar intreg, o bucata de banana si cu cate o felie de pepene galben; le molfaie Sabina de nu are treaba; bucatile mari le scuipa, cele mici si sucul le consuma; daca se intampla sa ii cada sau sa indraznesc sa i le iau, scoate un suuuper tipat
Le consuma cu incantare si cu dedicatie/pasiune.
Insa tot pe 3 noiembrie incepem oficial, cu organizare


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

ARTU asae, aici inca se mai tin obiceiurile.....(ei...unele)
dar la faza cu bradul am zis pas.....poate sunt eu mai moderna....cine stie.
imi plac si mie anumite obiceiuri...nu toate..cum sunt cele de craciun, de paste, de anul nou, etc.
pe ziua de azi am terminat cu ''cocaturile'' adica prajiturile.....maine dimineata mai facem cateva, apoi incepem sa primim oaspetii, adica femeile din sat
i-am dat piure de morcovi printesei, si papa mai mult scuipat , dar deschidea gurita, dar inca nu stie sa mestece/inghita cred, ca mai tot era pe afara.si nici popzitia nu ne-a ajutat prea mult, avea barbita in piept....offfffffffff.....greu cu diversificarea asta
dar mai incercam, nu ne dam batute asa cu una cu doua....
apoi dupa morcovel a halit laptic cu cereale....., dar nu inainte sa chiraie un pic...asa....de control

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

am uitat sa va zic fetele k pe 15 mi-a venit indemnizatia odata cu alocatia


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Seara buna si de la noi!
Heheeee,vb de nunta si obiceiuri,am avut si noi anul trecut nunta si muuulte discutii daca sa facem traditiile sau nu...am stat cu sotul si am gandit la rece,si am concluzionat:daca aia nu o facem,aialata nu,ce facem toata nunta?ne plictisim?(vb vine)Asa ca am ales doar cateva,cele care am considerat noi ca vor anima petrecerea,si a iesit super
este f important sa ai si pe cineva care sa te "invete" atunci,si daca nu iese chiar ca la carte sa treci peste ,fara sa insisti prea tare ,ca se pierde farmecul.Succes Maribell!!!
Onana am eu cartea,nu am terminat-o pentru ca e pentru baietei mai mari si nu am fost captivata asa tare
Am inceput si eu sa-i dau lui Sebi bebi cereale(ii plac f tare),suc de morcov(il detesta),suc de mar(ii place mult) si continuamDeocamdata testam,cate o lingurita-2,3,ne obisnuim cu gusturi noi
T-Ioana-bafta si voua cu diversificarea
Atat imi amintesc din ce am citit,sa aveti o noapte linistita



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput