Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (62)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

'Neata, fetelor! Sa fie un inceput bun de saptamana frumoasa pentru toata lumea!
Misspii, tin pumnii, Doamne-ajuta sa iasa rezultatul exact cat trebuie!

Elly, asa e, pt monitorizare trebuie mers in z12-13. Numai ca pe mine ma preocupa in special chisturile, asa ca am luat prima programare disponibila. Chestia cu ovulatia ma framanta acum, dupa eco si dupa ce am citit si la tine despre foliculul tau baban, care iti doresc din tot sufletul sa fi eliberat un out care s-a cuibarit bine pana acum. Iar cu endometrul, am intrebat de grosime pentru ca pe mine medicii astia ma baga in ceata rau. Pana acum doua luni imi spuneau ca e cam gros, chiar prea gros. Acu' vad ca e la limita de jos...Sa fie de la AC-urile pe care le-am luat pana luna trecuta?!?! Ele sa-l fi subtiat? Ma rog...

Vroiam sa va mai spun ca la mine si la prima si la a doua sarcina testul Barza s-a pozitivat din a 7-a zi de sarcina. Adica l-am facut la a 7-a zi de la contact si era pozitiv. Acum nu stiu, banuiesc ca daca ati luat pregnyl, care este hcg, nu mai are relevanta testul facut asa devreme, adica poate sa iasa fals pozitiv. Am citit undeva ca pregnyl-ul iese din sistem 1000 u.i./zi, asa ca depinde si de concentratia pregnyl-ului facut de voi.

Oricum eu va tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy
lelu - am auzit si eu k e mega bataie de cap cu diphe compensat eu am avut mare noroc k sa zic asa, k avand endo atat de avansata am fost remarcata in spital si m-au inscris intr-un studiu, drept pt care beneficiez gratuit de tot tratamentul mai am 3 inj si scap abia astept sa vad ce o sa fie dupa in ceea ce priveste operatia ta - hmmm, ciudat k nu t-au facut mai nimik pe akolo...eu am endo grd 4 si dr meu a reusit sa curete aproape tot la laparo. s-a chinuit destul de mult, a fost o operatie complicata si luuunga, dar a facut tot posib sa curete tot si sa pastreze ce trebuia pastrat.


si mi-e mi-a spus medicul ca e avansata, stadiu 3-4
nu ai si tu o filmare cu laparo ca sa pot face o comparatie? te rog...
eu acum sambata am facut injectia 3, deci mai am si eu tot trei de facut
acum ca zici ca la tine a reusit sa curete,... ma cam pune pe ganduri doctorul asta al meu,.. la mine zice ca nu a putut face nimic ca e plin de aderente, .... ce sa fac? as merge pe la alti doctori sa le arat filmul, dar mi-e si groaza ca ma demoralizeaza daca-mi dau vesti proaste, sau i-si dau cu parerea in necunostinta de cauza, de multe ori ...
mi sa parut si mie aiurea ca am suferit operatia si nu m-am ales cu mare lucru, doar cu diagnosticarea bolii, ca eu mersesem initial pt. trompa cu hidrosaplinx.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

BETA 117,13
Sunt fericita !!!!!!!!!!
Am vorbit la SB si peste 2 sapt primul control ,zicea ca nu poate sa zica sigur daca sunt 1 sau 2 la val aceasta.
Am sunat si la mine in oras si a zis sa mai repet Beta peste 48 de ore sa vedem cat creste.o sa o repet ce sa fac.
La SB a zis acid folic si utrogestan
La mine in oras:vit C simpla,REDOXAN - cred ca am inteles bine,no-spa ,vit E si uteogestan.Cam multe nu??????/
O sa fac o combinatie ,de nu o sa mai trebuiasca sa mananc ca ma satur de la medicamente.
Dar nu conteaza ......sa fie baietii sanatosi .
Va pup pe toate si va multumesc din suflet pentru sustinere si ca am avut cu cine sa vorbesc.Eu nu am spus aproape la nimeni despre fiv (doar sora mea,prietena mea si binenteles bunica stie - atat)si aici m-am simti acasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Heyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Uraaaaaaaaaaaaaaaaa
Bravo Missipi..ti-am zis eu ca va fi ok.???
Utrogestan si no-spa..luam si noi asa ca bafta multa....
Si trebuie sa repeti Beta ca sa vezi ca este in evolutie.....

Te pup si ma bucur din suflet pt tine...

14+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui misspii

BETA 117,13
Sunt fericita !!!!!!!!!!
Am vorbit la SB si peste 2 sapt primul control ,zicea ca nu poate sa zica sigur daca sunt 1 sau 2 la val aceasta.
Am sunat si la mine in oras si a zis sa mai repet Beta peste 48 de ore sa vedem cat creste.o sa o repet ce sa fac.
La SB a zis acid folic si utrogestan
La mine in oras:vit C simpla,REDOXAN - cred ca am inteles bine,no-spa ,vit E si uteogestan.Cam multe nu??????/
O sa fac o combinatie ,de nu o sa mai trebuiasca sa mananc ca ma satur de la medicamente.
Dar nu conteaza ......sa fie baietii sanatosi .
Va pup pe toate si va multumesc din suflet pentru sustinere si ca am avut cu cine sa vorbesc.Eu nu am spus aproape la nimeni despre fiv (doar sora mea,prietena mea si binenteles bunica stie - atat)si aici m-am simti acasa .



DOAMNEEEEEEEEEE....ce veste minunata!!! Ce bucurie!!! Felicitari scumpo!!!! Sa-ti dea Dumnezeu multa multa sanatate! Si tie si puilor tai!






Mii de felicitari!!! Sa ai grija de tine acum ca sa cresteti mari si frumosi!



Haideti fetelor ca am inceput suuuper saptamana! Sa dea Dumnezeu sa continuam tot asa!



Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Heeeeeeiiiii! ce veste minunata!
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Bravo Misspi! Super!
Te-ai tinut de cuvant si mi-ai dat o veste cu ochisori!

Am intrat si eu sa va spun ca pe 14.10.2010 s-a nascut baietelul meu Julius , 3805 g si 51cm, nastere naturala. De cateva zile suntem acasa si, lasand la o parte noptile nedormite si problemele enervante cu colicile, ne bucuram de fiecare momentel alaturi de el!

Va doresc tuturor sa aveti parte de aceleasi momente fericite si sa nu uitati ... eu sunt una dintre voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Fetelor - va multumesc din suflet,azi am ramas fara cuvinte si la tel cand vorbeam cu dr I nu mai stiam ce sa zic ,treceam de la una la alta ....
sper sa fie bine si sa fie BB sanatosi,acum astept sa vina sotul acasa ca azi nu l-am vazut de dimineata si veste a primit-o telefonic.I-am dat mesaj cu cifra - doar atat si in 2 secunde a si sunat .este cam speriat la gandul de 2 BB ,nu ca nu vrea dar eu am uterul mic si o sa fie cam complicat dar pana in iulie nu mai este asa multAbia astept prima ecografie .
Panseluta - sa-ti traiasca baietulul,sa fie sanatos si sa fie bine.te pup si mai vorbim.este balanta - ca sotul meu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia123 spune:

Missppi, Doamne ajuta!
Ce veste buna....
Bravo, brvao, bravo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_d15 spune:

Misspii, o veste ca asta ma emotioneaza mereu!
Dumnezeu si Maica Domnului sa te ocroteasca si sa aiba grija de bebeii tai!
Panseluta, felicitari, sa-ti traiasca puiutul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana84 spune:



bravoooooooooooooooooooooooo mosspiiiiiiiiii!!!!
mii de felicitari.
sa va traiasca baietii si sa va bucurati de ei toata viata.

Mergi la inceput