FIV in Ungaria 117

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alla76

Irami, sper sa ajung eu la FIV in Debrecen. in 26 am prima consultatie cu Bodnar.
Bafta la ET!

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

te pup si iti doresc muuuulta bafta, fata draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irami spune:

Multa bafta si tie. Daca vrei informatii, de orice fel, iti stau la dispozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Miro, imi pare tare rau!Fa analizele de trombofilie!

Petruta, im pare rau!

Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimineata,unguroaicelor.

o Duminica faina va doresc.





3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

irami
m-ar ajuta sa-mi povestesti impresia ta, per general, despre bodnar si clinica. eu am mai fost in clinica, tot la prima consultatie, dar la tandori, in martie 2009. n-am continuat pentru simplu motiv ca eram deja gravida cand am ajuns la ei...nu stiam inca dar n-a fost sa fie.
s-a mai pastrat bunul obicei de a se tine orele de programare?
cum e bodnar ca medic?
tannoo
sami
o duminica placuta, sa se opreasca ploaia si sa iasa soarele

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

samira 33 - multumesc de sfaturile legate de progesteron. Am mai citit cate ceva si acum incep sa ma dezmeticesc
Voi urmari luna urmatoare si voi face o noua analiza dupa o monitorizare mai eficienta.
Eu am prima programare pt un nou FIV (de data asta la GYOR) pe 9 nov. Si m-am mirat ca nu mi s-au solicitat analize hormonale (mi-au spus sa le duc pe cele de la ultimul FIV - facut in mai anul acesta)- asa ca m-a chinuit talentul sa merg de capul meu sa le fac si se pare ca m-am bagat singura in ceata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

neatza,

bai, cum o fi in delta? stiu eu pe cineva acolo care se intretine cu cormoranii si egretele!

sami, te astept. aseara m-am culcat la 12 juma ca la odisee a nascut o fata live, sotzul ei ne tinea la curent cu dilatatia, cu momentul in care se vedea capul, cu nasterea in sine, plus ne punea poze cu cordon, fara cordon, cu lichid amniotic, fara etc. a fost foarte tare!

observ ca se face gasca mare in noiembrie. va urez craciun cu greturi, dar-ar DD sa nu puteti manca o sarma de la sarcinile obtinute!

Adi +32 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irami spune:

@ alla76
Initial si eu la Tandoor am facut programare...in 16 noiembrie :) era mult prea tarziu, nu vroiam sa ne prinda zapada pe drum. Am contactat-o apoi pe traducatoare, d-na Marika, si mi-a facut dansa o programare in 8 septembrie. Prima impresie despre clinica si dr Bodnar nu a fost stralucita. Mi s-a parut foarte superficial, nu a stat prea mult sa vada analizele, erau toate proaspete, si nici prea multe explicatii nu mi-a dat. Programarile le-a facut Marika si la inceput s-au respectat, apoi...intr-o zi a fost aglomerat si am intrat la 3.30 in loc de 2, punctia a fost la 11 in loc de 8...dar, un mare dar, tratamentul pe care mi l-a dat pana acum a functionat foarte bine. A mers pe protocolul scurt si am obtinut 12 ovocite, din care 8 mature si fertilizate 6. Maine mergem pentru embriotransfer. Acum, privind inapoi, nu crd ca as fi vrut sa fie mai comunicativ dar mai putin competent. Din ce am mai auzit in clinica, cele care au fost initial la Tandoor si apoi la Bodnar il prefera pe Bodnar. Probabil am fi comunicat mai bine daca am fi stiut ungureste. Vorbeste si engleza dar...ne-a ajutat mult d-na Marika si nu am vrut sa o dam la o parte. Cu programarile mai e o problema, unguroaicele sunt ofticate si spun ca romancele intra in fata, se tot plang si e musai sa le ia...
Daca mai e ceva ce vrei sa stii, iti stau la dispozitie.
Mult succes :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

adipapazi, super tare urarea ta!!
sa dea DD sa ai gura aurita

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adinuto si eu stiu pe cineva in Deltaca i-am stricat io feeria de cormorani,egrete,nuferi etc et cu neshte intrebari despre un Ovitrelle

azi nu mai vin ca am program de facut nimic dupa-amiaza si nu pot sa ma abat de la el.
acu' serios...in sfarsit am vazut si io rosu in chilotzi de dimineata si stau la cabana plapumioara ca de dimineata tot bantui...turu' obisnuit:cimitir,biserica...stii tu!!!!




3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput