MONTIGNAC (148) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns montignace spune:

larisa e monti sosul tau , e perfect

am pus emoticonurile .... astept sa vedem cine se anunta si le trec in pauza pe cine nu ne mai iubeste deloc

of acuma vad ca-s pe monti
andanii sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Larisa, e foarte bine. Uite un link cu IG alimentelor http://doi4montignac.blogspot.com/search/label/2.IG%20in%20ordine%20crescatoare%20(conform%20site%20Montignac). si combinatiile le faci asa: ce are IG sub 35 poti combina cu carne,ulei sau orice lipide, ce e cu IG intre 35 si 50 nu se combina cu lipide iar ce are IG peste 50 e interzis.

Si eu am mai crescut fata de target, uneori cu un kg, dar mereu am revenit la target. Nu cred ca are rost sa ne tot mutam, parerea mea. Depinde ce motiveaza pe fiecare

Cristina,sper ca am scapat. Stefi nu a avut dureri dar a vazut pediatrul ca e foarte inflamat timpanul. Am scapat fara antibiotic,doar cu picaturi in nas si aerosoli. Luni mergem din nou la pediatru si sper sa fie bine. Sanatate si voua

Maya, cand ajungi la target dai de baut .Poate ai drum prin Cluj si ne cinstim cu o apa plata cu lamaie

Planuri de mancare de weekend nu am inca, dau o raita pe culinar sa vad ce mai e nou.



Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

DANA, nu m-am mai cantarit, dar am fost relativ cuminte, ma astept sa fi dat jos ceva din porceala.

CGE, daca faci clatite cu faina integrala si ooo, nu e cam glucido-lipidic, adica interzis? Ar trebui ori cu faina + tarate, ori cu faina de soia/naut, ori cu integrala simpla, dar fara ooo.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Meniul de azi:
MD: branza cu rosii si ardei capia crud + cafea indulcita cu fructoza Sly Diet
Pranz: va fi piept de pui la gratar cu salata de varza..
cina...ei acu; e acu...avem invitati pe la ora 17. Invitati pentru care va trebui sa cumpar sau pizza sau ceva dulce....si sigur o sa imi bag si eu nasul putin. Deci...intre doua rele...pizza sau prajituri ce sa aleg sa cumpar? Asstept sfatul vostru please....

Mi-au venit si cartile comandate legat de Monti...dupa ce imi termin treburile ma pun pe studiat.
Sa aveti o zi minunata!

Later edit: cum micul dejun l-am luat foarte tarziu...la ora 11 e posibil sa sar pranzul si sa pap direct cu invitatii ceva. Deci ...astept sfatul vostru nu ma lasatiii

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/BotezNectarie11Septembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna fetelor, ieri nu am apucat sa intru deloc, desi am avut copil cuminte

Meniul de ieri:
- 4 felii mici de paine integrala cu gem topoloveni+1 cafea
- snitele pui la cuptor cu faina naut (e ok faina de naut cu lipide?) si ardei capia+sufleu conopida+cioco75%
- crenvusti cu mustar (asta stiu ca e abatere) si alune.

O sa scriu tot timpul meniul de ieri, ca sa scriu exact ce am mancat.
Eu nu apar in lista , nu am dat datele cum trebuie?
Cand se face raportarea, luni?

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau!
Am facut clatitele alea. Au iesit ok, dar sunt nashpa rau la gust! mai bine zis n-au avut nici un gust. asa ca m-am enervat si am facut altele normale, ca sa nu ma culc frustrata. Aseara am mancat doar una cred, in schimb le-am terminat azi-dimineata. m-am gandit ca e mai bine sa ma scap de ele la MD, decat sa le mananc seara.
voua cum va ies? va plac?

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Larisa, as alege pizza

Child,bine ai venit . Raportul se da lunea.

Ninha, mie cel mai mult mi-au placut clatitele americane din faina de migdale. Cu sos de fructe de padure sunt delicioase.

Fug la bucatarie



Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Eu nu am gasit faina de migdale nicaieri, nici in kaufland.
Si ma oftic, ca singurele chestii dulci ce le pot face sunt inghetata si o tarta cu mere care se face cu faina de soia.
Chiar, ce-ar fi s-o incerc pe deseara?

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puishorule, cum se fac clatitele alea? adica doar inlocuiesti fainea cu faina de migdale si restul e la fel? ma rog, si forma e diferita.
Azi la pranz am papat ficatel la tigaie (l-as fi facut pe grill, dar asa a fost pe placul sotiorului) cu salata de morcov si telina Ador salata asta!
Ptr cina m-am pregatit cu o plasa de struguri!
voi ce pregatiti? Puishorule , ce faci la buctarie?

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Child, faina de migdale e la intrare in Kaufland, langa raionul de legume fructe.

Ninha, reteta este asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/25446/Reteta-Montignac-Clatite-Dorayaki/.

De pranz vom avea ciorba de vita cu legume,bulion si tarhon iar felul doi gratare de pui cu garnitura de conopida coapta la cuptor cu unt si usturoi. Am mai facut pt Stefi ceva biscuiti cu faina de secara si seminte de in dar nu ii prea plac . Si placintele cu ciuperci pt pachetul de saptamana viitoare. Daca ies bune va dau si reteta.

Oricat pare de ciudat ma relaxeaza bucataritul ceva incredibil

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput