MONTIGNAC (148) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mayaaa sufletuuu meu....io iti urez sa mai tot slabesti ca de cand ai inceput tu sa nu mai stagnezi luna asta dau si eu jos fara sa fac nimic (ei ma rog fac ceva merg mult pe jos dar e ciudat ca slabesc pentru ca mananc cate ceva dulce in afara de cioco[:I) )

eu cat nu am scris am tot stagnat(ceea ce for me o fost ok ca am tot dat pe de-alaturi da cu masura) acum am 71.60 deci cam cu juma de kg mai putin ca atunci cand am inceput sa nu mai scriu

nush cum e la voi da la mine mereu eu slabesc toamna(cand lumea se ingrasa pentru iarna) si ma ingras primavara

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci eu de cand am intrat mereu scriu prima pe pagina

meniu azi:
7.30: o pruna si lapte cu fugi de ovaz
9.30:coffee cu lapte(sau mai bine spus invers lapte cu coffee )
12-13: sanwich cu cascaval si ceva muschiulet si paine din tarate de secara
G: am 2 pere la mine , si migdale ...deci asta o sa rontati
C: ciorba si probabil niste prune

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Salutare fetele,


Nu ma dati la disparuti, va rog frumos!! Doar am o perioada mai aglomerata!!!

Andanii eu am postat si in cap. trecut ceva modificari la mine, doar ca nu ati vazut mesajul, eu postand asa de rar
Asa ca , ma poti trece in tabel cu 66,2kg!!!

Recunosc ca l-am tradat putin pe Monti ca sa ma accelerez si eu treburile, dar nu cu mult...doar am tinut cateva zile de proteine simple, necombinate.

Mai revin eu cu detalii:


MD: sunca pui cu iaurt Activia de baut

P: pulpe de pui cu fasole verde facute cu putina smantana

C: ceva pesmeti cu zacusca!

Child!! bine ai venit ..desi la 59 de kg, nu prea inteleg de unde inca 7 kg jos

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna!

Raportul de azi: - 1 kg, am plecat de la 60 kg, acum am 59 kg.

Eu in oglinda vad mai multe kg date jos, sta altfel carnea pe mine, poate si pentru faptul ca fac pilates aproape zilnic.

BRINDUSIK eu fac de mult mamaliga din faina de naut, e printre preferatele mele.
ANDANII da, cu faina de naut fac mamaliga asa: las faina de naut acoperita cu apa cam 2 ore, apoi o pun pe foc mic si amestec, mai adaug apa, pana se face de consistenta dorita si se mai adauga sare.
Se face foarte repede si e foarte buna, mie imi place cu branza.

ANCA am plecat de la 60 kg , nu stiu cand le-am pus pe mine, ca acum vreo 3 luni ajunsesem usor la 55 kg, fara dieta.
Si eu sunt piticuta, am doar 162 cm.

Meniul de azi:
- paine integrala prajita cu gem topoloveni+cafea
- friptura de curcan+ardei capia+cafea decofeinizata
- conopida la cuptor (trebuie sa caut reteta, stiu ca ati scris-o pe aici)


child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninha

Catalishka, ce mai face papagalul? supravietuieste?


Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image


saru'mana de intrebare, e foarte bine merci, piscuie de ne , i-am depistat sexul, e baietel, o sa ii luam o gajica cat de curand. Mai trebe sa caut o bucata de textila, sa ii fac un fel de husa ca am improvizat ceva acuma impotriva mizeriilor aruncate din cusca. Oricum razvan are intrevederi de la egal la egal de mai multe ori pe zi cu dansul (adica ii cobor colivia de unde e ea pusa, R se asaza in cur pe jos si piscuie unu la altu ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya_m

CATA io am facut studiu pe mine si am observat ca imi merge bine cu o masa doar fructe [si mai bine cu doua mese din cruditati,da' asta mi se intampla mai rar]...daca le bag la gustari si toate mesele sunt gatite [in diverse modalitati] mai mult bat pasul pe loc..am incercat sa mananc fructele dimineata da' imi fac o foame... si nu prea rezist pana la 12-12.30,cand iau pranzul..asa ca le-am trecut mai spre seara ..la 17-17.30 cel tarziu io mi-s cu rontaitul ..mere+ nuci sau struguri [cate un ciorchine d'ala mare odata],cat a fost sezonul prunelor bagam la ghiozdan fara numar ..nu prea ma infranez la fructe ca mi-s tare dragi si toata ziua ma gandesc la ora cand cand pot sa-mi fac de cap
+ ca io beau mult ceai cu lamaie si apa [pt. bolovanii de la rinichi]....ceai imi fac in fiecare dimineata cate un flacon de 2 l si umblu cu sticla dupa mine ...iar apa beau ca nu-mi trece setea de ceai si asta fara masura...



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA




merci de sfat, desi scriimeniul aici mai mereu spre deosebire de mine (care nu il scriu pen'ca niciodata nu stiu ce voi manca la fiecare masa) nu remarcasem cheia succesului. O sa incep si eu sa mananc la cina numai fructe caci si mie imi plac da io le cam abandonasem de teama zaharului din ele.

Acum am la cuptor pulpa de curcan cu praz si conopida. Io arat cam asa , dar de pranz mananc pipet de curcan in vin la cuptor cu castravete murat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninha

... fondue de branza...



asta ce mai e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

o pruna si lapte cu fugi de ovaz



maicutza nene ce combenatie, nu te trimite la buda? si lapte de care bei tu cu cafea, din ala 0% sau soia? mai nou m-au cam convins astia ca laptele de vacuta nu prea e bun de baut pentru noi oamenii, si as cam incerca soia ca as mai vrea si io la cafea, nu de alta...ati incercat laptele de soia? ce recomandari aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Catalishka
maicutza nene ce combenatie, nu te trimite la buda? si lapte de care bei tu cu cafea, din ala 0% sau soia? mai nou m-au cam convins astia ca laptele de vacuta nu prea e bun de baut pentru noi oamenii, si as cam incerca soia ca as mai vrea si io la cafea, nu de alta...ati incercat laptele de soia? ce recomandari aveti?



noup nu ma stric la burta aproape niciodata de la nimic(doar cand imi e rau din alte motive)

si da e adevarat asta cu laptele de vacuta parca am scris si eu o data de asta. vacutele fac laptele cu nutrienti pentru bebeii lor adik vitelusi..care un vitelus are cam cat un om normal kg dar spera sa creasca cat mamica lui adik la sute de kg. cel mai adecvat e lapte de la animalute mai mici, in cazu nostru laptele de capra..nu l-am incercat dar mananc brinza de capra care e ok

insa laptele pe care il beau eu cu cafea e lapte 0%(nu-mi place cel de soya fara zahar si ala cu zahar nu-l beau ca are zahar

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

BRANDUSIKO n-am stiut ca am efectul asta asupra ta...poate suntem legate prin cine stie ce fire invizibile de' slabesti cand slabesc si io ..asa ca hai ..tine pasu'..daca poti

CATA incearca sa vezi daca dai jos dupa ''reteta'' mea...apoi o patentam ca fiind cheia succesului
fetele de pe culinar nu prea recomanda soia,nu stiu daca intra si laptele aici [din cate am citit io -mult de citit ,timp putin]..
io am savurat o felie de dovleac copt...nu era in program..asa s-a nimerit si n-am putut s-o refuz



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput