Little People Playschool - 550 lei/luna

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyoana spune:

Eu mi-am retras copilul de la aceasta gradinita dupa o luna.Motive: Camerele sunt foarte mici, salile in care invata sunt si dormitoare, curtea era neamenajata in momentul in care am avut-o pe fi-mea acolo (am inteles ca intre timp au rezolvat aceasta problema). Cel mai mult m-a deranjat faptul ca au fost foarte deficitari la capitolul comunicare. In ultima zi in care am dus-o pe cea mica la gradi, a fost impinsa de un alt copil in timp ce se juca in curtea gradinitei si s-a lovit cu fruntea de o dala de piatra. A avut un noroc enorm pt ca lovitura a fost putin deasupra arcadei. Cand m-am dus s-o iau avea un hematom de dimensiunea unei mingi de ping-pong. Le-am intrebat pe educatoare de ce nu m-au sunat sa ma anunte ce-a patit fetita? Au ridicat din umeri...Am vrut sa vb cu directoarea, nu era acolo. Pana la urma am ajuns acasa cu copilul si am dat (nu exagerez!!!) vreo 5 telefoame pana am putut sa discut cu directoarea. Ba nu raspundea, ba raspundea si zicea ca nu are semnal, ba ca vorbeste cu un parinte si mi-o da la tel pe adjuncta. In final vorbesc cu dansa, si culmea tupeului, zice, recunosc, copilul a fost impins de un alt copil, vedeti va spun adevarul, puteam sa zic ca s-a impiedicat! Si alta, si mai tare: din punctul meu de vedere eu n-am nici o vina, am comandat covor special pentru curte dar nu a venit inca, ce era sa fac? Nici o scuza, nici un cuvand de sincera compasiune, nimic! Insa atunci cand ma suna pentru taxa, numai lapte si miere! NU mi-au dat contractul inregistrat desi am semnat pe ambele exemplare, nu mi-au dat chitanta de plata a taxelor, nu sunt inregistrati la ministerul invatamantului. Parintilor le spune ca sunt in curs de acreditare. Mint cu nerusinare. Cei de la minister nici n-au auzit de aceasta gradinita. JALNIC!

Mergi la inceput