Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neAta delfinariu

sunt rupta de oboseala daca dintisorii sunt cei care il agita pe andrei sper sa iasa mai repede

si eu de la 4 la 4.30 program de pompa cand m-am dus in pat nu am putut sa adorm imediat...ei si la 6 jumate il aud pe andrei tipand m-am gandit ca i-o fi foame, desi nu plange la foame noaptea, doar se foieste...pana la urma i-am dat pastilute de dintisori, apoi m-am chinuit sa il pacalesc jumate de ora pana sa pape...de la oboseala lapte putin, andrei nu avea chef sa suga....i-am scos 40 din productia de azi noapte sa vedem daca vrea (am zis sa nu il stric pe tot) cu greu l-a mancat..pana la urma printre tipete si urlete l-am adormit...el pana la 11, mami ioc din 15 in 15 minute se agita, plangea, mami il legana, il pupa...si tot asa

acum e fresh, mami rupta

si azi dimineata obosita moarta cum eram dau sa il cert ca nu stie ce vrea...si el incepe sa imi zambeasca si sa dea sa ma pupe cu gurita lui normal ca l-am luat la pupacit

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

Paula, felicitari pt cei 4 ani de casatorie!!!Sa fiti sanatosi si sa aveti in continuare o viata frumoasa si multa intelegere si arrmonie!
mi-am adus aminte ca ziceai de data de 14 octombrie, ca si frate-mio aniverseaza tot azi tot 4 ani de casatorie!

fetelor, help...Filip face kk tot la 3 zile, dar f moale, uneori mai lichid asa...culaorea e ok, mustar cumva...e vreo pb ca face asa maole???

aaa...si e putin rosu sub penis...are asa o pata mai rosie...cu ce sa-l dau oare?

am ajuns si noi la 7 Kile!!!!

oana, of draguta...imi pare tare rau...stiu ce inseamna...am patit-o si eu cu Eric...e groaznic de dureros...pune tincxtura de galbenele...o sa te usture putin, dar asta cicatrizeaza f bine...si dezinfecteaza....

revin!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari mamici

Dar ce productie aveti voi!? 200 ml dintr-un san? nici in visele mele cele mai frumoase. Maximul scos a fost 120 ml din sanul drept (mai productiv) si asta dupa ce s-a strans timp de o noapte. Uneori ma intreb din ce a crescut bebelina mea.

CD, La Multi Ani, mami! Sper ca esti bine si sanatoasa.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

sa va zic de aseara...la fel nu adormea puiul drag si eu l-am luat la plimbarici prin casa, el ma tinea de gat si la un moment dat incepe sa dea cu gurita pe obrazul meu, ca si cum ma pupa, Doamne, asa de drag mi-a fost

Paula si andrei se foieste in pat, de pe la vreo 2 luni...vara il gaseam perpendicular pe patut...acum in sacul de dormit doar de-a lungul patului se poate misca

si sa vedeti ce a patit ieri dupa-amiaza...ziua nu ii tin aparatoarea, sa vada si el ceva,si cum s-a tot foit s-a dat cu capul de pat s-a speriat, nu s-a lovit tare si a inceput sa planga...dar l-am luat in brate, a adormit in 2 minute la loc

mai fetelor, dar ce a durat asa de mult sa vina pachetul de la ANa sper ca ati luat hainute mai mari

LA MULTI ANI IULIA, SCUMPA FETITA DE OTILIA! SA CRESTI MARE SI FRUMOASA!!! [S][S][S]

LA MULTI ANI CD-ULE!! CE MAI FACI? NU MAI TRECI PE LA NOI SA NE SPUI CUM ITI MAI E? CE ITI FAC COPILASII? PUPICI


mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

racusor, eu am luat haine pt Stefan
si eu sunt f obosita ca n-am cd dormi ziua. am niste cearcaneeeeeeeee
andreea, multumim frumos!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

apropo de foit si invartit in pat...si Filip se fatzaie pana ajunge aproape la 90 de grade de cum l-am pus...azi de dimi, l-am gasit fara pantalonas pe el...atata s-a fatzait pana a ramas fara ei...va dati seama...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

merci de raspunsuri fetelor, dr cu care am facut fiv e la Praga la un congres, iar cel de la spitaln a dat niciun semn.
am luat o nospa, dar ciuciu niciun rezultat, altceva mi e frica sa iau

sa a pun niste poze cu mine in postura de oblio,pitita undeva dupa burtoi si cu o jachetica pe care am facut o zilele astea dupa un model de pe youtube.
http://picasaweb.google.com/mirelaaronovici/BabyJacketSurprise#5527814183948493074

pupi fetelor

+25 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, la multi ani sanatosi si fericiti impreuna!

Eladea, s-a iritat pe oute? Eu cu aceleasi creme pt funduc am folosit, cred ca si pe cuc poti folosi, e tot piele, ca doar nu-i partea decalotata.

Adica al meu e un gras la nici 3 luni cam 6,7 kg

Racusor, pai am fost partenere de suferinta azi noapte Macar lui Andrei ii ies dintisorii, al meu nu stiu ce suferinta mai are .

Pufescu, asta da productie, pai gagiul tau are niste arderi
Eu tot mai sper in cresterea productiei, timid, dar nu astept degeaba. Poate-l ajung din urma totusi.

Al meu miscari de trupa are numai cand sta pe burta, cand e cu fata-n sus se rezuma la pedalat, e drept ca doarme numai pe burtica si nici nu are cand sa o ia din loc, ca ori e in bouncer, ori in scoica.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mirelus, daca-i durere de os, ori o nevralgie, n-ai ce-i face din pacate, eu am avut durerile mele reumatice obisnuite si le-am indurat vrand nevrand.
Ce misto-i jacheta!

Otilia, nici acum nu avem voie vreun antiinflamator, asa-i? Ca ma dor toare, rau!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata delfinariu!!!

fetelor da bebelusi grasuni aveti voi a mea la 2 luni si o sapt avea 4 kg 700 . credca e cea mai micuta dintre toti, e fotomdel

fetelor la cat mai mult LM ,eu nu stiu cat papa a mea deci nu stiu cam cat produc. am auzit ca se poate inchiria cantar de la farmacie, azi ma duc sa vad daca asa e si sa imi iau un stres pe cap

Bamboleta cu dermatita asta nenorocita e ciudat ca ii ies pe gatut si pe fata nu ii mai ies.acum am vazut ca si in spatele genunchilor iau aparut cate bubite , mai mult vad ca persista unde are cute .am schimbat si detergentul de calcat i le calc, acum sa vad sa ii schimb si gelul de dus, dar nu cred ca e de la el ca i-ar fi iesit pe tot corpul . David mai are bubite? dar la fata ia mai aparut? ca am auzit ca dermatita asta atopica in unele cazuri trece abia la pubertate

Mirela ce frumoasa e vestuta si burtica sa creasca mari motaneii si sanatosi

Racusor cand citesc ca la tine deja a venit agitatia din cauza dintisorilor imi vine sa ma . la mine nici nu au trecut colicii si deja ma vad iar nedormind din cauza dintilor ....mi se pare ca nu am mai dormit bine de ani de zile nu de 2 luni si ceva

si eu "jegul" de la buric l-am dat cu greu jos, am frecat acolo 3 seri consecutiv la dus si abia se dusese putin . s anu mai spun de iodul care il aveam pana aproape de genunchi curs

Denisa nu stiu daca am apucat sa iti spun dar sunt superbe pozicile

La multe lunite si anisori Iulia de Otilia sa cresti mare si sanatoasa




Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput