Gashca de Constantza *128*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

neata...

noi am tras chiulul azi de la gradi,Mihai n-a vrut sa se trezeasca si pace....
asa ca facem terapie acasa,iar eu imi savurez inca cafeaua la pc...

sa aveti un week-end,minunat

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Si noi ne trezim devreme, dar intru acum, intai pregatesc echipa de "muncitori"

Buna dimineatza!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza gashca!

Eu am o stare de leneee,de nu-mi vine sa ma dau jos din pat,nu stiu ce-i cu mine!

Dodo multzam de capitol nou,dar cum de nu ai deschis capitolul cu noul nick?

Fetele unde v-ati ascuns?

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
noi suntem...
Bogdi cu reactii adverse de la tratamentul cu neurotrofice si a vrut neaparat la gradi.L-am dus dar am inima cat un purice si-s cu ochii pe telefon.
Isabella pe antibiotic ca deh cine era d-sa miercuri prin CT ...si nu accepta nici hainuta nici caciula...eu sunt si asta conteaza.

N-am citit nik ca n-am starea necesara... all





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

buna seara, buna seara!

pregatite de weekend??
eu azi am rasturnat casa si am facut ordine si curatenie.
care a durat fix pana ne-am intors de la gradinita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:



Hello ...m-ati dat pierduta?

Am fost tare naspa in ultimile zile...Bianca a fost bolnavioara si a stat acasa pe tratament. La serviciu am audit (in desfasurare) si vin numai dupa ora 19...sunt varza cu timpul...si mai ales cu nervii. Dar ,,vine soare si pe strada mea,,
Cred ca am pierdut si o licitatie...ca n-am mai avut timp sa intru sa supralicitez..ufff
Crixia..pupam piersicuta!
Lali-ce face dezmotatul?poze nu pui?
Vladis...eu njumai seara si dimineata imi vad fetele...habar nu am ce fac la gradi/scoala.. Ma simt vinovata, mai ales ca Anduta e a 8-a...O sa te sun, cum ma mai linistesc cu serviciu, sa te intreb cate ceva...despre pregatirea fetelor pt. treapta.Pupici!
DanaAlex, interesanta oferta cu teatru...nu-i sotu' acasa..dar cred ca ne inscriem si noi cu Anduta...vedem...
Un we linistit si placut!

<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>
NOI!,2006-2009,2004-2006



Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan
Bazar Bogdan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ori m'am dilit...parca scrisesem si ieri un mesaj, ceva mai lung........cu sarbatoritii lui 15 oct....offf

La multi ani Bianca, Teodora, Dinu si Stefania! mamiiii ne mai cititi?

...Whatever

Dadi si Vladis, grele momente, eu va urmaresc ca sa stiu ce va urma.
Dadi, trece si auditul, nu esti la primul, experienta te tine cu fruntea sus! Bafta!

Cornelia, spune-ne ca mai poti, ca Maria s-a obisnuit cu scoala, ca Stefan e un pic mai cumintel la gradi, ca Vladimir e cel mai cuminte copil din casa...si ca tu rezisti in continuare!! sanatosi sa fiti, ca-n rest suntem pe val!

Dodo, cum a fost ziua de ieri pt Bogdi? Sper ca au fost doar emotiile tale...stim cum se incurca gandurile in cap in momente de tensiune si Izei pupici dubli si s ase faca bine!

Jone, pregatitee! Mamaaa ce harnica ai fost, ca doar stiu ce spatiu ai acolo, cum ai putut sa rastorni totul asa repede? Ai avut ajutor, pe Bianca?

Noi azi ne deplasam la botez, doar cu A mare, mezina tre sa doarma la ora botezului! A mare e tare incantata caci protagonistul botezului este nascut in aceaisi zi cu ea.
Poate scapam azi de ploaia promisa!
un we linistit va doresc!




Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello Gashca,ce faceti?


Mai pe voi v-a gonit vremea de acasa de nu ne mai vizitati? Ca eu nu prea am stat pe la mine prin ograda azi ,am umblat ptin vecini,cica "la cafea" ,depe la 12,si m-am intors acasa la 4 ...
Dodo ce fac hunii?
Dadi poze am pus cateva,uite sunt aici. Face bine Paul,acum smotoceste o perie de aia naspa "de paie" ,cum naiba a gasit-o nu stiu ca eu am cautat-o juma' de zi cand mi-a trebuit .
Hai va pup,ma intorc mai tarziu.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Buna dragele, nu am mai dat de mult pe la voi, ce dor imi era
busy: munca, lectii cu fata, sport. si cam atat.
Crix, unele flori sunt perene, unele nu. inca am destule si acum.
am facut sport, sotul a bucatarit azi: cirbica de purcel, minipizza margherita,mai tarziu 2 feluri de lasagna: cu carne si vegetariana.
io am facut ieri: hummus,salata de linte verde si mei cu curry, seafood si legume.
vreau sa ma vopsesc, fug.
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai Mihaela007 ,m-am uita pe topicul despre care spuneai..Am ras ca toanta la primele trei pagini din primul capitol
La asta am ras raaau :

Citat:

Ecuatia 1 Omul = mancat + dormit + munca + distractie Magar = mancat + dormit Atunci: Omul = magar + munca + distractie Deci: Omul - distractie = magar + munca In alte cuvinte: Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca
Ecuatia 2 Barbat = mancat + dormit + castig bani Magar = mancat + dormit Atunci Barbat = Magar + castig bani Deci Barbat - castig bani = Magar In alte cuvinte: Barbatul care nu castiga bani = Magar
Ecuatia 3 Femeia = mancat + dormit + cheltuiala Magarul = mancat + dormit Atunci Femeia = Magar + cheltuiala Deci Femeia - cheltuiala = Magar In alte cuvinte Femeia care nu cheltuie = Magar
Daca includem: ecuatia 2 in ecuatia 3 Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie Deci, Barbatul castiga bani pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar (Postulatul 1) Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar (Postulatul 2) Deci avem, Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala
Atunci din postulatele 1 si 2 putem trage concluzia: Barbatul + Femeia = 2 Magari care traiesc fericiti impreuna!



Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; maria_rubi

Mergi la inceput