Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (149)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:



cris.m - si la noi tot asa au fost bubitele doar pe burta, piept, spate si cap. La noi a facut febra, dupa doua zile i-a trecut febra si a aparut eruptia asta. Noua ne-a zis ca e de la virus si ca la fel o sa treaca in 2 zile. Azi e mai bine. Noua ne-a dat si zyrtec (e un antialergic ceva de genul ...) pt 3 zile.

Pojarul nu tine mai mult?

LML Ema de cris.d!

Noi suntem toti 3 (eu si copiii mei ) raciti dar cu manifestari deferite la virusache. Poate de aia se zice ca sunt bolnavi si nu boli ...
A a plans ieri toata ziua la gradi ca nu mi-am dat seama dimineata ca avea febra si nici educatoarea nu s-a prins . E si mucioasa la greu de vreo saptamana. Eu sunt cu gatul vraiste. C mucios, nu a mancat decat supa crema azi si cu iritatia pe trecute. Noi sa fim sanatosi .

Macar au adormit am2 si e liniste vreo ora. Sper


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Neata... desi a trecut si pranzul deja
Noua ne-a dat Sebi desteptarea la 9, si pe la 10.30 s-a culcat iar si a dorit pana pe la 12.30 I-am dat sa pape, am papat si eu, si iata-ma-s!
Am schimbat locul in care am filmuletele cu Sebi, ca am observat si eu ca se vad prost pe webshots, desi nu stiu din ce cauza, ca la inceput s-a vazut bine... Am pus la semnatura linkul, pt cine vrea sa ne vada mai bine
Azi am iar zi administrativa, asa ca ne vedem mai pe seara.
O zi buna tuturor!




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

helou

LMA evyme

LML emasa cresti mare,sanatoasa si (cat/daca se poate) cumintica

tuturor pufilor,mamicilor,taticilor si alte persoane dragi voua/noua pe care i-am ratat zilele astea

va multumesc pt cuvintele voastre

am incercat sa recuperez,sa vedem ce-mi face neuronul:
cris m. ,biata alexandra...multi pupici sa treaca repede pojarul

lorex bobita va avea cercei? wow...succes!

decenuela,jos palaria,mami draga......you've made my day...melcu' tau parca ar fi frate cu placintica mea...doar mici diferente: fara kk la oala al meu,ci cu mancare zdrobita,in rest,la viteza achizitiilor...equal......sa inteleg ca vrea si al meu target la patruj de ani? am pus-o...imi pierd nora ca si asa,am vazut ca a mai aparut pretendent...noroc cu vecinul din belgia ca ne-a luat partea

stau si in fata pozelor lu' nor'mea...pupe-o mama soacra pe ea cum umbla in piciorusele goale si fustita

am vazut 2 mirese frumoase foc,cu cavaleri de onoare pe masura..micki_mica si bubu_bu ,va felicit inca o data si va doresc sa vi se implineasca visele

maia este o adevarata domnisoara...iar de ochisorii marei ce pot sa zic?...nu ma mir ca micul grec tot merge la plimbare prin preajma ei

evyme,de sebi ce sa zic,mami draga?!? is galbena,verde si albastra de invidie...vb aia...crapa ranza-n mine ...glumesc,mai...sa-ti traiasca fecioru si sa va gasiti casa visata!

xela,mica A este un deliciu...pofta buna la fripturele

bea,ai multe flori din partea mea...pup mamica harnicutza si baiatul ei frumos si voinic

mi-am amintit ca bobita si daniel urca scarile...cand se va intampla asa ceva la noi,fac chef

imi pare rau de pufii bolnaviori(lillo,ma bucur ca acum piticul e mai bine) si le doresc din suflet multa sanatate!
miremia,saracuta mara,cat a tras cu tusitul si vomitatul...of,of,of...

fimiu cel mare e in vacanta,asa ca am activitatea asigurata sapt asta,ca sapt viitoare il trimit la "program"...daca mai pun ca si al meu bau-bau e mai mult pe acasa zilele astea,cred ca se intelege de ce ajung rar la comp...

ayanna,pupici lui zgubi ce o iubeste mult pe mami

oani,multi pupici blondinilor mei preferati!(si mamici lor,ofc)

cuscra,felicitari pt mutarea reusita! adaptare rapida sa aveti!
aceleasi urari si pt alexutzzza

io nu am zis de siropele...ci de pulmex baby... miremia

ce carnatz am scris se vede ca am fost nevorbita

pup mamicile si pufuletii!

acu' mi-am amintit ...nikole,si mie mi-e pofta,dar doar de cioco cioco,nu de aia neagra; las' ca trece ea si criza asta candva!...sper,cel putin...ce fain ca isei ii place la gradi!;pupici si irinei
editez sa precizez ca poftele mele ingrasa rau,din pacate...

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



cris.m - si la noi tot asa au fost bubitele doar pe burta, piept, spate si cap. La noi a facut febra, dupa doua zile i-a trecut febra si a aparut eruptia asta. Noua ne-a zis ca e de la virus si ca la fel o sa treaca in 2 zile. Azi e mai bine. Noua ne-a dat si zyrtec (e un antialergic ceva de genul ...) pt 3 zile.

Pojarul nu tine mai mult?

LML Ema de cris.d!

Noi suntem toti 3 (eu si copiii mei ) raciti dar cu manifestari deferite la virusache. Poate de aia se zice ca sunt bolnavi si nu boli ...
A a plans ieri toata ziua la gradi ca nu mi-am dat seama dimineata ca avea febra si nici educatoarea nu s-a prins . E si mucioasa la greu de vreo saptamana. Eu sunt cu gatul vraiste. C mucios, nu a mancat decat supa crema azi si cu iritatia pe trecute. Noi sa fim sanatosi .

Macar au adormit am2 si e liniste vreo ora. Sper





Baga repede un antivirus cu un update inainte si sa scapati repede de nesuferitul ala!



Mihaela, mami de tanar sagetator, Florin Cristian (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



cris.m - si la noi tot asa au fost bubitele doar pe burta, piept, spate si cap. La noi a facut febra, dupa doua zile i-a trecut febra si a aparut eruptia asta. Noua ne-a zis ca e de la virus si ca la fel o sa treaca in 2 zile. Azi e mai bine. Noua ne-a dat si zyrtec (e un antialergic ceva de genul ...) pt 3 zile.

Pojarul nu tine mai mult?

LML Ema de cris.d!

Noi suntem toti 3 (eu si copiii mei ) raciti dar cu manifestari deferite la virusache. Poate de aia se zice ca sunt bolnavi si nu boli ...
A a plans ieri toata ziua la gradi ca nu mi-am dat seama dimineata ca avea febra si nici educatoarea nu s-a prins . E si mucioasa la greu de vreo saptamana. Eu sunt cu gatul vraiste. C mucios, nu a mancat decat supa crema azi si cu iritatia pe trecute. Noi sa fim sanatosi .

Macar au adormit am2 si e liniste vreo ora. Sper





imi pare tare rau ca sunteti bolnaviori toti
asa are si alexa,exact in aceleasi locuri,noua nu ne-a dat nmk...si a facut si febra,eu ii dau calpol de febra si cik ar fi pojarel nu pojar,adica rubeolanu rujeola si i-a erupt aseara si maine ar fi normal sa ii treaca aa si zicea de mixtura,dar ca ar fi mai bn sa nu ii mai dau k e pe duca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

alexandra are pojar.....akm k a erupt o mai tine maxim pana maine...a zis dr...aproape ii trec bubitele si a zis sa nu-i dau cu nimic.... doar dk mai face febra...




Pojar de pe acum?!? Cum asa? Ca stiam ca pana in 1 an nu fac bolile copilariei......

Oricum, sper sa scapati fara febra si repede-repede!




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...


multumim din suflet...febra a facut deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica


O zi superba, sa aveti doamnelor!
Noi ne bagam la calcat si facut compot de mere ptr pitic.





Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

spor la calcat!
alexei nu ii place compotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



cris.m - si la noi tot asa au fost bubitele doar pe burta, piept, spate si cap. La noi a facut febra, dupa doua zile i-a trecut febra si a aparut eruptia asta. Noua ne-a zis ca e de la virus si ca la fel o sa treaca in 2 zile. Azi e mai bine. Noua ne-a dat si zyrtec (e un antialergic ceva de genul ...) pt 3 zile.

Pojarul nu tine mai mult?

LML Ema de cris.d!

Noi suntem toti 3 (eu si copiii mei ) raciti dar cu manifestari deferite la virusache. Poate de aia se zice ca sunt bolnavi si nu boli ...
A a plans ieri toata ziua la gradi ca nu mi-am dat seama dimineata ca avea febra si nici educatoarea nu s-a prins . E si mucioasa la greu de vreo saptamana. Eu sunt cu gatul vraiste. C mucios, nu a mancat decat supa crema azi si cu iritatia pe trecute. Noi sa fim sanatosi .

Macar au adormit am2 si e liniste vreo ora. Sper




multa sanatate puilor!
uite www.emedonline.ro/afectiuni/view.article.php/c17/31/p2" target="_blank">aici

am editat sa pun si www.emedonline.ro/afectiuni/view.article.php/c17/50/p2" target="_blank">rubeola

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

am apucat sa postez la cap trecut 2 mesaje..nu le mai mut..

multumim de urari

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


da,de aia era atat de nelinistita
ptr febra ii dau calpol...mi se pare fff ok,lui Mario tot din asta ii dadeam cat era bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

danasor ms de intrebarea la adresa alexandrei akm doarme...sper sa ii treaca azi,sa nu ami faca febra
miremia...da ..de aia ma vrea DOAR!! pe mine ...


Mergi la inceput