Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***261***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hai ca postez iar inainte sa termin de citit: Denisamada, ce s-a intamplat cu masina?!! Doar n-ati avut accident aseara??


Dupa ce ne-a lasat in parc, la intalneala cu fetele, a intrat un dahshtept in mashina noastra. Noi nu eram in masina, dar mi se zbarleshte parul numai cand ma gandesc ca scaunul Adelei a fost deplasat... Impactul a fost destul de puternic, ca a venit cu viteza tampitul si s-a parcat in stalpul nostru.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

denisamada - multumim mult

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Denisamada
Ce dement! Dar cum adica "in stalp", masinile au ceva stalp?...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada


Dupa ce ne-a lasat in parc, la intalneala cu fetele, a intrat un dahshtept in mashina noastra. Noi nu eram in masina, dar mi se zbarleshte parul numai cand ma gandesc ca scaunul Adelei a fost deplasat... Impactul a fost destul de puternic, ca a venit cu viteza tampitul si s-a parcat in stalpul nostru.




nici nu vreau sa ma gandesc cum arata masina
ce spun cei de la service? cat dureaza reparatia?
of, si alergatura cu politia, asigurarea....

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
nici nu vreau sa ma gandesc cum arata masina
ce spun cei de la service? cat dureaza reparatia?
of, si alergatura cu politia, asigurarea....


Pai bine nu arata... S-a dus Costin la alergat... se pare ca nu ar fi nevoie de politie, desi am si io o problema: astuia cine ii ia carnetul?
De durat o sa tot dureze, ca usile se skimba usor, dar partea aia de caroserie pe care ne-a infundat-o dobitocul cica tre taiata si inlocuita... in fine... cu cuvintele mele, nu-sh daca se intelege ceva...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Of, Mada, bine ca n-ati fost in masina!!! De reparat, o reparati voi, sigur ca numai asta nu va lipsea, dar eu mai zic o data: bine ca n-ati patit ceva!


Vazut Zulufici de Pisigri: desi mie imi place sa vad poze cat mai des, recunosc ca e interesant sa vezi un copil la distantari mari de timp; uite asa a fost evidenta transformarea: bebele Ilinca s-a metamorfozat in fetita Ilinca, dulce si frumoasa!(nu ca bebele Ilinca nu era dulce si frumos!) De asemenea, am vazut broscuta microbista, tare dragalasa si ea!

Gaza,stiu ca te face sa te framanti comportamentul Gazei mici, trec si eu de multe ori prin asta: Andrei nu loveste, dar le ia copiilor jucariile din mana ( chiar daca sunt ale lor: la Sovata tot Adelakele a avut de suferit- i-a luat papusa fara menajamente, iar Cornuletul a inceput, pe buna dreptate, sa planga), nu vrea sa dea nimic, si, oricat as sti ca este o faza, tot nu nu ma simt prea grozav in legatura cu asta si nici nu pot afirma ca am gasit cine stie ce solutii, desi, in opinia mea, chiar m-am straduit. Ieri am citit ca asta este perioada de afirmare a vointei, iar copiii cu personalitate puternica ( eu asa am perceput-o si pe Katherina) incearca cu orice pret sa-si impuna vointa, de unde si mijloacele mai putin ortodoxe prin care fac asta.Sfaturi nu-s capabila sa-ti dau, ca n-am gasit nici eu formula magica de a-l face pe fiul meu sa inteleaga ca nu e bine ce face, iti dau doar un mare

Gigelica, noroc la noul serviciu!

La multi ani, Andreea! Sa fii sanatoasa si vesela tot timpul!

Chiar nimeni nu a facut poze la intalneala?!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Pai bine nu arata... S-a dus Costin la alergat... se pare ca nu ar fi nevoie de politie, desi am si io o problema: astuia cine ii ia carnetul?

imi pare rau de accident.... cum adica nu e nevoie de politie? pai constatarea ptr accident si reparatie cine i-o da? cine plateste reparatia? ala care a gresit nu? si de unde stie ca a gresit daca de politie nu e nevoie

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anaan - multumim

adrisimo - constatarea se poate face si la asigurator (asta e pentru cazurile fara victime si cand "participantii" ajung la un consens)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinca - nu ne-ai spus cum au iesit tentativele bucataricesti de ieri
sophiphiciul ce a mai degustat, tot morcovi fierti sau i-ati facut bucuria cu o pizza?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

gianina nu stiam de chestia asta
oricum carnetul nu il ia dar o amenda si pct ii da politia, deci mai bine merg la politie si sa zica de accident, daca mai era si sub influenta cretinul ala se lasa cu carnet luat.

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput