Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***261***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

cativ - multumim mult

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gigelica, ai fost in Brazilia?!
Tufete, Aris ce mai face?
Floric, de ce sa nu povestesti in detaliu vizita? Tocmai asta e deranjant pentru tufetele doctorese, cand generalizezi si inca fara sa dai un argument concret; pe cand daca descrii o situatie e clar ca e vorba de un caz particular si putem sa ne dam si noi cu parerea exact pe tema. Cum am povestit eu de Ficatzela noastra sau Inapreda de rigida aia a lor (aia m-a enervat si pe mine ceva de groaza) sau Anaan de desteapta cu diagnosticul dupa 2 minute etc etc. Cand vorbim de cazuri concrete e altceva.
Bine a zis cativ: si mie-mi sare tzandara cand aud ca "profesorii-s de-amp$%lea"; dar asta nu ma impiedica sa vad in jur rebuturi pe post de profi si sa-i judec/critic. Sper ca s-a inteles ce-am vrut sa spun asa ca acum descrie-ne vizita, ca ne-ai facut curioase!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

A, very important:
LA MULTI ANI, MICSHUNICA BALERINA!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisigri - ce bucurie ne-ai facut cu pozele
ilincuta este parca alt omulet (pardon, domnisoara, cu zulufi, falcute, tot timpul pusa pe sotii -ce-mi plac pozele facute la picnic, cand ii dai sa manance din borcanel


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Madi, ce patira masina? voi sunteti bine? s-a speriat Adelake? mi-am propus sa fac curatenie in casa si am inceput prin a-i rasturna lu` Piti un sacotei de jucarii in mijlocul livingului ca s-o tin ocupata, nu de-alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
astazi dam praji innestireplus cafea si alte celea ca doar implinim un anisor si jumatate


La multi ani!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gaza, nu mai fi asa de suparata. Sigur ca este o problema, dar putina rabdare, ca e trecatoare. Eu ma gandesc, la cate am citit si pe aici, ca varianta cea mai buna de "dezvatz" e ca la fiecare actiune bataioasa de a iei sa reactionezi prompt luand-o din mijlocul copiilor si mergand unde nu e niciun copil, in timp ce-i explici ceva de genul:"daca nu stii sa te joci frumos trebuie sa plecam sa nu punem inpericol alti copii etc.". Dar trebuie sa actionezi in mod constant ca sa-si dea seama ca e o consecinta a gesturilor ei agresive, sa realizeze faptul ca daca vrea sa fie in mijlocul altor copii nu trebuie sa-i bruscheze. Aici iti trebuie tie multa rabdare si putere sa fii ferma si constanta si sa nu faci concesii: a pocnit, ati plecat dintre copii (in timp ce-i explici de ce, repet). Am mai auzit de metoda de a-i arata ce inseamna a lovi/musca facand acelasi lucru cu copilul dar eu nu sunt de acord, adica nu as putea practica, eu cred ca "violentza naste violentza"(acum sunt ca un hippiot tot "flower-power" care predica descultz prin piatza publica).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
si asta cu bataia, eu am vazut la Piti ceva: mamaia loveste obictele de care se loveste copilul. "na-na" ca a lovit fetita, d-astea... fi-mea nu a reactionat pe moment dar la cateva zile am vazut-o pocnind de zor o broasca de jucarie de care se impiedicase. ce vreau sa spun e ca poate a vazut pe undeva un astfel de comportament, l-a inregistrat si l-a "demonstrat" cand i s-a parut ei a fi ocazia potrivita.


Si soacra-mea are ideea asta cu lovitul kestiilor, sa-i dam bataie nu stiu cui. Nu o las sa faca demonstratii de-astea, dar nu sunt kiar sigura ca nu o mai face, ca bag seama ca nu o prea intereseaza ce spun eu. Noroc ca nu ne vedem prea des iar acum daca ramanem fara masina...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, tufetitza si tuhuzbandul meu inca trag la aghioase din greu! Io-s la a doua cafea de plictiseala (in loc sa fac ceva gospodaresc).
Acum m-am uitat mai bine la poze: gogoasha lui Cris_tinaus e corespondentul feminin al mutzuneluilui: Miss si Mister Gene Lungi! Am dreptate? Asa eram si io cand eram mica, aveam niste gene interminabile. Bine, si in raaaaaaaaarele dati cand ma rimelam prin liceu la vreun chef ziceau colegele ca mi-am pus gene false (cand nu ma rimelam erau convinse...ca-s rimelata:))). Acum s-au mai jigarit, deh, batranetzea

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinca -

da, da si noi asteptam detalii de la intalnire (si eventual o poza cu eclere, asa pt sufletul meu)

floricule -detaliaza, detaliaza

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput