Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Buna fetelor

Am lipsit f mult... nu mai stiu nimic din ce s-a intamplat aici.. am fost plecati toata luna septembrie nu prea am avut acces la net..

Daniel are deja 8 kg si 73 cm mananca tot ce ii dau, nu avem inca nici un dintisor e de inteles ca mie mi a aparut primul dinte la 11 luni si lu ta su la luni... i-am luat premergator si se plimba toate ziua prin casa zice mama tata dada vava si ce mai scoate el sunete... am fost raciti cu nasu infundat acu ne am revenit...

Va pup si va mai tin la curent cu activitatiile noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Salut fetele!
Intru repede pt a-i raspunde lui Happyjoy, da, si eu am avut prima menstruatie foarte abundenta, credeam ca nu mai se opreste, dar dupa aceea, urmatoarele menstruatii au fost normale. Ce este ciudat, este faptul ca nu mai am dureri menstruale, au disparut total, eu care inainte aveam dureri de nesuportat in prima zi de CM. Voi mai aveti dureri menstruale dupa ce ati nascut?
Astero, felicitari pt fetita sanatoasa, Doamne ajuta!
Rebiana, multumesc pt diploma!

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

irene e normal ca nu mai ai dureri sau nu ca inainte, ne-a explicat moasa la cursuri ce si cum, dar n.am fost f atenta , ca eu nu aveam nici inainte de prima sarcina

rebiana la luca ai la fel ca la mara nu?

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna fetelor,

Multumesc frumos ptr comentariile de la pozici. Intra-devar Mica este bucatica tati, de la mine cred ca are doar sprancenele. Calin este topit dupa ea. Primul lucru pe care il face cand vine de la gradi...este sa fuga la MIca. Dupa ce am nascut-o pe Mica, il intrebau cunostintele noastre pe Calin: Cat este de mica mai Caline surioara ta? el arata degetul mice de la mana si zicea:"uite asa de mica este".

Am si eu o mare dilema. De 3 saptamani i-au iesit 2 dinti Micai. Acum, dupa atata timp, sunt inca f mici dintisorii. E normal?

Pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

IRENE multumim.
si eu aveam dureri inainte de CM , nu f mari, dar oricum era f deranjant.
totusi atunci stiam ca ok trebuie sa vina si ma protejam, acum nici nu simt cand vine....daca o sa ma pleasneasca vreodata noaptea , am dat-o in fericire
darrrrr, am dureri ca la CM exact atunci cand am ovulatie

SENSIBILA aha, am incurcat borcanele
dupa cum am scris mai devreme ,eu am gasit de silicon feeder si imi place tare mult dar e f subtire si cu siguranta il va rupe repede mandrulina mea.
mai nasol e ca nu au la farmacia de unde l-am luat, pungulite silicon de rezerva:(((((((
marca e BEBEPHARM

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Roxana, multumesc pt raspuns! Sa stii ca este tare ciudat sa dispara aceste dureri cumplite, de stiam, faceam copil cu foarte mult timp inainte (glumesc), este bine si acum, niciodata nu este prea tarziu.
Miruna, bine ai revenit! Si felicitari si tie pt baietelul sanatos si voios!
Liliana, ce baiat cuminte si dragastos ai, ca si al Rebianei, din ce povestesc fetele. Eu zic ca este normal ca dintisorii sa fie inca micuti si nu foarte bine crescuti, asa a fost si la fetita mea. Fetele cu experienta poate iti dau un raspuns mai exact.

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Atunci imi cer scuze. Imi place sa fiu mai catolica ca papa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Am revenit, multumim pentru urari!
Ioanact, ma pune, te rog, o data link-ul pt vot, atunci nu am avut timp sa ma inregistrez si acum nu il mai gasesc.
Andra, felicitari pt dintisor! Stai linistita, nu ma supar pt ce ai zis de prietenele mele, adevarul este ca eu am 4 prietene bune si nici una nu are mai mult de 50 kg, deci nu esti departe de adevar . Iti dai seama ca eu am cu 16-17 kg mai mult ca ele si ma simt ca dna Purcelusa. Aaa, si mama e mai slaba ca mine !
Elba, bine ai revenit din concediu! Cum a fost in Romania?

Merg sa vad poze, las comentarii acolo sa nu uit pe cineva.

Ioanact, scuze, acum am vazut ca e link pe prima pagina!
Mi-am facut cont, poti sa razi de mine, dar nu stiu cum sa votez. Ma uit ca desteapta...Zi-mi si mie cum fac ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Pentru ca ieri nu am intrat, spun azi LA MULTE LUNITE sarbatoritilor de ieri: KIRA de Iliraluca, MARIA de Nibi Niki si RADU de Annya!!! Sa va traiasca si sa fie sanatosi!

LA MULTE LUNITE SOFIA de Kossir!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Gaby imi pare rau ca nu am ajuns si eu la intalnire...Petru continua seria noptilor agitate, se trezeste din ora in ora, tocane putin si doarme agitat. in plus in somn pune manuta pe mine ca si cum ar vrea sa se asigure ca sunt acolo. Iar de la 4 la 6 dimineata avem program de joaca. Reusesc si eu sa dorm doua ore in timpul zilei cand sta cu una dintre bunici. Dar tot nu e suficient. In timpul zilei vrea mult in brate si nu prea apuc sa mai fac altceva decat sa ne jucam.

anca cum ii pisezi migdalele lui Codrin?

Mergi la inceput