FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Bineinteles ca ma intereseaza,te astept cu detalii si mult succes,astept detalii referitoare la costuri,cum s-au purtat,sper ca fiind spital de stat acolo sa se comporte mai bine decat medicii nostri de la spitalele de stat,nu sa te trateze pe fuga ca la noi.
Numai bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

hei, Claris....m-am intors asera de la Chisinau...totul a fost OK...atata dor ca, interventia a durat putin , asteptarea a fost delunga durata....am ajuns la 9, m-am internat pe l 10, si abia pe la 14 am intrt la sala de operatii, la or 16 deja eram echipata sa plec acasa...
despre ce sa-ti spun despre histeroscopie? operatia (sau mai bine zis investigatia) a fost ultraok, in sensul ca nu am simtit nimic, am avut anestezie generala, nu stiu cat de generala dar am auzit tot si mi se parea ca stau cu ochii deschisi, oricum eram f atenta la tot ce se intampla, dar numai bine ca sa terminat...am dormit o ora,...apoi.pa
costuri: total- 470 lei moldovenesti- histeroscopia, o zi de spitalizare, plus anestezia(70 lei moldovenesti)/ in astia 470; am mai dat 20 pt spital (reparatii sau ceva de genul asta, m-au intrebat daca vreau la intrare) si cam atat ...nu stiu cat as fi dat la noi, pentru ca nu am vrut sa fac niciodata interventiile astea...dar oricum sunt deocmdata multumita....Gladun e un tip f ok,(spun asta in conditiile in care am avut de-a face cu ceva medici de referinta pana acum, nu ti-i mai spun care ca ma enervez (si din Iasi si din capitala).
Daca vrei sa mai stii ceva, intreaba-ma.
Oricum a ramas ca ma voi duce iar- in prima zi a menstrei (cam pe data de 7-8 decembrie estimez) sa vada cum stau post operator si sa incep si stimularea incepand din a 2a sau a 3a zi a ciclului menstrual.O sa ma puce iarna si Craciunul pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

am recitit postarea si am vazut ca e plina de greseli....scuza ortografia.....scriu doar la lumina data de ecranul notes book-lui....nu ca n-as avea curet electric dar net-ul e intr-o camera unde am o musafira mica care doarme...si e stinsa lumina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Ma bucur denissa ca ai scapat de histeroscopie si ca ai venit de la chisinau cu o parere buna.E ieftina histeroscopia la ei ,in jur de 130 ron.Ai mai dat ceva la doctor,cum se obisnuieste? Care a fost rezultatul la histeroscopie,ce ti-a zis,ti-a dat cd ceva cu interventia?
Cum ti se pare spitalul? Au aparatura,e ingrijit?
Oare ar trebui sa fac si eu histeroscopie,ca sa stiu la fiv ca totul e in regula,sa nu stau stresata ca daca e o problema acolo.........si nu se prinde bebe.
Acum cum te simti?Sotul a putut sa stea cu tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

spitalul e f ingrijit, dar f rudimentar.....acum m-am mai obisnuit ..e a 3 a oara cand ajung acolo, dar prima oara am avut un soc de ma intrebam ce caut eu aici? la unica buda(wc)pe care am gasit-o la un moment dat (in ambulator) nu aveau nici hartie igienica, si daca prima dATA NU GASEAM SIRETUL ALA DE CARE SE TRAGE CA SA CURGA APA la tron dar in final l-am gasit, a 2a oara nu mai era capacul deloc la rezervorul de apa, am apasat si eu instalatia aia din rezervor ca sa inceapa sa curga apa...asta era in ambulator....in spital am spus ca e mai rudimantar decat la noi dar e f curat. Acestea sunt in spitalul de stat unde am facut eu histeroscopia...dar FIV-ul nu se face acolo, se face la o clinica (nu stiu daca e privata sau de stat dar stiu ca e alta), langa spital unde mult mai dotata si mai cocheta...acolo am facut niste analize. Tu nu e nevoie sa faci histeroscopie la ei, dupa cum nici eu nu ar fi trebuit sa fac aceasta investigatie la ei, dar a fost dorinta mea de a ma duce acolo, ca sa stie ei ce am in interior, daca tot o sa fac FIV-ul la ei....Oricum eu nu m-am dus pentru dotare la ei ci pentru calitatea doctorilor, la noi sunt mai avansati cu dotarile, dar calificarea si atitudinea personalului medical lasa mult de dorit; la ei inca se mentine accesul in spital doar a celor f f bine pregatiti...acest dr. Gladun mie mi-a facut o impresie f buna. Iti voi spune mai multe dupa ce voi incepe stimularea si monitorizarile pe care probabil le va face in cealalta clinica, nu in spital.....Dar tu de ce vrei sa faci FIV? sau nu vrei, si doresti doar investigatii de stabilire a cauzei infertilitatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

denissa nu te am mai "vazut" demult
iti doresc din suflet sa vi cu cele doua liniute , mult astepate!
bafta

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Denissa din pacate si eu trebuie sa apelez la fiv,la noi problema e mobilitatea scazuta a spermatozoizilor,asteptam de 4 ani si ceva sa vina bebe,asa ca ........a trecut suficient timp,nu mai am putere sa astept si sa sper ca se va intampla sa raman insarcinata.Toate investigatiile mele sunt ok,ne-am hotarat in primvara sa mergem pt fiv la chisinau.
In spital fiind de stat,ma cam asteptam sa fie tot cam pe la noi,dar macar la clinica unde se face fiv ar trebui sa fie mai diferit,mai dotat.
Tu ai sa faci fiv de Craciun?Inseamna ca Mosul va fi darnic cu tine anul acesta,mai ales daca va veni cu 2 bebe nu cu unul.
Ma gandeam sa ma programez la dr.Moshin.Tie ti l-a recomandat cineva pe Gladun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

bruni....salut....ma bucur sa te "aud"....m-ai depistat si aici...m-am mutat de la Laura Dracea la Chisinau.....sper sa vin cu vesti bune..sper sa ne mai auzim....tu postezi la FIV CluJ, nu? TOATE BUNE!!!!
Claris...eu m-am hotarat pentru dr. Gladun in conditiile in care o cunostinta, mi-a spus de o persoana (tot sot cu oligospermie)care a facut la Chisinau cu el..am si sunat persoana respectiva(de la Raducaneni sau Osoi cred)pe care nu o cunosteam, dar care a fost amabila si mi-a dat toate detaliile,...ea tot cu Gladun a facut si acum are 2 bebei,...cand am sunat-o eu era insarcinata in a4-5a luna cred..se prinsesera 3.....dar a facut reductie l unu...dupa ce a nascut nu sm mai sunat-o, nu am vrut sa deranjez..astae tot ce stiu...De dr. Moisin am citit parca ceva la Clubul moldovencelor...dar in rest nu stiuam nimic despre el ....nici cum sa dau de el ....macar nr. de tel a lui Gladun l-am avut de la doamna asta ,...dar de Moisin oricum nu stiam cum sa dau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Mai sunt fete din Iasi care au reusit la Chisinau,una din Pascani,tipa de care ziceai tu,asa ca am sperante mari ca vom reusi.
yupiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

daca vreti nr de tel al lui moshin sau adresa lui sa imi spuneti ..ca eu le am..am fost si eu candva candidata lui...

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput