FIV CHISINAU

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Hellen pe la vreo 4 medici m-am perindat si eu in aproape 5 ani
multumesc pt raspunsuri,ce vreeam sa te mai intreb ai zis ca ai facut histeroscopie laparascopic.Adica ti-a facut incizii?De ce ti s-a recomandat histeroscopia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

da laparoscopic din cauza asta a fost taxa de 450 ron, nu fara incizii intravaginal, se pare ca am avut un polip pe edometru, la eco nu s-a vazut clar niciodata fiind f mic,
din pacate fiv e ultima solutie, si e bine de incercat orice inainte
nu am incredere in astea naturiste, nu ca nu ar folosi, dar daca nu sunt luate cum trebuie cred ca fac mai mult rau decat bine
testele hormonale ale sotuluiu au iesit bine?
la noi dupa cura cu prednison a fost o crester fantastica de la 22 la 87 mil, chiar daca sunt tot statinoari majoritar, macar are de unde sa aleaga
acuma am inceput sa i dau seleniu si zinc, am inteles ca ceaiul de naprasnic face bine pt forme anormale dar mi-a fost frica sa-i dau sa nu i se intoarca rezultatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Da hormonalele is ok,eu ii dau de 3 saptamani,pe zi:2 cp naprasnic,2 l-carnitine,multivitamine care au selenium,zinc si alte vitamine esentiale si omega 3,o sa mai repete spermograma prin ianuarie -februarie,pana atunci tot o sa mai i-a tratament si speram sa se corecteze cat de cat mobilitatea ca la numar e destul de ok 43.2 mil/ml,cantitate 3 ml.
Hellen nu mai posteaza nimeni la subiectul asta,nu mai merge nimeni la Chisinau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

eu pe 23 ma duc la Chisinau pentru o histeroscopie, la dr. Gladun , si in cazul in care totul e OK la inceputul lunii urmatoare incep stimularea pentru FIV. Am mai fost de 2 ori pana acum, trebuia sa incep stimularea la inceputul lui septembrie dar dat. unor probleme personale am pierdut stratul din septembrie. Eu oricum sunt cam fara speranta,varsta e mult peste cea optima de a avea copii, Gladun ar trebui sa faca o minune cu mine ca sa se intample ceva, dar nu pot sa traiesc daca nu incerc. Pe langa asta mai am si antecedente nereusite dar nu am sa le iau in considerare si am sa merg inainte: 1IA cu dr. Marinescu la Giulesti(bleah- nu vreau sa mai aud de Giulesti niciodata), 1 FIV nereusit la Cluj-echipa de acolo e ultraok dar nu a fost sa fie la mine, si ani de zile(numai vreo 10)de investigatii si parainvestigatii de-mi cumparam vreo 2 masini din banii aia...asta e, am sa incerc si cu Chisinaul- dar asta pntru ca mi-a placut personalul de acolo.....va voi tine la curent cu evolutia mea...de la Chisinau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Mult succes Denissa la histeroscopie si apoi la Fiv,fii mai optimista,eu cred ca cu fiv ai sanse mari de reusita,si mai am o vorba:a reusit Iliasca sa faca copii ,vom face si noi
Eu voi merge prima data prin martie la Chisinau,te astept sa detaliezi cum a fost la histeroscopie,ma bate gandul sa fac si eu.Vei face histeroscopie diagnostica sau interventionala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

madam Iliescu nu cred ca a facut FIV cu ceva provenind de la ea..La varsta ei nici cu cele mai performante medicamente de stimulare nu mai aveau cu ce sa-i formeze ovule respectiv ovocite....probabil a facut cu ovocite donate de la fete tinere, materialul seminal tot la fel...la ea nu au facut altceva decat un tratament hormonal de sustinere ca sa se prinda...un fel de mama purtatoare...
La Chisinau voi face histeroscopie diagnostica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Ma refeream ca important e faptul ca a facut un copil,si a reusit sa fie mama la varsta ei,si pentru a avea si noi un copilas dupa atatea chinuri si tratamente ,cred ca nu mai este asa importanta modalitatea in care o sa apara,cu ovulul nostru sau donat,cu spermatozoizii sotului sau donati,important e sa avem un copilas si fie sanatos .Sa speram ca nu se va ajunge asa departe si vom reusi mai usor!Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

multumesc, Claris....
Dar nu mau este nimeni care a facut sau care face acum FIV la Chisinau? As fi vrut sa stiu cateva detalii ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

As fi vrut sa fie mai multe persoane care merg la Chisinau pt fiv ca sa ne impartaseasca si noua din experientele lor,de sansele de reusita............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

hmm, ramanem numai noi pe baricade si te voi tine la curent cu evolutia mea daca o sa te intereseze...

Mergi la inceput