Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Puiut, felicitari si La multi ani pt 2 lunite ale lui Raducu! Sa fie sanatos, dragul de el!

La multi ani, si pt ceilalti puiuti care implinesc azi 2 luni, ai lui Iulia, Crissteo, Raluk31 si Babiela, sa fiti sanatosi si cuminti!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Si eu stiu ca nu e voie cu scoica in fata, si nici copiii, dupa ce cresc, nu au voie in fata, langa sofer, pana la 12 ani, cred.
Denisa, foarte frumoase pozele! Dar cum au stat copii in pozitiile alea?
Larisa, ma omoara ce ochi au copii tai!! Superbi!
Si mie a inceput sa-mi cada parul. Acum suntem 2...si eu si Raul. Mi-a zis coafeza ca, cam de la 3 luni o sa inceapa sa cada parul. Eu mai foloseam Nizoral sampon, cand mai aveam perioade din astea de "naparlire", si chiar ma ajuta.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ohooo, si mie imi cade parul garla... Ma gandeam sa ma tund scurt, periuta... Am mai fost candva tunsa asa, dar eram mult mai slaba.. Acum la falcile astea, numai o tunsoare scurta mai lipseste...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Denisa, absolut superb!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata mamici!

m-am trezit cu o preaminunata migrena, vremea e oribila , ceata si urat...brrr...

filip tocmai isi ia prima portie de somnic pe azi iar eu am venit sa-mi beau cafeluta cu voi si sa mai punem de-o barfa mica....

denisa, am vazut pozicile voastre...absolut minunate...cat despre fotomodele ce sa ma zic...sunteti o familie superba, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de minunile voastre pana la adanci batraneti... ce-mi plac astfel de pozici...adorabile...sp0er sa apucam si noi sa facem un album de genul asta...apropo, accesoriile sunt aduse de fotograf sau sunt ale voastre?

crispro, cum esti in dimineata asta? hai la o sueta... ce face Vladut? aaa..vroiam sa-ti zic ca eu cand era Eric mic si plecam undeva cu el, aveam o gentuta termoizolanta de biberoane,se gaseste in Cora si cam peste tot...puneam apa calda in sticluta, sticluta in gentuta si LP intr-un recipient mic. acum mi-am luat si eu dozator din acela cum are aelita, de la avent...inca nu l-am folosit...ca n-am avut nevoie...

revin!

asa...apropo de iesiri...ieri m-a scos sotul la mall, am fost cu Filip, evident...trebuia sa-mi iau o pereche de blugi ca era cazul... ma asteptam sa nu gasesc, ca la hainele de fitze de prin mall-uri slabe sanse sa gasesc ceva pe gustul meu...totusi am ochit o pereche, am probat-o, am luat-o... apoi am intrat si la Auchan, timp in care piciul a stat cumintel in carucior, unde a si adormit...si s-a trezit abia cand am ajuns acasa...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Puiut, felicitari si La multi ani pt 2 lunite ale lui Raducu! Sa fie sanatos, dragul de el!

La multi ani, si pt ceilalti puiuti care implinesc azi 2 luni, ai lui Iulia, Crissteo, Raluk31 si Babiela, sa fiti sanatosi si cuminti!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


si de la noi, si de la noi! Sanatate multa si toate cele bune!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna dimineata si de la Sibiii

Ce dor imi era de o cu voi dar ce sa-i fac la picii meu ca este neastamparat.
Sper sa pot intra mai des sa mai vorbesc cu cineva ca mi s-a urat de atata stat in casa si vorbit la "pereti"...glumeam, cu fata cea mica si cu praslea.

Nu am avut timp sa recuperez din urma, sper ca sunteti bine si voi si delfinasii...

Cate un -ic si o -ricica la toate.

****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

Ne votati si astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata mamici

Denisa absolut superbe pozele

Larisa ce frumosi sunteti...de Nectarie si Alexia nu mai zic

Si mie imi cade parul...eu m/am tuns mai scurt dar tot cade...tb sa incep sa iau niste vitamine ca nu se mai poate asa...numai par peste tot

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Eladea, . Vladut isi respecta cu precizie programul - papa la 5 dimineata.. Doar ca azi noapte pe la 2 juma s-a foit, scanceli, maraieli, i-am dat suzeta... La 3 iar treziri, foieli, facut kk, data suzeta... la 3 si 20, pierdut suzeta, iar i-am dat-o... Si a dormit pana la 5, cand a papat, si cu greu, cu treziri dese pana la 8...

Io cred ca in curand o sa ii iasa dintii... Se vad cei de jos, pe sub piele, albi, si se simt cumva la pipait... Sau e normal sa se simta de pe acum??? Habar nu am...

Sa va zic faza de mamica fara experienta... Io nu stiam ce e cu fontanela asta, si cum arata, ca e asa scobita.. Stiam io ceva despre moalele capului, dar imi imaginam ca e in zona varfului capului -unde e vartejul de par... Nici nu mi-a zis nimeni, nici nu am intrebat nimic, si nici nu am observat la Vladut cum e fontanela... Ca se vede bine cand sta in fisher, cand sta intins numa daca pui mana... Deja Vladut avea vreo 7 saptamani, io inca nu stiam de fonatanela , si intr-o dimi, la lumina, stand in fisher, vad groapa din cap... M-am socat... Io obisnuiam la acea vreme sa il adorm pe burta mea, si dormeam si io asa cu el, si cu barbia eram prin zona fontanelei... Io eram convinsa ca io i-am facut groapa aia, din greseala, prin somn, credeam ca l-am apasat io cu barbia, si cum auzisem io ceva de genul ca nu e bine sa il apesi pe cap, ca e moale... Am inceput sa plang, crezand ca am schilodit copilul... O sun pe cumnata, vine repede, si imi spune ca e normal...Apare si mama (ca pe vremea aia era la mine), si imi spune si ea ca e normal... Asta ca sa vedeti ce desteapta is... Dar de unde sa stiu??? Ca nu am mai avut de a face cu bebei, si chiar nici nu citisem despre fontanela...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si mie imi cade parul stau numa cu el prins si cu ochii pe andrei, ca mereu e cate un fir de par pe hainute, pe manute..si eu m-am tuns mai scurt

cris eu stiam de fontanela, dar totusi si eu ca tine m-am plans la sot ca i-am facut gaura in cap copilului, ca atunci cand il plimbam prin casa in brate si nu isi tinea capul bine, se mai nimerea barbia mea peste caputul lui

puiul la somnicul nr 2, el se trezeste la 7, la 8.30-9 mai trage un pui de somn (pe asta l-am tras si eu ca picam de oboseala), apoi am papat si baut cafeluta impreuna, ne-am jucat si acum somnicul nr 2 (tot scurt....maxim jumate de ora) dar macar acum doarme in patut si mai pot face si eu altceva

denisa voiam sa te intreb de hainute, sunt ff faine!!!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput