Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Lalique, 2 zile poate stagna, poate fi vorba de o eroare de cantar, eu zic sa nu te panichezi asa devreme. Cat despre cearcane, cica la paraziti intestinali se fac, dar ei sunt prea mititei pt asa ceva... poate nu o fi nimic Al meu nu se mai trezeste de la reflux de cand doarme pe burta, vai ce horror era inainte, sa il aud cum vomita (si pe nas se mai intampla) cum se ineaca (dar intotdeauna a respirat singurel dupa). Acuma e super, se trezeste, dar din alte motive, nu de reflux.

Diana, eu zic ca o deranjeaza ceva pe Eva, cel mai probabil burtica. Si noi am trecut prin asta, de la 23 il luau crizele (probabil oboseala+burtik) cu urlete, nu era impresionat nici de brate, bouncer, carusel, mai nimic, de multe ori ajungeam cu el mult dupa ora 12 noaptea cu adormitul, acuma e mai binisor, ne culcam pana in 12, cred ca si alinanul contribuie la asta. Si Victor cand se trezeste la papa sta treaz, dar e obosit si ciufutel, dar sta tantos
sper sa treaca crizele astea de seara

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

buna dim gagici,

noi papam acum!azi e prima noapte cand au dormit-o intreaga!!!!!!!!sunt foarte fericita.au papat aseara la 10 ,somn de la 11 si s-au trezit acuma!ma mir de Mateo mai mult care e un fomist ca micuta mea a mai dormit o noapte intreaga sapt trecuta!

acum sortez pozele de la sedinta foto si vi le arat!!!vor fi la semnatura!sunt foarte mandra de piticii mei



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Pozele sunt la semnatura!!!
enjoy



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Denisa, ce comori ai tu acolo zici ca sunt trucate pozele cat de frumos dorm ei impreuna!

sa iti traiasca, ai doua comori!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

wow..denisa!!! ce faine poze si copii si parinti! dar cat a durat sedinta asta foto? si cat era de cald acolo, ca vad ca tot goluti sunt dragii de ei.

aelita, sa inteleg ca 3 copii sunt de ajuns?

m-a pus michiduta sa beau aseara o bericica din aia stil suc-bavaria-..iii..si la 3 prichindelu a mancat doar dintr-un san..ioi..dim la 7 cd s-a mai trezit sanii mei erau ca piatra..uff..bine a fost ca a avut micutul ce papa (n-a golit el tot, dar cat sa nu ma mai doara)-prin urmare abia s-a trezit :)
tre sa ma organizez f bine pt botez.sa nu uit ceva, ca nu-mi place.
plus ca am negociat cu cei de la rest si ne lasa sa ducem noi bauturile si sucul..acu tre sa fac liste ce sa cumpar, si cat

azi imi aduce nasa hainele- ca eu cum sunt dusa, vreau sa i le spal si calc :):)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Denisa, ce comori ai tu acolo zici ca sunt trucate pozele cat de frumos dorm ei impreuna!

sa iti traiasca, ai doua comori!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


multumesc
la fel pt brotacelul tau frumos



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

wow..denisa!!! ce faine poze si copii si parinti! dar cat a durat sedinta asta foto? si cat era de cald acolo, ca vad ca tot goluti sunt dragii de ei.

aelita, sa inteleg ca 3 copii sunt de ajuns?

m-a pus michiduta sa beau aseara o bericica din aia stil suc-bavaria-..iii..si la 3 prichindelu a mancat doar dintr-un san..ioi..dim la 7 cd s-a mai trezit sanii mei erau ca piatra..uff..bine a fost ca a avut micutul ce papa (n-a golit el tot, dar cat sa nu ma mai doara)-prin urmare abia s-a trezit :)
tre sa ma organizez f bine pt botez.sa nu uit ceva, ca nu-mi place.
plus ca am negociat cu cei de la rest si ne lasa sa ducem noi bauturile si sucul..acu tre sa fac liste ce sa cumpar, si cat

azi imi aduce nasa hainele- ca eu cum sunt dusa, vreau sa i le spal si calc :):)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)






Pozele au fost facute acasa.4 ore a durat sedinta,am si papat intre timp,ne-am schimbat,am urlat,am dormit,de toate am facut.Si legat de temperatura,pai am facut 27 grade inainte ca stiam ca vor fi dezbracati.Multumim de urari



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata mamici!!
Larisa, Denisa ce poze frumoase!!!!!

Cristina daca te ajuta, eu merg cu piticuta peste tot inclusiv la masajele cu vaccum, ii place zgomotul, al meu sot nu are timp, nu ma dernjeaza, o pun in masina in spate, eu in masina nu o iau deloc din scoica, daca o aud ca se inneaca cumva parchez intai, vreau sa inteleaga ca acolo se sta cand plange ii pun muzica mai tare vorbesc cu ea dar atat, si e o intreaga aventura la mine ca am mini cooper si in portbagaj nu intra carutul il inghesui pe scaunul din fata in spate cum e in 2 usi nu imi intra bine scoica si imping scaunul din fata la maxim il time scoica impins, cand sa scot cupilu am nevoie de 3 maini samd dar e tare frumos dupa ce reusescsa o pun sau sa o scot din masina ca ne plimbam, laptele il iau cu mine si asa facem cam tot ce e de facut de la piata la masajul lui mami la mancat pe o terasa si plimbat, o data intr-un restaurant nu vroia si pace, ospatarii aveau toti copii si m-au ajutat, e tare frumos ca nu ies singura si lumea te ajuta mult, pe strada la trepte mereu a sarit cineva in ajutor sa ridice carutul, primesc cele mai bune mese de pe terase cand vreau sa mananc sub radiatoare de obicei, la masaj ea sta in carut si daca se trezeste cu o mana mai inping de carut eu sau cosmeticiana ca pitica intra cu mine in cabina, la manichiura la fel, si socializez ca inainte ca deja are 3 luni in cateva zile! Sa nu-ti fie frica cu masina dar sa pui pe bebe in spate pt mai multa siguranta, si in trafic primesti prioritate mai mult ca de obicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Aelita, merci de sfaturi. Asa o sa incerc, cu o prietena, sa stea in spate cu copilul. Tre sa ma uit pe legislatia rutiera sa vad exact daca e voie cu scoica in fata ori ba...

Rodi, merci si tie. Deci te apuci de sport, ce bine de tine... Ma bucur ca e mai bine Isa.

Diana, nici nu stiu ce sa zic... Doarme cumva mai mult peste zi, si poate de aia n-o avea somn noaptea? Sau poate are colici? Poti incerca cateva zile sa ii dai Bonisan, e natural, si rau nu are ce sa ii faca, poate asta e baiul... Sau varianta- nu o fi prea obosita si de asta nu poate adormi decat dupa 2? Mie imi zicea o prietena (mamica si ea, in Canada), ca ii zicea dr ca cu cat doarme mai mult, cu atat mai bine... Asa ca ea isi culca fata seara de la 6 , si dormea pana dimi la 6... Asa a fost si la mine o perioada, de la 8 la 8, dar s-a dus baba cu colacii... Of, biata de tine, cred ca esti super obosita...

Denisa, superbi copilasii, tare mi-au placut pozele! Sunteti o familie foarte frumoasa!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Carmen, . Merci de sfaturi. Ma bucur sa citesc ca si tu te descurci singura, si inca foarte bine. O sa incerc si eu pe distante scurte, sa vedem ce zice piticul...

Acum imi amintesc ca zicea si Oana, parca, ce nasol e prin oras cu caruciorul, ca nu sunt rampe ca lumea, e plin de gropi si zgaltaneli... Noi ca noi, ca in general copiilor le place la zgaltaieli din astea, dar ma gandesc si io la persoanele cu disabilitati, tare greu trebuie sa le fie cate o iesire...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput