Prietene la bine si la greu - 62

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Cuscri te-ai tuns? tare zgarcita mai esti la poze cu tine ... i-am admirat pe nazdravani in pozici, faina vreme ati prins...poop


As vreau eu sa ajung sa ma tund. In poze langa Iustin e bica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna seara!

Am fost si noi la control astazi. David cantareste 10610 gr. si 80 cm lungime. Tot astazi a facut si vaccinul Priorix Tetra.
Partea urata: David este suspectat de stern infundat(Pectus Excavatum). Urmeaza sa ne faca pediatrul o programare la un ortoped dar zice ca deocamdata nu se poate face nimic decat sa il tina sub observatie ptr a vedea cum evolueaza. De la medic am plecat cat de cat linistita ca nu prea stiam despre ce este vorba...cand am ajuns acasa si am inceput sa citesc pe net...nu mai ma pot opri din plans.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Monis si madame Broscutz sunteti fenomenale...m-am distrat cu voi



Si eu ,si eu m-am dixtrat .

Citat:


eu sunt cam suparici, numai piedici intampinam cu mutatul asta, mai nou, dupa ce am montat bucataria am vrut sa dam drumu la apa si la centrala, apa la bucatarie ioc, cica vecinul cu 4 camere are robinet pe coloana si pt apartamentul nostru (ce idiotenie) , iar la apartamentul cu pricina nu sta nimeni, sunt plecati in italia, exista o cheie lasata la o verisoara in Bucuresti pe care o cam doare'n cot ca noi nu avem apa si caldura si nu stie cand ajunge prin Piatra

nu stim ce-o sa facem...suntem legati de maini si de picioare ... e frustrant sa vezi ca nu mai reusesti odata sa faci ce ti-ai propus, iar timpul trece in defavoarea ta (sper macar sa-i fac aniversarea de 1 an Sabinei in casa noua)





Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)




Ei asta-i buna! Ce ghinion ,fir-ar sa fie ! O fi legal oare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Fetelor, eu ma duc sa ma culc; sta sotul jumate de noapte de paza langa el, ca eu sunt ca o lamaie stoarsa, abia mai tin pe picioare.

Oare chiar nu-i ofera laptele asta al meu nici o imunitate, de se prind virusii de el ca scaiul de oaie? Ca abia am terminat-o luna trecuta cu un virusache, acum altul...
Of, of...

Noapte buna si linistita va doresc! Multumesc inca o data pt raspunsuri.

PS: Dankutza, ma bucur tare, tare mult pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Cuscri te-ai tuns? tare zgarcita mai esti la poze cu tine ... i-am admirat pe nazdravani in pozici, faina vreme ati prins...poop


As vreau eu sa ajung sa ma tund. In poze langa Iustin e bica


e o poza unde se uita in jos, pe bune de nu am zis ca esti tu , tunsa ...arata bine bica strumfilor e tinerica si frumoasa ( cel putin eu asa o vad in poza aia) ... scuze de confuzie poate totusi pui o poza si cu tine ca sa nu mai fie dubii



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui mitzi2005

many felicitari pentru achizitii si pt scapat de suzeta. Eu zic sa instituim o noua categoria; fulgusorii tip pana



Mitzilor imi este tare dor de voi. Ai inceput munca sau de ce asa rar pe la noi?

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Ei asta-i buna! Ce ghinion ,fir-ar sa fie ! O fi legal oare ?


ghinion curat, cica asa au fost construite blocurile, oricum vina este a instalatorului care vine si citeste apometrele, s-a gandit el asa sa inchida si robinetul pt apartamentul nostru, ca cica nu sta nimeni...pana in iunie a stat cineva, apoi din august am mers noi la trebaluit pe-acolo...de unde a tras el concluzia asta nu stiu...in fine, ce pot sa-i fac acu'? asta e...asteptam





Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Smara, nu prea stiu ce sa-ti spun insa sa trimit un si va
Dankutza , ptr. invingatoare
Ancutzule si pe voi va sa nu mai fii supi, incet , incet o sa terminati cu mutatul.
Shtephy pup shtrumfii dar si pe mamica lor.
Monis a venit sau nu curierul?
LumiC pupam Calinu' mic, imi place ca si tu ai un cavant ptr. fiecare
Broscutzule esti obo' de nu ne mai oferi mesaje asa cum ne-ai obisnuit?
Licurici tu pe unde umblii, azi parca nu te-am vazut pe aici?
Azi am stat afara cateva ore bune, in parc, a fost tare bine, am scapat de kilareala din casa, dar ne-au rupt si in parc. Am fost cu Liloasele, evident. Si tipa unul tipa si celalalt, dar Vlad azi a fost dragastos cu Lila si vroia sa o ia de mana, nu de una ci de ambele manute, insa domnita nu se lasa. Mai vrem Soare!!!!!!!
Acum ca ma bag la , daca Dl. Ene (vorba Kreliei ) o sa vrea sa ma bage in seama.
NB

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

Buna seara, fete dragi!
Am revenit si noi dupa o perioada mai mukoasa sa anuntam marele cra-cra: A APARUT DINTZOSUL NO 2!!!!(primul a iesit la 8 luni si de atunci pauza).
In rest, am vazut ca s-a inaugurat categoria pana la fulgusori, eu asa o alint oricum pe a mea, din care facem si noi parte: abia am trecut de bariera de 8kg la cei 71-72cm.
M-am intristat sa citesc despre Timi ca e bolnavior si despre David (din tot sufletul sper sa nu fie ceva grav).
La intrebari sa zicem si noi ca nu am incercat rosia decat fiarta in supa, dar pedi a zis ca e ok si cruda, in amestec cu branzica, iar perna nu i-am pus decat un pui mic rasuflat zilele trecute cand era super mucoasa si ii facea bine sa stea cu capul un pic mai sus. Gata, am renuntat la ea.
Tare ma bucur pentru Pinky si-i tin pumnii in continuare, sa aibe o evolutie tare frumu.
Referitor la iesitul afara, as mai adauga ca intr-adevar, nu e o problema sa-i scoti raciti dar ce te faci cand nu respira calumea pe nas si stau cu gura deschisa in aer rece? ca doar ce-am patit minunea si s-a fornait in noaptea aia tare rau
IN rest, va pup pe toate, cum nu stiu cine zicea, fara exceptie.

Angi de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Cuscri vrei sa zici sa pun o poza ,un prim plan ceva ? Cred ca nu am ca numai eu fac poze ,dar vedem pe viitor
Mama mea ,da , e tanara si frumoasa .Si ar arata si mai tanara daca ar mai ocoli-o necazurile . Ii transmit complimentele ,multumim.


pt aprecieri ,fetelor


Dana sper sa-ti infirme diagnosticul ortopedul ,parca-i totusi prea devreme sa se deformeze sternul ,sau ma insel oare?
Bravo pt dimensiuni ,ai baiat mare ,un adevarat voinicel

Mergi la inceput